databáze 141150 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Elixir des Merveilles Hermès

Elixir des Merveilles
značka: Hermès
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2006
určení: pro ženy
složení: ambra, dub, karamel, pomerančová kůra, pačuli, peruánský balzám, santalové dřevo, tonka, vanilkový cukr, kadidlo, cedr
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (05.4.2020 )

Hustá sytá kombinace kandovaných pomerančových půlměsíčků (i s kůrou), sladké pryskyřice, špetky karamelu, sladkého koření a teplého nasládlého dřeva. Přes veškerou sladkost ale postrádá jakoukoliv stopu ulepenosti........a už jsem se začala radovat, že jsem našla jakous takous náhradu za Theoremu. Ale radost byla předčasná - mezi pryskyřici se najednou infiltrovalo kyselé LIPO s pomerančovou příchutí doprovázené tónem nemocniční desinfekce. A zazvonil zvonec a naději byl konec.....

Avatar
wendulka (13.5.2016 )

Tady už je opravdu cítit opravdový pomeranč a nejen samotná dužina, ale po pár minutách i kůra, i když ta už zásluhou oflambovaného vanilkového cukru a lehce připáleného karamelu s čokoládovými odlesky působí kandovaně. V téhle úvodní fázi má společně se sladkým kořením náběh až ke gurmánce a vzdáleně připomíná Theoremu blahé paměti. V té další už se ovšem do hry vloží pačuli a z kandované pomerančové kůry je najednou pomerančový drops z Liberté.

Jenže ani v této podobě nevydrží dlouho, jelikož se po delším rozvonění přece jen projeví příbuzenství s Eau de Merveilles a doznívající gurmánský pomeranč, nyní přelitý tenkou vrstvou smetanové tonky musí ustoupit do pozadí před balsamickou ambrou, nasládlou jedlovou pryskyřicí, teplým kadidlem a pikantním cedrem. Ve srovnání se svou předchůdkyní jde ale trochu víc do prostoru a na kůži vydrží dvakrát tak dlouho.

Avatar
slniecko (03.4.2016 )

V zásade je to akoby zhmotnenejšia, silnejšia, rukolapnejšia verzia Eau de Merveilles. Tam kde sa pri pôvodnej citrusy len mihnú, tu sú výraznejšie, bylinná medzihra chýba a namiesto tušenia závanu prímoského lesíka a svetlého naplaveného dreva nastúpi plnokrvný dub, pevná, tvrdá, jasná a dlhotrvajúca vôňa dreva.