databáze 119350 vůní od 8481 značek a 1599 parfumérů

Chance Eau Fraîche Chanel

Chance Eau Fraîche
značka: Chanel
parfumér: Polge, Jacques
rok: 2007
určení: pro ženy
složení: citron, bílé pižmo, hyacint, červený pepř, modré dřevo, absolutní kosatec, ambrová pačuli, čerstvý vetiver, absolutní jasmín
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Dalia (30.3.2020 )

Zelená je život …
Dlouhá byla má cesta k této vůni. Přesněji řečeno – nebylo to zalíbení na první přičichnutí. Ani na druhé a řekla bych, že ani na třetí. Nakonec je jedno, při kolikátém se vše změnilo. Ale stalo se.
Je svěží, chvíli. Příjemná citrusová sprška, která člověka nakopne a rychle se vypaří. Pak tady mám hyacint a vidím ho modře. Modrý posel jara a houstnoucí pižmová mlha. Měkoučká, konejšivá a lehce nasládlá … kolem mě se vznáší nazelenale bělostný opar jako živoucí aura. Je to tak pěkné.
Květinově pižmová vůně s decentním dřevitým akordem.

Avatar
vesper001 (30.5.2017 )

Zelená odnož mnohými nenáviděné Chance, která neoslnila ani mě, překvapila i nepřekvapila. Je to vůně vskutku zelená a svěží, ale nikoli ostrá (jako např. osvěžovač typu Ô de Lancôme). Je jako chladná perličková lázeň, jako když si v dusném letním odpoledni, kdy se nepohne ani lísteček a ze země se kouří, vlezete do fontány, opřete se o mramorové rameno vodního muže a cítíte, jak vám drobné kapky dopadají do vlasů, stékají po víčkách a chladí nejdřív tvář a pak celé tělo. A poté vylezete a zjistíte, že drobně sprchlo, květy ožily a rozvoněly se. Voda, květy, stále teplá, ale již vlhká dlažba, sochy a vy. Vzpomínka na ten pocit spolu s vůní vydrží dlouho.