databáze 146041 vůní od 9646 značek a 1833 parfumérů

Encre Noire (Eau de Toilette) Lalique

Encre Noire (Eau de Toilette)
značka: Lalique
parfumér: Lorson, Nathalie
rok: 2006
určení: pro muže
hlava: cypřiš, vetiver
srdce: bourbonský vetiver, haitský vetiver
základ: pižmo, kašmírové dřevo
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
0zero7 (31.8.2021 )

Encre Noir Lalique - krasny flakon. Nekomplikovana a pritom mysteriozni, cypris, vetiver, kasmir a musk, pravi slozeni. Les, ale hlubsi, zadna travicka a slunce na mytine. Spis vlhko, ale jasne a pruzracne, ne osklive bahenni. V lese je sero, ta pruzracnost jakoby pramenila z nejake bylinny, mozna mata, nebo neco podobneho, nebo je to jen vetiver, obaleny v dalsich slozkach. Drevo je mekke, sexy, ale ne vylozene teple, take spis jiskrive chladnejsi. Pro me malicko sjede do santalu v konci, coz je velmi prijemne, mozna si to ale jenom namlouvam, protoze se mi to libi. Ke konci mam nektere to drevo trosku ohorele, taky fajn.

Avatar
daniela (19.3.2018 )

Hned po navonění mám pocit, že už jsem to zažila - silná vůně dřev a kadidla, ačkoli mezi zveřejněnými složkami kadidlo uvedené není. Přesně tak jsem vnímala Saharu Noir od Toma Forda. V Encre Noire se ale pocit vůně kadidla utlumil a místo něj se objevil vetiver. Přímo celé vagóny vetiveru, takže se mi vybavil jehličnatý les, stinný a vlhký, s travinami s temně zeleným, až kouřovým odérem. A opět mám pocit, že jsem přesně takový les zažila - s vůní Vetiver pour Elle od Guerlaina. Po mnoha hodinách se les projasní, vůně mi připadá světlejší, cypřišová i s mírně "kanálovým" odérem. To jsem už taky zažila - s vůní Italian Cypress od Forda. Encre Noire je pro mě přímo trojité déjà vu...

Avatar
slniecko (23.1.2016 )

Koreneno drevitá vôňa, trochu ako staré mokré drevo, starý les tesne po daždi.

Avatar
zdensy (30.10.2015 )

Opravdu jako Sycomore. Sycomore je jakoby jásavější a zároveň ostřejší, zatímco Encre Noir hladší, zastřenější. V Encre Noir je někde vespod navíc štipec pižma, na moji kůži po čase vůně malinko zesládne a vystoupí dřívko, na mužské kůži se jí příliš sládnout nechce a vůně si podrží déle vetiver s nahořklým zakouřeným puntíkem. Moc pěkné a přesně jak napsala jerry. To je vůně k bílé košili a džínám. Za pár korun hodně muziky.

Avatar
jerry (12.1.2015 )

Sycomore a Story mají ještě jednoho blízkého příbuzného – Encre Noir (dokonce si myslím, že je Sycomore podobnější víc jak Story). Krásnou vetiverovku, která má v sobě i onu cypřišovou nasládlost. Po 2 hodinách se objevil ještě takový kratičký pižmový ocásek. Vůně je sice uváděna jako pánská, ale výhradně pro pány by jí bylo škoda.