databáze 110940 vůní od 8248 značek a 1541 parfumérů

Aura Sublime Bijon

Aura Sublime
značka: Bijon
parfumér: Zarokian, Cécile
rok: 2015
určení: pro ženy
hlava: bergamot, citrón
srdce: kosatcové máslo, hedion
základ: absolutní vanilka, tonka, pravá ambra, dřeva, benzoin, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Fleur (29.4.2017 )

Na začátku se skutečně objeví shalimarovská citrusová stopa, jak uvádějí předchozí recenze, ale v jemnějším provedení (Shalimar Cologne). Následuje hutný kosatcovo-vanilkový krém. Vůně je teplá, oblá, pomalá, nehodí se k ní žádná energická gesta. Vanilku trošku prozáří ambra a osladí tonka. V jednu chvíli vůně připomene Bois d´Iris po rozvonění, ovšem v desetkrát koncentrovanější podobě. V teplém počasí se na těle rozvinulo bohatěji i pižmo, zatímco na oblečení držela (a to vytrvale několik dní) zejména krásná krémová vanilka.

Avatar
blackviolet (18.3.2017 )

Citronově vanilkový krém ovoněný stopou bergamotové silice, který opravdu může na začátku evokovat Eau de Shalimar. Je máslově hebký díky kosatci a probleskuje v něm i jasmín. Vanilkový krém se pak s ambrou a později tonkou zachumlá v objetí, ze kterého vystrkuje růžky kouřové dřevo.

Avatar
Miru (07.3.2017 )

...naprosto souhlasím s Vendulkou.!

A ještě bych dodala, že
tato vůně, oproti zmiňovanému Shalimaru, má i jakousi modernost a dekadenci,
a k tomu i něco z vůně Violet Blonde Tom Ford.

Avatar
wendulka (20.7.2016 )

Všechny dosavadní odpůrce Shalimaru (ale i jeho příznivce) tímto prosím o mimořádnou pozornost! Vadí vám shalimarovské kadidlo, protože na vás gumovatí, ale líbí se vám jeho citrusy a vanilka a místo jasmínu s růží byste ho chtěli s patřičně vosoleným máslovým kosatcem a Eau de Shalimar na vás voní dobře jenom v létě a je moc pižmový? Potom pro vás mám asi řešení.

V první fázi tu máte jak bergamot, tak pocukrovaný citrón z Eau de Shalimar a typickou shalimarovskou vanilku s nádherným máslovým kosatcem a jen lehkou stopou pryskyřičnaté ambry. Rozcházet se začnou až v základu, kdy nad vanilkou začne mít mírnou převahu našlehaná tonka, posypaná špetičkou bílého pižma. Cécile Zarokian opět dokazuje, že umí.