databáze 134890 vůní od 9133 značek a 1721 parfumérů

Escada Collection (Parfum de Toilette) Escada

Escada Collection (Parfum de Toilette)
značka: Escada
parfumér: Caron, Françoise
rok: 1997
určení: pro ženy
hlava: švestka, karamel
srdce: pomerančový květ, jasmín, bílé květiny, růže
základ: santalové dřevo, tonka, pižmo, cedr
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
jerry (07.8.2019 )

Hodně sytá orientálka s pořádnou náloží hořkosvěžího pomerančového květu přecházejícího do náruče dalších bílých květin se santalem...evidentní dozvuk opulentních osmdesátkových vůní. Po vcelku rychlém rozvonění se květinová smršť znatelně ztlumila do nasládlé květinové směsi posypané jemně vanilkově sladkým pylem. Naprosto chápu, proč byla tahle vůně ve své době tolik oblíbená...

Avatar
wendulka (02.5.2015 )

Rozšiřuji řady těch, co mohou potvrdit, že Escada opravdu kdysi dělala normální ženské vůně a nejenom ulepené ovocné bonbóny. Patřila k nim i tato krásná sytá zimní orientální vůně.

Pro začátek tu máme šťavnaté švestky s mandarinkou plovoucí v husté karamelové polevě. Ta se poměrně rychle utiší, přesto však zůstává přítomná až do samého konce jako tenký a přitom hřejivý kašmírový šál. Z květin se představí pomerančový květ, jasmín a pár okvětních plátků „krémové“ tuberózy.

Vanilka se špetičkou pižma a santalu potom zmekčí a uhladí výsledný dojem (pouze pár cedrových třísek provede lehce pikantní intermezzo). Tak u této Escady mi dlouhá výdrž rozhodně nevadí.