databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Copal Azur Aedes de Venustas

Copal Azur
značka: Aedes de Venustas
parfumér: Duchaufour, Bertrand
rok: 2014
určení: unisex
hlava: kadidlo, sůl
srdce: kadidlo, pačuli, kardamom
základ: kadidlo, ambra, tonka, myrha
Diskuze:
Aedes de Venustas (Značky)
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (06.3.2021 )

Nahrubo ohoblované proschlé smrkové fošny zahalené do směsi studeného kadidla a ledového pižmového vichru. Postupně se na povrch prodraly zbytky zaschlé smůly s trochou zeleného jehličí a zatlačily většinu ledovosti do pozadí. A kadidlo za pomoci sladkého balzámu zesládlo, i špetka sladkého jemného kořeněného poprašku se objevila. A složením slibovaná sůl je spíš tušená v podobě solné usazeniny. Rozhodně to není typická kadidlovka, kazdopádně je víc než povedená.

Avatar
Miru (09.5.2020 )

...kadidlo, šafrán a naslanělé pryskyřice.
Vetiverověpepřový/jemně zelenědřevitý průtah nosem.
Ano, a pak má nesmírně dobrý postřeh blackviolet, dovolím si ji odcitovat:"...Svěží vánek od moře přináší vůni pinií, je to svěží a takové šumivé jako když se do koupele přidává karlovarská vřídelní sůl. Pak nám kadidlo trochu zesládne a ke slovu se dostane tonka, sluncem prohřátá ambra a stopa pačuli..."
A to je vše.
24/04/20

Avatar
viktorka_od splavu (22.5.2018 )

studené kousky vánočního františka naházené do kyblíku rozkrájených citronů, příjemné
během chvíle se to zvrhne, se solí vznikne nefalšovaná sardelová pasta.. prostě do kbelíku někdo přihodil nasolenou rybku. kyblík je kovový. a lup tam ještě borovou větev!
co tak říci pozitivního... jo, moc ale vážně hodně moc se mi líbí flakon.

Avatar
wendulka (04.5.2015 )

Jak má vonět kopálová pryskyřice, s níž se Karl Bradl setkal během své cesty po Yucatánském poloostrově a která ho k vytvoření této vůně inspirovala, netuším. Každopádně pokud znáte tvorbu Marka Buxtona a jeho "ledové" kadidlovky, budete hned doma, co od Copal Azur očekávat.

Tohle kadidlo je už od začátku studené a v první chvíli i štiplavé, než jej omyje zpěněná mořská voda a pokryjí ho větvičky s jalovcovým jehličím. Zanedlouho se však změní v kovově chladný, zaprášený balvan. Z jedné strany jej obklopuje zemitost pačuli s naplaveným dřevem a z té druhé zase trocha teplého písku z pláže.

Ale asi by to nebyl Bertrand Duchaufour, aby nám tam nepřimíchal nějakou kuriozitku, tentokrát ovšem ne vlastní, vypůjčil si mátové gumové medvídky z Aliena EdP, akorát je osladil špetkou tonky. Vůně má skvělou intenzitu a výdrž, přesto si vzhledem k tomu, jak vysokou laťku nasadili s Iris Nazarena, říkám, zda by chlapci neměli v tom chrlení nových vůní zvolnit a přijít opět s přesvědčivějším.

Avatar
blackviolet (15.4.2015 )

Zajímavá kadidlová vůně, jiná než tradiční kadidlovky. Kadidlo je tady od začátku do konce, ale není to žádný temný kostel, žádný kouř. Tohle je vůně světlého kamenného kostelíka někde na pobřeží Středozemního moře. Svěží vánek od moře přináší vůni pinií, je to svěží a takové šumivé jako když se do koupele přidává karlovarská vřídelní sůl. Pak nám kadidlo trochu zesládne a ke slovu se dostane tonka, sluncem prohřátá ambra a stopa pačuli.