databáze 133290 vůní od 9056 značek a 1715 parfumérů

Cuir Curcuma Affinessence

Cuir Curcuma
značka: Affinessence
parfumér:
rok: 2017
určení: unisex
složení: kurkuma, myrha, santalové dřevo, pačuli, kůže

kolekce Notes de Fond

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Miru (17.9.2021 )

...kurkuma.
Kurkuma prašná, suchá, podprahově delikátně drhnoucí, ale
současně vnímám i klouzavost.
Klouzavost lahodně alkoholového hustého moku, kdy přítomnou delikátně orientální nasládlost dodává hedvábná myrha, v níž je pár zapomenutých a časem už velmi navláčnělých pačuliových listů, no, pořád se svým příjemně sametovým drhnutím...
Vůně se usadí za chvíli a v té poloze už zůstává - luxusní černá kůže, původně lesklá, ale tím, že je utápěná v naoriántelnělém hutném, pouze mírně nasládlém sirupu, tak pozbývá lesku a získává rozmlžený mat a velejemně živočišný rajc se stopami pačuli.
...jakoby ten chlápek v kožených rukavicích vešel do nočního baru(doutníky, vlhko, šero, kouřovo, vintage dřevěný interiér) a podzimním deštěm navlhlý zimník i s pár zbloudilými mikrokapkami na klopách a zdviženém límci...

Very good.
(pánská vůně velmi dobře a vlastně velmi snadno nositelná i pro dámy
...lahodnost, která se nepřejí...)
https://www.youtube.com/watch?v=kJJh2Bs4Tsg
...

jizvy
na srdci
jak
kšandy
gumový,
na kterých
se
houpou
tvý
řečí
pitomý
a

jak růžový
želé
ve sklenici
topím
se
ve
vlastní
špíně
hloubky vody
v
nerez
lžíci...

Avatar
ModestMourek (14.3.2021 )

Sladce kořeněná kurkuma zabalená do jemně vydělaného semiše, podbarveného decentní medicinální stopou a sládnoucího sametovým santalovým dřevem. Příjemná kožená vůně.

Avatar
svěženkář (28.4.2018 )

Dlouho jsem hledal ryzí kůži, která nezesládne či nepřejde v pačuliovou pecku, a nebude old school. Bude mít výdrž a ideálně i nádech tabáku. Tak trochu jsem ji našel ve vůni "cuir curcuma". Zadání splňuje (až na ten tabák), výdrž má neskutečnou a je lineární. A co nabízí? Je to vůně nově koupených kožených bot, pásku či tašky. Vnitřní strana je surová, neopracovaná. Kůže má onen lehce "desinfekční" nádech nového zboží. Jako fixace není použit pepř ani chemie. Ale kurkuma a na konci zjemňující santalové dřevo. Kurkuma se právě snoubí s vůní té nově koupené galanterie. Lehce nasládlou kouřovost přidává myrrha. Tak po 3 hodinách se přimísí i trochu pačuli, které vůni slunečně prohřeje. Nezmění však její podstatu: kůži. Výdrž odpová ceně: hodně vysoká!