databáze 127793 vůní od 8759 značek a 1661 parfumérů

Calamity J Juliette Has a Gun

Calamity J
značka: Juliette Has a Gun
parfumér: Ricci, Romano
rok: 2008
určení: unisex
složení: pačuli, kosatec, ambra, pižmo, vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Miru (23.10.2020 )

…yes. Tak to je dobré.!
Žena oblečená v dandy stylu.
Ale krajkové spodní prádlo podmínkou.
Žena ve smokingu, ale jehly, rudé nehty a dlouhé vlasy…
Měkká sladce nesladká vůně.
Co může vzniknout z pačuli, kosatce, ambry, levandule, pižma a vanilky, když to svým dechem zahřívají dvě jemné dlaně?…
Něco jak hebký mohérově likérovitý balzám.
Nositelka vůně Calamity J by si měla býti vědoma svého ženství a měla by si ho umět užívat.
Mazlivě provokativní.
A protože tam je kosatec, tak
elegantní.
31/01/11

Avatar
vesper001 (30.5.2017 )

Značkou, kterou jsem si vedle Diora nejvíc oblíbila, je u nás nepříliš známá Juliette Has a Gun, jejíž parfémy vytváří vnuk slavné Niny, Romano Ricci. Za názvem značky prý stála jeho představa Shakespearovy Julie, přenesené do 21. století, a se zbraní v ruce. Ona zbraň pak má symbolizovat ženskou svobodu. O žádnou klasickou romantiku tedy nejde. Reklama i design flakónů mi připomínají Tu ženu, dominu, co to dělá pod obojím, a které málem podlehla nejen britská královská rodina, ale možná i sám velký Sherlock. Myslím, že Irene Adler by slušela především temná Calamity J, neobvyklá a velmi výrazná vůně kouře, kůže a kosatce v černé lahvičce. Říkám jí motorkářská, a rozhodně nemyslím v souvislosti s ní na žádnou koloběžku. Calamity J patří na Harleyi a je třeba ji umět nosit, protože je nejen sebevědomá, ale má v sobě jistou nadřazenost a zdání arogance, za které se nositelka může schovat. Je to zkrátka vůně, která vás ochrání. Ale stejně jako Irene, i ona je ale pod povrchem velmi ženská. Jenom trochu jiná, než ostatní. A potřebuje čas, než se rozvine a dá to najevo.

Avatar
slniecko (21.10.2015 )

Hneď ma uvíta suché pačuli so sladkou ambrou...na počudovanie veľmi prijemne...pižmo s vanilkou tomu dodávajú jemnosť, hladkosť a zrejme kosatec (ktorý tam inak príliš necítim) suchu púdrovosť...veľmi pekná, osobitá, hladká a ženská vôňa...a dobre drží.

Avatar
andry (30.7.2015 )

Na troud vysušené lístečky pačuli, jako by na podzim opadal strom na suchou hlínu. Pomaličku a nenápadně se přidává jemný, lehký kosatec a vůně získává nesladký, pudrový nádech. Nesladká ale nezůstane dlouho, přichází vanilka, uhladí hrany, zjemní suché pačuli, zvýrazní kosatec... a je z toho najednou krémově vanilková kosatcovka podbarvená pačuli. Role se vyměnily, líbivost se výrazně zvýšila.