databáze 142566 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

À la Rose (Eau de Parfum) Maison Francis Kurkdjian

À la Rose (Eau de Parfum)
značka: Maison Francis Kurkdjian
parfumér: Kurkdjian, Francis
rok: 2014
určení: pro ženy
hlava: kalábrijský bergamot, sicilský citrón, kalifornský pomeranč
srdce: květinové tóny, absolut růže stolisté, damašská růže z Turecka, fialka
základ: cedr, dřevité tóny

původně dostupná exkluzivně jen v Japonsku, od roku 2015 uvolněná i na ostatní prodejní místa vůní MFKP

Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
slniecko (12.4.2018 )

Jemná, priehľadná, nežná, vzdušná ružička. Ako akvarel namaľovaný na skle, alebo ozdôbka z jemného tylu. Chladný ranný vánok smerom od ružovej záhrady. Vzhľadom na intenzitu a transparentnosť vône som tipovala, že ide o kolínsku, že je to EdP ma prekvapilo. Na druhej strane, tak dlhú výdrž som od tak jemnej vône nečakala.

Avatar
wendulka (10.8.2015 )

Poprvé jsem tuhle vůni zkoušela v chladnějším počasí a vypadalo to, že podobně jako Lumiere Noire a vlastně většina růží potřebuje teplo, aby se lépe rozvoněla. No a zázrak se nekonal. Z úvodní směsi lehounkých citrusů jde pořádně rozpoznat jen čerstvě vymačkaná citronová šťáva.

Samotná růže je snad ještě lehčí, až průsvitná. Nebýt jemného poprašku fialkového pudru a vzdušného cedru, který se jí snaží držet na místě a proměnit ji v mýdélko, o němž se zmiňuje blackviolet, člověk by měl pomalu problém tu růži pořádně rozpoznat. Chápu zaměření na asijský trh, ale taková Eau Plurielle (Diptyque) vám coby lehounká růže podle mě nabídne ještě o kapku víc a za mnohem méně peněz.

Avatar
blackviolet (18.4.2015 )

Lehounká růžička pro víly. Vůně růží vane ze sadu s citrónovníky a pomerančovníky. Citrusy doprovází růži celou dobu, po několika hodinách se k nim přidá ještě trošku pudrová fialka a čisté mydélko. Omlouvám se za zdrobněliny, ale nedá se jinak.