databáze 127793 vůní od 8759 značek a 1661 parfumérů

Eau des Missions / Cologne of the Missions Le Couvent des Minimes

Eau des Missions / Cologne of the Missions
značka: Le Couvent des Minimes
parfumér:
rok: 0
určení: unisex
složení: vanilka, pupečník asijský, myrha, benzoin, čínská kamélie, virginský cedr
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ModestMourek (28.12.2018 )

Sladká krémová vanilka v úvodu osvěžená ovocnými tóny a v závěru prohřátá stopou kouře a mírně živočišným pižmem. Jako dámská vůně snesitelné. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

Avatar
alibi (02.10.2018 )

Zjednodušeně řečeno je Eau des Missions boží lehce pocukrovaná balzamická vanilka s ovocně-kořeněným nádechem. Vanilka je to přirozená, vanilkový pudink v ní nenajdete, a má lehký "punčový" nádech. Není úplně unikátní - potvrzuji podobnost s mnohem dražší Spiritueuse Double Vanille (Guerlain) i s arabkou Golden Sand (Al Rehab). Ale za tu cenu je to dokonalá vůně a velmi dobře drží.

Název značky Le Couvent des Minimes odkazuje ke klášteru řádu Minimů (Paulánů) založeném v roce 1613 ve Francii v provensálském městečku Mane. Podtitul značky zní - Reccetes de Soin Naturelles, a to proto, že kosmetickými a wellness přípravky přírodní péče navazuje na klášterní tradici pěstování a studia rostlin. Tato značka má několik řad vztažených ke konkrétním klášterům, jejichž rytina je vždy vyobrazena na etiketě.

Avatar
slniecko (24.1.2016 )

Brutálna vanilka, pod ňou solídny drevený základ, ktorý sa ale veľmi neprejavuje, len je akousi prítomnou kotvou voči presladenosti a „tekutosti“, je jemne korenená, ale tiež len ako určité podtrhnutie a ľahké oživenie onej vanilkovosti. Spolu s drevom pôsobí aj proti spudingovateniu. Žiadne pokusy ani o likér, ani o dezert, ani o vanilkový cukor. Žiadne známky umeliny, ani vanilínu. Neskôr sa pridá štipka ovocia, čo jej pridá jednak na šťavnatosti, jednak na vývoji. Pre milovníkov negýčovej vanilky absolútne povinná jazda, pomer ceny a kvality vynikajúci.