databáze 115238 vůní od 8356 značek a 1572 parfumérů

Accord No. 02: Cade AER Scents

Accord No. 02: Cade
značka: AER Scents
parfumér: Kehl, Stefan
rok: 2017
určení: unisex
složení: jalovec cedrovitý, jedle Pindrow, borovice vejmutovka, guajakové dřevo, galbanum, indické santalové dřevo, neroli, vetiver, petitgrain
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
ModestMourek (10.4.2020 )

Terpentýnové jehličí, uhlazené sladkým sametovým kakaem, přechází na nasládlý zemitý kouřový jávský vetiver, který se prolíná s doutnajícím dřevem oleje cade a peprným guajakovým dřevem. Závěr tvoří hladké suché dřevo oslazené benzoinem. Olej cade mi pokaždé nesedne, ovšem zde vhodně doplňuje kouř jávského vetiveru. Výdrž se pohybuje kolem 3 hodin.

Čistě přírodní složení způsobuje jistou neuhlazenost či syrovost – na kterou si stěžují recenzenti na parfumo –, ovšem nikoli ve větší míře, než je tomu u jiných čistě přírodních vůní, které neobsahují syntetická pojiva, ani přírodní pižmo.

Avatar
Korsičanka (02.11.2019 )

Zpočátku cítím jalovec a výrazné jehličí podbarvené kouřem. Ten posléze překrývá všechny složky a kolega by si přál, aby na něm vůně vyzněla právě takto. Já NE!
Proto mě během půlhodinky parfémový anděl vyslyší a vůně se vrací k jehličnatosti. Zezelená, zdřevnatí a trochu zesládne jako slunce na čerstvě vykácené pasece.
Kouř ovšem číhá vpozadí a neváhá tu a tam vyslat dýmový proužek, abych se necítila příliš uchlácholena. Přesto je to vůně, jež mě nenechává v klidu - a to mám ráda. Zvláště u čistých parfémů.