databáze 112194 vůní od 8271 značek a 1551 parfumérů

1996 Inez & Vinoodh Byredo

1996 Inez & Vinoodh
značka: Byredo
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2013
určení: unisex
hlava: bobule jalovce, černý pepř
srdce: kosatec, fialka, kožený tón
základ: černá ambra, vanilka, pačuli

Původně neprodejná a dostupná jen jako osobní dárek od Bena Gorhama v limitované edici jako "Kirsten-96", jejíž název byl inspirován stejnojmennou fotkou dua fotografů Inez a Vinoodh.

Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Renusatko (27.11.2017 )

Kůže a jalovec. To asi nebude nic pro mě. Jalovec je hodně intenzivní, zelený i se svými bobulemi, vše nadrcené a posypané dávkou pepře až to drhne v nose. Vlastně už všechny složky dávají dopředu tušit, že to je intenzivní vůně, kde vše podpoří kůži a dodá ji ještě drsnější podobu. Kosatec je zemitý a je to spíš jeho kořen, než květ. S fialkou je to stejné. Ambra a vanilka z ní udělají velice příjemnou vůni, ale můj šálek kávy to není. Na konci se musím přiklonit k Viktorce je medová a je tam i peruánský balzám, kde se tam ty složky vzaly, to opravdu nevím. Je tmavá, je tajemná a je i velice krásná a zajímavá.

Avatar
viktorka_od splavu (14.9.2017 )

pryskyřičná, sladká, kořeněná...slast
silně kořeněná medová vůně, pepř, kůže
hrubá kožená brašna plná jalovcových bobulí v medu
cigárko, zapálené
rozvine se v lehce medovou kořeněnou kůži v závanu dýmu z cigarety, pár kvítků, možná fialek
geniální chlapská vůně, muži takhle vonícímu bych nedokázala odolat...
a za pár hodin - už vím co! peruánský balzám, jasně, to je ono. drží se, potvora:-) takhle by mohl vonět lékař.. byla bych nemocná v jednom kuse:-P

Avatar
wendulka (02.5.2015 )

Už jsem to naznačovala, že Ben Gorham se poslední dobou zlepšuje a v této limitované edici, která se původně ani neměla prodávat, odvedl skvělý kus práce. Když bych to velice zjednodušila v podstatě vytvořil vlastní zahuštěnou noir-semišovou verzi White Suede s pudrovými tóny, přidal víc černého fialkového sametu, vynechal pižmové drhnutí a do drydownu přidal máslový kosatec z mé milované Iris Ganache. Ale to už hodně předbíhám.

Černý semiš přichází po pěšině ihned, ošlehaný chladnou svěží dešťovou přeháňkou a pepřovým prachem. Má plášť z černého fialkového sametu. Ve vlasech mu ulpělo několik vlahých zelených lístků, které mu tam nafoukal vítr. Zatřepe hlavou a lístky padají na deštěm navlhlou zem. Konečně dorazil k přístřešku, kde v krbu doutná černá pryskyřičnatá ambra a pálí se dřevo. Tu a tam z něj šlehají malé jiskřičky a rozptylují po místnosti zlatý vanilkový prach.

Po nějaké době si černý semiš uvědomí, že v tom černém kouřovém oparu není sám. Vanilkový prach se totiž celou dobu soustředil do rohu místnosti, kde zhoustl a vykouzlil mu společnici v podobě nádherného máslového kosatce z Iris Ganache, tady ovšem s méně sladkou tmavou čokoládou .

Jednou stranou je to zasněné, sladké a nevinné a zároveň je z vůně cítit snaha o jistou provokativnost. V životě by mě nenapadlo, že můžu potkat stopu Lutense, Forda a Wassera v jedné vůni, no Ben Gorham to dokázal . Má u mě jen jediný vroubek a to je malý objem pro takovou vůni.