databáze 133492 vůní od 9071 značek a 1715 parfumérů

Bois Mystérieux Guerlain

Bois Mystérieux
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2019
určení: unisex
hlava: vavřín, neroli
srdce: pačuli, šafrán, jasmín, cedr
základ: kůže, myrha

reedice vůně Songe d'un Bois d'Été s trochu odlišným složením

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (01.1.2020 )

Je sice prezentována jako reedice Songe d'un Bois d'Été, ale ona je to trochu jiná vůně. Na začátku je znatelný vavřín - ne sušený, jak ho známe z kuchyně, ale jako zelené lístky čerstvě sdrhnuté z větvičky. Zatímco u Songe hraje prim ambrové dřevo a sladké koření, v Bois Mystérieux je to kůže - se štědrou dávkou postupně se usazujícího šafránu, až postupem času přecházejícího do sladce kouřového oudu. Každopádně je to další Wasserův úspěšný zářez na poli "arabek".

Avatar
slniecko (08.7.2019 )

Strašná pecka. Aj strašná aj pecka. Ako úder do nosa naraz drevom, oblakom šafránu, vavrínovým vencom a ruskou kožou naraz. A nehýbe sa to. Doslova a do písmena. Proste nevyvíja sa, ale drží, drrrržiiii...

Avatar
blackviolet (04.7.2019 )

Když jsem před lety zkoušela Songe d'un Bois d'Été, připadala mi jako stará kožená bunda na poušti. Příliš kožená, příliš pánská. Bois Mystérieux se mi moc líbí. A není to jenom tím, že jsem si mezitím našla cestu ke koženým vůním. Ona je opravdu trochu jiná, rozhodně hladší a obohacená o zelený vavřínový list a neroli, k šafránu má příjemný květinový tón jasmínu, pačuli jen lehkou rukou a hlavně - ta kůže. Jestli kožená bunda, tak tentokrát jen z jemné luxusní kůže s balzamickou lehounce zakouřenou myrhou.