databáze 136663 vůní od 9210 značek a 1743 parfumérů

Arabie Serge Lutens

Arabie
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2000
určení: unisex
složení: muškátový oříšek, kmín, siamský benzoin, santalové dřevo, bobkový list, mandarinka, hřebíček, cedr, sušené ovoce, fík, datle, balzamické pryskyřice, tonka, myrha
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (16.4.2018 )

Vůně orientu - teplá sladce dřevitá vůně evokující směs koření a sušeného ovoce na arabském tržišti. Sušené fíky, datle, horká čokoláda se strouhnutým muškátovým oříškem a směs koření, ze které výrazněji vystupuje pouze bobkový list. Díky koření to není žádná slaďárna, ale spíš dřevitě suchá vůně s kořením a dobrotami. Typově připomíná Theoremu bez pomerančů. Dokonalá zimní zahřívačka - ovšem není to vůně na každodenní nošení, spíše jen sem tam občas (taková náladovka).

Avatar
ModestMourek (26.10.2017 )

Lutensovy výtvory, které jsem dosud vyzkoušel, mi přišly příliš výstřední, ale tento je jiný – krásně hladký, klasicky vystavěný. Navíc mi zpřítomňuje vánoční pohodu. Sedím v lenošce, upíjím červené víno plné ovocné vůně, svařené s plátkem pomeranče, špetkou kardamomu a kusy skořicové kůry, a ukusuji čerstvě upečené vanilkové rohlíčky, kterých mám nakonec plnou pusu. A je mi dobře.

Avatar
ntiti (03.6.2017 )

Nebudu opakovat pocity, které popsaly holky pode mnou, jen jeden přidám....ta vůně je velmi svůdná, cítím, že mám na sobě překrásný orientální šat, že mne sledují oči záhadného muže, že se schyluje k něčemu velmi velmi dobrodružnému

Avatar
wendulka (09.2.2015 )

Je to tak, orient jak vyšitý (nijak řvavý lutensovský držák) a ta asociace s krámkem se sušeným i čerstvým ovocem a kořením je přesná. Vejdete dovnitř a do nosu vás praští ostrá zeleň, kterou právě obchodník drtí v hmoždíři, mísící se s vůní z hromádky datlí a fíků, ležících hned vedle na pultu. V nabídce je i koření od muškátového oříšku, přes kmín, hřebíček a já nevím, co ještě.

Přecházíte k dalšímu pultu s medem, který můžete na zkoušku ochutnat v připraveném džbánku. Vy jste ovšem přišli pro pár pomerančů. Když je chcete vzít do ruky, ze zadní části krámku k vám dolehne aroma připálené vanilky. Od nákupu se ale nenecháte odradit a s pomeranči se odcházíte občerstvit do vedlejší "kavárny", jejíž vnitřek je prosycen vůní z kouřícího labdana a dalších pryskyřic.

Avatar
Miru (18.1.2015 )

S. Lutense, óóó !
Vivat arabskému trhu se všemi jeho voňavými poklady – kořeními a dobrotami hrajícími všemi barvami!…
Jedna z mála nešizených gurmánskoorien­tálních vůní!…
…zastavíme se třeba u tohohle stánku:
…jednou rukou nabírám sušené fíky, druhou rukou datle – nestačím kousat a polykat… …a oči už zatím „šmejdí“ po pultu, co by se ještě dalo „zblajznout“, ochutnat, nechat si rozpustit na jazyku…?.
Anooo! – zkusím kandovanou kúru pomerančů a mandarinek a zajím to nasekanou čokoládou…
Všechno je to mega sladké, ale to vůbec nevadí!..,
protože od vedlejšího pultu se ke mně line silná vůně koření – bobkový list, kardamon…
…z druhé strany zase nějaký trhovec pálí vonné pryskyřice…
Tohle je vícesmyslový požitek a mně se nikam jinam nechce…!
17/04/09