databáze 127447 vůní od 8746 značek a 1660 parfumérů

Black Vines Kerosene

Black Vines
značka: Kerosene
parfumér: Pegg, John
rok: 2014
určení: unisex
složení: břečťan, fík, kanadská jedle, peruánský balzám, badyán, vanilka, kadidlo, cedr, skořice
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
teena-s (22.4.2021 )

Sypká směs pro přípravu svařáku,nálož koření,hnědého zahřívacího suše teplého,jako šňupnout mikrozrníčka skořice uprostřed pouště,dusivé jako písečná bouře,třaskavé,omračující oblak pyrotechnické slože,Vrbětice v barvě tizian i s rudou září nad Kladnem,místo luntu pendrek,ten tmavozelený až černý gumový had s typickou pronikavou odorizací,lékorky v barevné mezi zuby křupající polevě,nikdy jsem je neměla ráda...
Břečtaň s fíkem nikde a na ty dva jsem se právě těšila,třeba jen čekají za rohem aby na mě bafli,počkám si ,"vono je to přesládne bavit"
Hodně moc cukrátkového koření,prašnost se časem obaluje do cukrové hmoty a sklovatí,kulatí a valí se,nebodá jehličím,ale smolně lepí,kdysi takhle byly cítit žvýkačky rekord,s prvním kousnutím byly samá skořice,v plombách zůstala spousta sladkosti a za pár okamžiků vyflusneš nevzhledně hnědkavou pseudokuličku nevalné chuti a lepíš ji zespoda sedadla v šalině a na papírku byla zajímavost...
Pro můj nos velmi neotřelá vůně,jinou takovou patrně v repertoiru poličky nenaleznu ale že bych takhle chtěla vonět -to nemůžu říct,cítit ji na někom jiném tak ale budu hnána touhou k objektu neustále přičichávat a ujišťovat se,že jsem v názoru pevná
Je dost dobrá

Avatar
ModestMourek (01.12.2018 )

Velká porce badyánu, špetka skořice, zelené jehličí, nasládlá lékořice, sladký kořeněný balzám a směs včelího a karnaubského vosku, která se používá pro impregnaci kůže. Jinými slovy je to vůně turisty na lesní cestě, který cucá hašlerku a pohorky si před túrou napustil „norkovým tukem“. Vůni této impregnace hledám v parfému už dlouho, konečně se mi přání splnilo. Výdrž přesahuje 6 hodin.

Avatar
blackviolet (06.6.2017 )

Dávám si na ruku Black Vines a už s prvním přičichnutím se ocitám zpět na zahradě jednoho domku u jezera Siljan. "Dáme si O.P.?" Jasně, že dáme. O.P. Anderson, akvavit, který voní lékořicově po anýzu a fenyklu, a taky jemně po dubových sudech. Ten nejšvédštější ze všech.
Z lesa sem vane vůně pryskyřice a jehličí a Ulla přináší na stůl fíky v červeném víně se skořicí a vanilkovou zmrzlinou. Brzy bude Midsommar a večery se prodlužují, zatím ale slunce nad jezerem pomalu zapadá. Tak skål, Olle a Ullo! A krásné léto!

Avatar
wendulka (19.10.2016 )

V podstatě se jedná o reformulovanou vůní Betty´s Black Jellies, kterou John původně vytvořil exkluzivně pro svoji matku. U každé vůně se snažím toho o ní říct, co nejvíc, ale tady úplně stačí, když řeknu, že v ní dominuje lékořicový anýz, který společně s kokosem, špetkou jehličnaté svěžesti, teplým kadidlem a vanilkou, vytváří dojem autentických hašlerek, posypaných příjemně živočišnou, najemno namletou skořicí, a bílou čokoládou navíc v drydownu (tonka), což vlastně už tak trochu potvrzuje i původní název.