databáze 119482 vůní od 8488 značek a 1599 parfumérů

Embruns d'Ylang Guerlain

Embruns d'Ylang
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2019
určení: unisex
hlava: kardamom, hřebíček, lékořice
srdce: ylang ylang, sůl, slunečné tóny
základ: santalové dřevo

kolekce L'Art et la Matiere

Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Dalia (13.8.2020 )

Květinově dřevitá ...
Od ylangové vůně jsem čekala asociace léta, dálek, tropů a tak dále. Nečekala jsem uhlazenou vznešenost, ani rafinovaný půvab. Očekávané asociace se nenaplnily, ovšem s výjimkou léta, a nečekané můj nos proměnil ve skutečnost.
Měkce semišový ylang, který je lehounce poprášený sladkým kořením. A v pozadí vnímám sluncem nahřáté suché tvrdé dřevo, ohlazené do barvy slonové kosti.
Nevšední, decentní, krásná vůně.

Avatar
slniecko (20.4.2020 )

Pod ylangovou vôňou si väčšinou predstavím niečo tropicky letné, opaľovacokrémové a veselé. Toto rozhodne letné a radostné je, ale ide na to úplne z inej strany. Úvod je vyslovene kvetinový, uvedené koreniny s ylangom vytvárajú krásny mäkký a nenásilný karafiátový akord (sama som prekvapená, väčšinou karafiát hľadám a som sklamaná a tu mi bol naservírovaný úplne nečakane). Neviem, čo presne myslia pod "slnečnými tónmi", ale vôňa skutočne pôsobí ako prežiarená slnkom. Ale nie pekelným poludňajším prázdninovo-kúpaliskovým horúcim peklíčkom, ale krásnou slnečnou žiarou. áno, ten ylang tam je, aj lané tóny, ale jedno aj druhé vo veľmi jemných množstvách, takže prvé neovalí a druhé nepôsobí drsne. Santalový tón v základe vôňu ešte jemne uhladí a zaoblí. Nádherné, optimistické a nevšedné.

Avatar
Cervanek (14.11.2019 )

Nedefinovatelná a těžko popsatelná krása - v létě ochlazuje, v zimě zahřívá, v každém případě si připadám vždy jako na větrné hůrce nebo u majáku na Tenerife, kde sviští vítr, tříští se vlnolamy Atlantiku o sopečné kameny, co vyčuhují z oceánu a mořská sprška zasahuje i nás stojící u majáku. Chladivá sůl s teplou lékořicí a ylangem tvoří harmonické trio, do kterého vstupují moderní i vintage prvky. Velmi příjemná vůně, unisex a neskutečný držák.

Avatar
Martula (10.11.2019 )

Nádherně sytý krémový ylang vyvolávající pocit sluneční záře, se sprškou z mořské pěny. Vůně sladká a slaná zároveň. Jako když u moře vyjdete zmáčení z vody, zvednete ze země spadlý kvítek ylangu, přivoníte k němu a olíznete si rty. Mírné kořeněné tóny vůni trochu ohřívají, takže ji vidím jako dobře nositelnou i v chladnějším počasí a ne jako vysloveně letní záležitost. Jde hodně do prostoru a bude to typ vůně, která zanechává za nositelkou obláček pro potěchu okolí. Takže vlastně jen potvrzuji to, co zde už napsala blackviolet a wendulka - se vším souhlasím.

Avatar
wendulka (03.8.2019 )

Óda na máslový ylang ylang. Zpočátku je bergamotově svěží a kardamonově nazelenalý a v společně s palčivě dřevitým hřebíčkem a tmavě sladkým lékořicovým akordem evokuje spíše pocit teplého podzimního dne, avšak už po rozvonění vynikne jeho ovocná stránka s vůní zralých banánů, která jej v kombinaci s mořskou solí a hřejivým mléčně kořenitým santalem a špetkou vanilky posune tropickým směrem. Ovocná tuberóza se zde oproti takové Mayotte drží v pozadí, což oceňuji a společně se snítkou jasmínu pro změnu navozují atmosféru babího léta, jak zmiňuje blackviolet.

Avatar
blackviolet (20.7.2019 )

Hustý tropický krémový ylang ylang. Jako by ve vůni měla být zachycena atmosféra některého z ostrovů v Indickém oceánu, i to zlaté hřející slunce.
Zpočátku je ylang ylang bergamotový a se zelenými lístky, vzápětí se ukáže jeho sladká krémovost současně s krystaly mořské soli. Ten kontrast sladkého a slaného vůni hodně ozvláštňuje a v této květinově opulentní fázi se ukáže i tuberóza s jasmínem okořeněná hřebíčkem. Vůně se stává postupně pudrovou a ylang ylang nakonec s pudrem a vanilkou s nádechem dřeva krásně splyne.
Jde krásně do prostoru a výdrž má mnohahodinovou, i když se v posledních hodinách drží spíš u těla. Vidím ji jako vůni na letní večer nebo na babí léto a slunečný podzim.