databáze 143527 vůní od 9515 značek a 1813 parfumérů

Bois de Violette Serge Lutens

Bois de Violette
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 1992
určení: unisex
složení: fialka, fialkové lístky, cedr
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
jerry (13.8.2019 )

Každá fialková vůně je potenciálním nebezpečím pro můj tužebník. Naštěstí to není tento případ, protože tady hraje prim dřevo - zelená fialka se objevila až po důkladném rozvonění a to ještě pouze v poměrně nevýrazné podobě.

Avatar
Cervanek (29.3.2019 )

Kytička čerstvě utržených fialek s vůní provázku a nastrkaných do vody v keramickém hrnku na dřevěném pultíku na trhu s větvičkami cedru.Velmi povedená odnož FdB, temperamentní i elegantní, do divadla i do práce a to celoročně

Avatar
ModestMourek (03.12.2018 )

Začátek obstarávají sametové zelené fialkové lístky, střed pudrové bonbónové „fialky“ a závěr živočišně hřejivé dřevité pižmo. Vnímám tento parfém jako čistě dámský, čím se mi vzdaluje do kategorie, které moc nerozumím. Nedokážu posoudit, nakolik je povedený. Sám bych jej nenosil ani za nic. Výdrž se pohybuje kolem 4 hodin.

Avatar
viktorka_od splavu (27.11.2017 )

zvláštní dřevnatý.. pach. piliny v lihu. něco zkaženého.. skořápky z vajíčka, suché, ale ne uplně vonící. uch
pak začne probleskovat něco nasládlého
snad tam neschovávají mrtvolu?!
bane, to je kytice, spíš kytička, květinky prorůstající pilinami vzadu v rohu opuštěného skladiště u pily
zeleň se dere vzhůru, roste ke slunci. je to boj. žádné rozmazlené vypiplané květiny, tohle jsou těžce se deroucí pokroucené, za sluncem se úporně natahující oddenky plevelů. ušlapávané, přesto silné, plné života, statečné. ze všech sil vykvetou a vypustí semena. dřevnaté pecky.
a po dvou hodinách: konečně jsou tu! fialky. krásné čisté voňavé fialkové květy. ovšem jsou to jen takové záblesky, jinak jsou schované furt pod těma pilinama. ale teď už docela sladkýma. takový dojem mám z Opia/YSL - tuším pod voskem vůni, ale nemůže se na mé kůži dostat ven. tady zas přes ty piliny. škoda

Avatar
slniecko (19.3.2016 )

Takže táto fialka je miesto púdrovej, alebo čerstvej drevitá…ako poleno plné fialiek od Anatole Francea…alebo skôr táto drevená vôňa je ľahko líznutá fialkami..dobre sa v tom schovávajú - ako v tom polene - a len občas zavanú…zaujímavé a elegantné.

Avatar
wendulka (19.4.2015 )

Za sebe mohu říct, že se mi tato variace na lutensovskou FdB líbí asi nejvíc, i když Feminité pochopitelně nepřekoná. Začátek je prakticky stejný, téměř identická směs zázvoru, hřebíčku a skořice. Jen toho zvláštního příjemně dráždivého pižma je tu méně, místo toho tu máme fialkové lístky v prostředí lesního podrostu. Snad díky tomu a mně osobně příjemnému bonbonkovému podtónu nepůsobí cedr ve vůni tak pikantně jako v ostatní bois variacích.

Jednou stranou je hloubavější než FdB a tím je zase blíž té původní shiseidovské FdB, ale zase ne příliš usedlá jako Bois et Fruits a skrze jemný pudrový tón fialek, který přicházejí dostatečně něžná. Právě ten kontrast mezi éteričností a hlubokou zamyšleností je mi u Bois de Violette asi nejsympatičtější.

Avatar
Miru (18.1.2015 )

…„Lutens“ nezklamal…
…typický rukopis…
(měla jsem Feminité de Bois a to samé dřevo, totožně zpracovaný cedr, a fialka tam byla taky…)
Hustota, tíha, jistý stupeň temnoty a ŽIVOČIŠNO.
Tohle je živočišná fialka.
Na dřevěném, hlavně cedrovém šťavnatě suchém základu. Žádné umělá sladidla. Pouze přírodní nasládlá vůně fialek utlumená dřevy.
Fialkové vůně bývají často až cukrátkové, líbezné…
Bois de Violette?
Ani náhodou.
Tahle holka si dělá co chce, kdy chce, jak chce.
Je smyslná, drzá a ráda se mazlí.
Je krásná.
04/08/10