databáze 136670 vůní od 9210 značek a 1743 parfumérů

Blackmail Kerosene

Blackmail
značka: Kerosene
parfumér: Pegg, John
rok: 2016
určení: unisex
složení: ambra, vanilka, tmavé bobule, santalové dřevo, oud

Dostupná exkluzivně jen v butiku Blackmail v texaském Austinu.

Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Panenka (20.9.2020 )

Kmotr. Ne osobně, ale přece... Mladý muž, jehož Kmotr poslal s nabídkou, kterou nemůžete odmítnout. Mladík je to pohledný, dobře oblečený a veskrze sympatický. Jenže to, co říká, se vám vůbec nelíbí, natož ta jeho otravná cigareta, co vám čadí pod nos. Ale přesto... nedokážete mu říct, ať to típne, že u vás se nekouří.

Avatar
ModestMourek (22.4.2020 )

Nahořklá pryskyřice politá medovinou se uhlazuje sametovým dřevem a přechází na sladký suchý tabákový kouř podbarvený živočišnou stopou. Podobnost s parfémem Laudano Nero (Tiziana Terenzi) je kolem 80 %. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

Avatar
andry (08.4.2020 )

Víte, jak se Lutensova Fumerie Turque jmenuje a taky má vonět jako turecká kuřárna? Nu, to možná někdy v době ottomanské říše. Dnešní designová kuřárna vodních dýmek aka shisha lounge totiž voní jako Blackmail.
Nejprve zapalujeme samozápalný uhlík. Úplně mu to nejde, trvá několik pokusů, než začne pořádně žhnout, takže místnost je plná kouře, nasládlého a trochu pikantního, ale je ho opravdu hodně. Tabák je sladce ovocný, černé a červené bobule, a jak vyfukujeme jemný dým, vůně ovocného tabáku se postupně mísí s kouřem a získává nad ním mírnou převahu. Vůni černo-červených bobulí podkresluje krémová vanilka – nejlepší část této vůně - a kouř mezitím získal dřevitý nádech. A tahle směs tmavé sladkosti a hřejivě drhnoucího kouře z tuctu dýmek zaplní celou místnost, vedlejší místnost, chodbu, a je cítit až venku před vchodem.

Avatar
wendulka (20.12.2016 )

Z mého pohledu by si tahle vůně zasloužila úplně jiný název. Pro mě je to sněhová královna, jejíž ledové zemité srdce, tvořené zmrzlými ostružinami, borůvkami a černým rybízem, se snažíme rozehřát. Nejprve to zkoušíme jen s pomocí několika stydlivých jiskřiček ambry, potom ale použijeme mnohem silnější plamen v podobě doutnajícího agarového dřeva a trochy santalu, který její srdce konečně promění ve vřelou zkaramelizovanou vanilku, uvnitř však měkce nadýchanou a zahalí královnu do tmavého sametového pláště (podtóny oudu).

Blackmail je podle mě poznat, že u ní John myšlenkově částečně vycházel z Fields of Rubus. V tomhle případě se ovšem záměna malin za tmavé bobulové ovoce a tabáku za oud a utlumení pačuli vyplatila, neboť tak vznikla mnohem smyslnější orientální vanilková vůně, která z prvotní intimní fáze postupně začne dýchat, rozpínat se a hřát. Doufám, že si časem třeba najde cestu i do stálého sortimentu, protože by bylo určitě škoda, aby takhle povedená vůně zůstala jen exkluzivkou.

Avatar
euridike (25.11.2016 )

To takhle za soumraku u vasich dveri zazvoni muz v tmavem obleku, upre na vas pohled (na ty potemnele oci s nekolika zlatymi teckami v duhovce nikdy nezapomenete) a beze slova vam poda cernou obalku, na niz jsou vase inicialy ve zlate barve... Kdyz se od vas odvrati a odchazi, je vam jasne, ze tohle je blackmail... Prvni vyderac ve vasem zivote, na jehoz hru jste ochotni pristoupit...

Uvod je sofistikovany.... a lehce znepokojivy... S prvnimi nadechy vas zacne zvolna (ale intenzivne) naplnovat vune cerneho rybizu a ostruzin - nejsou vsak prezrale a stavnate... spise jsou to sluncem a horkem ususene, zemite, jemne hrejive, horkosladke plody, jejichz vune je tissi, ale koncentrovanejsi a poutavejsi. Pak se zacne prikradat vanilka - trochu pryskyricna, medove opojna a velmi delikatni. Pomerne nenapadne se pridava oud, ktery se odevzdane uklada na luzko z necekane sladkeho santaloveho dreva, ktere se pod jeho dotekem doutnave rozvoni, zatimco z temneho nebe padaji stripky jiskrive ambry... jako roj letavic...

Jak vystihnout atmosferu teto vune? Me nuti prozpevovat si...

In a forest pitch dark
Glowed the tiniest spark
It burst into flame
Like me
Like me...

(Bjork - Isobel)

A jedna relevantni poznamka na zaver - vydrz i intenzita jsou znacne nadprumerne.