databáze 106224 vůní od 8071 značek a 1478 parfumérů

Embruns d'Ylang Guerlain

Embruns d'Ylang
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2019
určení: unisex
hlava: kardamom, hřebíček, lékořice
srdce: ylang ylang, sůl, slunečné tóny
základ: santalové dřevo

kolekce L'Art et la Matiere

Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (03.8.2019 )

Óda na máslový ylang ylang. Zpočátku je bergamotově svěží a kardamonově nazelenalý a v společně s palčivě dřevitým hřebíčkem a tmavě sladkým lékořicovým akordem evokuje spíše pocit teplého podzimního dne, avšak už po rozvonění vynikne jeho ovocná stránka s vůní zralých banánů, která jej v kombinaci s mořskou solí a hřejivým mléčně kořenitým santalem a špetkou vanilky posune tropickým směrem. Ovocná tuberóza se zde oproti takové Mayotte drží v pozadí, což oceňuji a společně se snítkou jasmínu pro změnu navozují atmosféru babího léta, jak zmiňuje blackviolet.

Avatar
blackviolet (20.7.2019 )

Hustý tropický krémový ylang ylang. Jako by ve vůni měla být zachycena atmosféra některého z ostrovů v Indickém oceánu, i to zlaté hřející slunce.
Zpočátku je ylang ylang bergamotový a se zelenými lístky, vzápětí se ukáže jeho sladká krémovost současně s krystaly mořské soli. Ten kontrast sladkého a slaného vůni hodně ozvláštňuje a v této květinově opulentní fázi se ukáže i tuberóza s jasmínem okořeněná hřebíčkem. Vůně se stává postupně pudrovou a ylang ylang nakonec s pudrem a vanilkou s nádechem dřeva krásně splyne.
Jde krásně do prostoru a výdrž má mnohahodinovou, i když se v posledních hodinách drží spíš u těla. Vidím ji jako vůni na letní večer nebo na babí léto a slunečný podzim.