databáze 119257 vůní od 8479 značek a 1597 parfumérů

Blu Mediterraneo Fico di Amalfi Acqua di Parma

Blu Mediterraneo Fico di Amalfi
značka: Acqua di Parma
parfumér:
rok: 2006
určení: unisex
hlava: tangerinka, bergamot, pomeranč, grapefruit, cedr
srdce: fíkový nektar, červený pepř, jasmín
základ: fíkové dřevo, pižmo, cedr
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ModestMourek (29.4.2018 )

Podobná vůně jako Figuier Ardent (Atelier Cologne), ovšem méně sladká. Po nahořklých citrusech následují mírně sladké fíky a po nich krásné mléčné zelené listy, které však přechází na podivně kyselé cedrové dřevo. Škoda, že závěr není hladší. Výdrž se i ve vedru pohybuje kolem 3 hodin.

Avatar
wendulka (21.10.2015 )

Ani u této vůně nějak nechápu to spojení se středomořím. Nejprve je to směs kyselých a zároveň nahořklých citrusů s osvěžující špetičkou pepře. Potom se přidají hořké zelené fíky. Celkovou nazelenalost zvýrazňuje i jasmínový tón (narozdíl od Mandorlo di Sicilia je tady alespoň trochu cítit).

Co mi ovšem vadí, je to, že jakmile se dostaví ta šťáva z fíků, okamžitě ji převálcuje poměrně ostrý cedr s lehce upoceným pižmem, takže si ji užiju až v drydownu, jenže ten vzhledem k chabé výdrži netrvá příliš dlouho. Takže se znovu ptám, kde je prosím nějaký ten náznak mořské atmosféry (?), protože mě zcela minul.

Avatar
andry (12.4.2015 )

Sladká (nikoli přeslazená; celkem přírodní), šťavnatá, čerstvě rozkrojená fíková dužina s trochou hořkosti ze slupky a nasládlým cedrovým dřívkem ve velmi decentním množství. Nenáročná, lehká, osvěžující, poměrně slabá, autentická, příjemná.