databáze 120000 vůní od 8503 značek a 1610 parfumérů

Amarige (Eau de Toilette) Givenchy

Amarige (Eau de Toilette)
značka: Givenchy
parfumér: Ropion, Dominique
rok: 1991
určení: pro ženy
hlava: mandarinka, neroli, broskev, švestka, růžové dřevo, fialka
srdce: gardénie, karafiát, jasmín, akácie, mimóza, orchidej, růže, červené bobule, černý rybíz, tuberóza, ylang ylang
základ: ambra, dřevité tóny, pižmo, santalové dřevo, tonka, vanilka, cedr

design flakonu: Catherine Krunas, Atelier Dinand

Diskuze:
Givenchy (Značky)
Komentáře k vůni (2)
Avatar
daniela (09.4.2020 )

Sladká květinová vůně. Květiny jsou jako jednolitý mix, sytý, výrazný, hodně sladký. Už vím, podle jaké vůně vznikla Rare Gold od Avonu :) Připomíná mi také Poeme od Lancome. Po rozvonění je to stále sladký květinový mix, ale hladší a příjemně mýdlový, s lehkým orientálním nádechem.

Avatar
wendulka (06.4.2015 )

Amarige byla jedna z prvních vůní, které mi kdy zkřížily cestu. Měla jsem tehdy období, kdy se mi líbily bohaté květinovky a tohle splňovala do puntíku. Hned po citrusovém úvodu se sušenou švestkou se totiž ozve velká bílá kytice, složená z gardénie a tuberózy, doplněná tropickým ylangem, okořeněná karafiátem a zlehka zapudrovaná fialkou a mimózou.

Vpletlo se do ní i několik vlhkých zelených lístků černého rybízu. Celkovou hřejivost pak ještě umocní v základu ambra se směsí dřev. Intenzita a výdrž jsou ohromující. Ano je to mohutná kytice, ale nikdy na mně nepůsobila ukřičeně, narozdíl od takové Chloe Narcisse mi ani po tolika zkouškách nikdy nespustila migrénu. Nějak nechápu, proč s ní má Turin takový problém.