databáze 117823 vůní od 8434 značek a 1588 parfumérů

Cabochard (Eau de Toilette) Grès

Cabochard (Eau de Toilette)
značka: Grès
parfumér: Chant, Bernard
rok: 1959
určení: pro ženy
hlava: aldehydy, estragon, čertovo lejno, ovoce, koření, šalvěj, citrusy
srdce: pelargónie, kosatcový kořen, jasmín, růže, ylang ylang
základ: ambra, větvičník, kokosový ořech, kůže, pižmo, pačuli, santalové dřevo, tabák, vetiver
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
teena-s (02.7.2020 )

Jako mají Etat Libre svého tlustého elektrikáře tak má Grés vyuzenýho silničáře,úplně ten asfalt cejtim,čerstvě položenej ,černě se lesknoucí na štěrkovým podloží,aby to dělňasovi šlo pěkně od ruky ,zapálí si další spartičku ve tvrdym,retko přilepený na spodním rtu,kouř vzlíná do očí a slzí,potí se,kapky mu stíkají skrz obočí,je to celé rozostřené živočišné,evokuje mi to jang k parfému Paloma,zaprášenější chlapáčtější verzi

Avatar
(15.9.2015 )

Jako malé dětičky jsme měli v ulici hezkou zábavu. Našli jsme si starý térový papír čili térák, a z dohledu rodičů jsme pálili ohníček. Ó, to byl krásný smrad, hustý žlutohnědý dým štípal do očí a valil se po okolí, na prutech jsme něco opékali až do chvíle, kdy nám to jakýsi zlý dospělák zatrhl. Už tehdy jsem mohla vědět, že mi vůně připomíná Cabochard, kdybych ho znala, on už totiž pár let existoval.
Nacpaná fajfka, zakouřená kůže, les a zelený mech, vyleštěné parkety, jádrové mýdlo, to všechno se v něm dá najít, silná vůně, těžko nositelná každý všední den… Flakón má jednoduchý a krásný a za minimální peníz musel na poličku, i kdyby jen ze sběratelských důvodů. Na nošení mu zatím dávám čas, zvykám si na něj, na téráka.