databáze 134890 vůní od 9133 značek a 1721 parfumérů

Calyx (Exhilarating Fragrance) Prescriptives

Calyx (Exhilarating Fragrance)
značka: Prescriptives
parfumér: Grojsman, Sophia
rok: 1986
určení: pro ženy
hlava: grapefruit, mandarinka, plod mučenky, mango, papája, guava
srdce: frézie, konvalinka, neroli, růže, lilie, jasmín, měsíček
základ: větvičník, kosatec, santal, vetiver
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (19.9.2017 )

Zelená, svěží, leč pro mě taková "divná" vůně. Zajímavě "divná". Příjemně "divná". Žádná složka nijak nevyčuhuje - jen v jedné fázi jsem cítila vůni hub ve vlhkém mechu. Asi po hodině mi vůně hodně intenzivně připomínala dětství, kdy jsme krouhali natrhané mladé kopřivy pro kuřata a kachňata.

Avatar
Mitzi (19.5.2016 )

Popis, který kdysi vytvořil Chandler Burr, mě navnadil ke koupi.
"Sophia Grojsmanová je jakousi Meryl Streepovou ve světě vůní. Její talent stojí za parfémy Beautiful, Eternity, Paris a méně známým White Linen, který podle mého patří mezi její nejlepší díla. V roce 1986 představila značka Prescriptives její parfém Calyx. Je to mistrovská vůně, dokonalá v každém technickém ohledu - difúze, trvanlivost, stopa, jakou parfém zanechává ve vzduchu. Ale v jednom aspektu Calyx vyniká nejvýrazněji, a to v estetice. Je to zelená svěžest, až fyzicky živá, syrová, mimořádně sytá a pronikavá jako mladý strom napůl rozťatý bleskem. Cítíte svěží rozcupované rostlinné buňky v mokrém větru. Kdyby parfémy měly formát HDTV, pak Calyx spadá do této kategorie. Není to barevná fotokopie něčí představy svěžesti. Je to podivná, nádherná, svěží věc.
* * * * (dech beroucí)"
Nezůstalo u jednoho flakónu, tu vůni jsem velmi milovala a kupovala opakovaně. Bohužel se buď postupně měnil obsah flakónu a nebo můj vkus, takže současnou verzi od Clinique už nosit nemůžu. Ale ve vzpomínkách mi CALYX zůstává jako velmi důležitá vůně v mém životě.

Avatar
slniecko (19.2.2016 )

Najprv ovocie s nejakými bylinami - asi ako bylinkové cukríky, potom sa pridávajú kvety a byliny a odchádza sladkosť...končí fernetom...ee...