databáze 141145 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Florentina Sylvaine Delacourte

Florentina
značka: Sylvaine Delacourte
parfumér: Delacourte, Sylvaine
rok: 2016
určení: unisex
složení: hořké mandle, italský pomerančový květ, iris pallida, haitský vetiver, laoský benzoin
Komentáře k vůni (8)
Avatar
daniela (02.11.2018 )

Ve Florentině se krásně prolínají libé vůně kosatce, pudru a pižma. Při prvním zkoušení mi připadal pudr až moc sypký a prašný, pořád poletoval kolem a usadil se snad za čtyři hodiny. Při dalším zkoušení už prašnost tolik nevnímám, pudr se usazuje rychleji a vůně je krémovější. Chvíli chladná a nesladká, trochu jako byla zimní Kenzo Winter Flowers, pak se ale objeví krásný kosatec, který vytvoří pudrovou vůni s kořeněnou špičkou (jako mají květy lilie, možná to ale dělá pomerančový květ?). Díky benzoinu je pudrová vůně sladká, skoro vanilková. S postupujícím časem dál sládne a po několika hodinách cítím i sladké kakao nebo mléčnou čokoládu, v pozadí stále s tím mírně kořeněným kosatcem.

Avatar
alibi (24.9.2018 )

Svěží jemná vůně máslového kosatce s náznakem pudrových tónů, uvedená velmi zábavně a to hořkými mandlemi.

Avatar
andry (08.11.2017 )

Úžasná věc pro ty, co oblibují vůně krémové. Obrovská dávka heliotropu s až anýzovými akcenty si pohrává s hořkými mandlemi a tančí. Tančí ladně v závějích bílého pižma, které kolem poletuje jako peří, jako chmýří rozvířené pohybem. A čím déle tančí, tím více sládne benzoinem promíchaným s kosatcovým pudrem v pastelových tónech, který nadlehčuje sladkou tíhu pryskyřice zpět k lehkosti bytí. Nelze se ubránit dojmu porcelánové pokožky, po níž se pomalu roztírá tělovým krém a jak se jeho každá molekula vstřebává každým pórem, vytváří se kolem hořkosladký závoj.

Avatar
domenica (13.1.2017 )

Krásné jméno, odkazující ke Florencii a florentskému kosatci. Svěží a realistický kosatec, resp. kosatcový kořen, je zde obklopen hořkosladkými mandlemi a v kombinaci s pomerančovým květem tak vzniká skvěle vyvážená, jemná, ale přitom docela intenzivní kompozice. Pryskyřičnatý základ v podobě benzoinu s pižmem tu nádheru ke konci lehce osladí. Velmi se mi líbí pudrový efekt, který Florentina nabízí. Pudr zde nedusí, je spíše tekutý, vlhký, může také připomínat vůni starodávné, stříbrné, ale už prázdné a přesto pořád vonící pudřenky (se všemi asociacemi a vzpomínkami, které bývají s takovým pokladem spojené). Florentina je pudrovým kosatcem, který jakoby mi Sylvaine zkomponovala na přání. Tak děkuji.
(5.12.2016)

O Sylvaine Delacourte, její značce a přechozí práci více v článku na Guerlinade: http://guerlinade.cz/2016/12/05/sylvaine-delacourte-la-collection-muscs/

Avatar
slniecko (06.1.2017 )

Stará dobrá Indulona.

Avatar
wendulka (24.11.2016 )

Och ano, tak toto je můj absolutní vítěz z této kolekce. Jak už napsala Mitzi, je to nádherný živý kosatec. Sylvaine tu v kombinaci s ním použila pomerančový květ se svatebními mandlemi, které si vypůjčila z domovského Guerlainu. Její mandle jsou ovšem věrohodnější, neboť mají zachovanou přirozenou nahořklost. Rovněž samotný pomerančový květ je sladký jen minimálně, i když i jemu je vlastní podtón lesních jahod.

Samotná bíločokoládová poleva mandlí se objeví až po rozvonění a v téhle fázi začíná být kosatec opravdu kouzelný, neboť dává typově vzdáleně vzpomenout na Iris Ganache, třebaže je to jen chvilka. V základu kosatec obklopí opět sladké bílé pižmo, avšak v tomto případě doplněné lehoučkou pryskyřičnatostí vanilkového benzoinu a krotkým vetiverem. Příjemným překvapením je tentokrát i intenzita – sice nijak ohromující, avšak v tomto případě srovnatelná s Cuir Belugou.

Avatar
barbucha (17.11.2016 )

Pudrová pižmovka s lehkou mandlovou příchutí a zejména krásným kosatcem, ležícím na vetiverovým a pryskyřičným základu.

Avatar
Mitzi (11.11.2016 )

Překrásný kosatec. Ani "máslový" ani "pudrový", ale živý. Nejsem zatížená na kosatcové vůně, ale v téhle kompozici je naprosto dokonalý. Hořkosladká mandle je příjemně vyvážená vetiverem, takže celkový dojem zůstává květinový s něžně pryskyřičným základem. Pomerančový květ přizvukuje kosatci, nesoupeří s ním o jasně danou hlavní roli. Výdrž skvělá (stejně jako u všech vůní této nové značky).
Florentina mě baví a unosila bych ji, nic podobného zatím nemám.