databáze 115161 vůní od 8353 značek a 1572 parfumérů

Aura Sublime Bijon

Aura Sublime
značka: Bijon
parfumér: Zarokian, Cécile
rok: 2015
určení: pro ženy
hlava: bergamot, citrón
srdce: kosatcové máslo, hedion
základ: absolutní vanilka, tonka, pravá ambra, dřeva, benzoin, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
andry (11.4.2020 )

Začíná vanilkou lehkou jako vánek a čerstvě vymačkanou šťávou z limet a citrusů, pokračuje pudinkovou vanilkou jakoby zředěnou vodou na způsob vinného střiku (= barbarství) a končí poctivou smetanovou vanilkovou zmrzlinou s bíločokoládovou tonkou a hebkým bílým pižmem, prohřátou jemnou ambrou. Jako hladit samet. Ládovat Häagen-Dasz. Pobíhat po Madagaskaru.

Z té střední fáze jsem trochu rozpačitá, ale závěr je perfektní.

Avatar
euridike (04.4.2020 )

K této recenzi proběhla drobná mezistátní anketa.

Když se řekne "vanilka“, tak mě napadne...

Radek: "No samozřejmě vanilkový rohlíčky! A nebo ten máslovej krém s pravou vanilkou z lusku, jak ho dáváš do piškotovýho dortu, ten je báječnej..."

Etienne: "Vanilkové latté macchiato, hodně vanilky, málo cukru, vzít si v zimě sklenici mezi prsty a dívat se z okna, jak sněží. Nebýt u toho sám. Nebo ano, ale nesmí to bolet, vždyť víš..."

Rebecca: "Vanilkové mýdlo, to mě napadlo jako první, protože ho teď mám doma. A v létě mámina vanilková zmrzlina, dělá ji ze smetany a žloutků, je přímo nebeská. A vanilková svíčka Diptyque, co jsme obě dostaly k Vánocům od Lucie, tu si musím koupit zase, ta nemá chybu..."

Chápu a rozumím. Všem. Vanilka bourbonská i madagaskarská, prašná i krémová, sytá i lehká, sladká tak akorát, v mýdlových bublinách v umyvadle i na dezertní lžičce. Každá může být skvostná, báječná a nezapomenutelná.

Moje vanilka je ta kouřová, co pomalu a tiše stoupá vzhůru jako hlas Otise Reddinga, když zpívá "… a change is gonna come ...".

Otisky všech těchto podob vanilky v sobě nese Aura Sublime. Netuším, jak je C. Z. dokázala stvořit a prolnout do sebe - ale stalo se. Bravo!

Avatar
Fleur (29.4.2017 )

Na začátku se skutečně objeví shalimarovská citrusová stopa, jak uvádějí předchozí recenze, ale v jemnějším provedení (Shalimar Cologne). Následuje hutný kosatcovo-vanilkový krém. Vůně je teplá, oblá, pomalá, nehodí se k ní žádná energická gesta. Vanilku trošku prozáří ambra a osladí tonka. V jednu chvíli vůně připomene Bois d´Iris po rozvonění, ovšem v desetkrát koncentrovanější podobě. V teplém počasí se na těle rozvinulo bohatěji i pižmo, zatímco na oblečení držela (a to vytrvale několik dní) zejména krásná krémová vanilka.

Avatar
blackviolet (18.3.2017 )

Citronově vanilkový krém ovoněný stopou bergamotové silice, který opravdu může na začátku evokovat Eau de Shalimar. Je máslově hebký díky kosatci a probleskuje v něm i jasmín. Vanilkový krém se pak s ambrou a později tonkou zachumlá v objetí, ze kterého vystrkuje růžky kouřové dřevo.

Avatar
Miru (07.3.2017 )

...naprosto souhlasím s Vendulkou.!

A ještě bych dodala, že
tato vůně, oproti zmiňovanému Shalimaru, má i jakousi modernost a dekadenci,
a k tomu i něco z vůně Violet Blonde Tom Ford.

Avatar
wendulka (20.7.2016 )

Všechny dosavadní odpůrce Shalimaru (ale i jeho příznivce) tímto prosím o mimořádnou pozornost! Vadí vám shalimarovské kadidlo, protože na vás gumovatí, ale líbí se vám jeho citrusy a vanilka a místo jasmínu s růží byste ho chtěli s patřičně vosoleným máslovým kosatcem a Eau de Shalimar na vás voní dobře jenom v létě a je moc pižmový? Potom pro vás mám asi řešení.

V první fázi tu máte jak bergamot, tak pocukrovaný citrón z Eau de Shalimar a typickou shalimarovskou vanilku s nádherným máslovým kosatcem a jen lehkou stopou pryskyřičnaté ambry. Rozcházet se začnou až v základu, kdy nad vanilkou začne mít mírnou převahu našlehaná tonka, posypaná špetičkou bílého pižma. Cécile Zarokian opět dokazuje, že umí.