databáze 116733 vůní od 8384 značek a 1580 parfumérů

Cèdre-Iris Affinessence

Cèdre-Iris
značka: Affinessence
parfumér: Bonneville, Nicolas
rok: 2015
určení: unisex
složení: atlaský cedr, texaský cedr, virginský cedr, absolutní florentský kosatec, benzoin, myrha, guajakové dřevo, kadidlo

kolekce Notes de Fond

Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
andry (08.5.2020 )

Přesně dle názvu je to cedrová kosatcovka, kdy kosatec je sladce benzoinově pudrový, takový ten evidentně květinový a noblesní, a cedr je krásně uhlazený, bílý a elegantní, s lehkým nádechem papírové myrhy. Podkreslené je to lehce živočišným pižmem, což dodává vintage atmosféru dámských klasik a mně se to moc líbí. Trochu však za cenu přes 300 eur postrádám větší vrstevnatost a vývoj. Vůně je krásná, z kvalitních ingrediencí, ale prostě tak nějak pořád stejná a to mi nestačí.

Avatar
Dalia (17.1.2020 )

Dřevo namodro …
Stopička dobrého alkoholu na rozjezd a pak koncentrát z temně modrého kosatce s náloží suchých dřev. Tak toto je irisová vůně pro sebevědomé! Trošku drsná, ovšem i noblesní záležitost ve vintage stylu.

Avatar
ModestMourek (02.10.2018 )

Velká porce máslového až koňakového kosatce, posypaná čerstvými pilinami texaského cedrového dřeva, se zvolna uhlazuje sametovým dřevem virginského cedru a přechází přes kousek jemně živočišného pryskyřičného dřeva atlaského cedru na sladce dřevitou směs myrhy a benzoinu s tóny kakaa. Výdrž přesahuje 8 hodin, ovšem projekce je kromě úvodu kožní.

Avatar
blackviolet (17.11.2017 )

Zemitý kosatec prolíná cedrovým dřevem, cestou se stává pudrovým a přibírá do hry balzamickou myrhu, kouřové kadidlo a sladce vanilkový benzoin.
Je sice pravda, že kosatců s dřevem už tu bylo víc - třeba VCA Bois d' Iris nebo Diorovský Bois d'Argent, ale tento okouzlí svou mimořádnou kvalitou a navíc dlouhou výdrží.

Avatar
wendulka (13.1.2017 )

Zaměřuje na cedr a kosatec, konkrétně hned na tři druhy cedrového dřeva (atlaský, texaský a virginský) a absolutní silici florentského kosatce, který patří k těm nejkvalitnějším parfémovým složkám vůbec. Vlastně stejný druh kvalitního jehličnatého cedru (nejvýraznější z nich je ten virginský s vůní čerstvě ořezaných tužek) s vzdušným a posléze máslovým kosatcem najdeme v Ibitiře od Xerjoffu, tady ovšem v mnohem silnější koncentraci. Po rozvonění ovšem podoba končí, neboť vůni doplní sladce dřevitá myrha, vanilkově pryskyřičnatý benzoin s podtóny kakaa a teplé kadidlo.
27-12-2016