databáze 116669 vůní od 8382 značek a 1580 parfumérů

16.1 Bois Naufragé Pierre Guillaume / Parfumerie Générale

16.1 Bois Naufragé
značka: Pierre Guillaume / Parfumerie Générale
parfumér: Guillaume, Pierre
rok: 2009
určení: unisex
složení: egyptský fík, pravá ambra, solný květ

Collection Sur Invitation

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (15.4.2020 )

Olistěná fíkovníková větev s dozrávajícími fíky - vůně není ani vysloveně zelená, ani vysloveně dřevitá a ani sladká......spíš tělová ambro-pižmově nasládlá. Úžasná vůně na léto - bez ovoce a květin, zato s velkou mírou originality. Jedna z nejpovedenějších fíkovek, jakou znám...

Avatar
wendulka (14.10.2015 )

Ze začátku opravdu jen fíkovka, chvilku trochu ostrá, nahořklá, malinko jde i do zelena. Potom už mi ale Pierre také předvedl to slibované pozdní odpoledne na písečné pláži, na níž leží to naplavené dřevo, nasáklé slanou mořskou vodou.

V určitém momentu z ní navíc vystoupí zvláštní tón, který mi trochu připomíná kakaový prášek, ale takové to téměř nesladké kakao. Jak jsem se dočetla ve složení, mělo by se jednat o rohovoník (svatojánský chleba) a musím tedy říct, že to nevoní vůbec špatně.

Potom se už vracíme zpět na pláž, tentokrát je to pěna z mořské vody, jejíž bublinky mě šimrají v nose, a znovu fíky (v drydownu lehce „mléčné“) a dřevo s trochou nově příchozí hořkoslané ambregris. Tedy již podruhé mě příjemně překvapilo, jak naučné limitky a exkluzivky (vy smyslu exkurze na určité místo) umí Pierre namíchat. Jen by to chtělo ještě dotáhnout tu výdrž.

Avatar
andry (12.4.2015 )

Fíkovka. Je mi jasné, že touto informací nikoho neoslním, ale ona je to taková jiná fíkovka, protože nesladká a ne tak letně vesele optimistická jako jiné. Dřevitě tlumená a hlavně trochu slaná. Pierre dělá pěkné slané tóny ve vůních, třeba v Harmatan Noir (v Bois Naufragé se ovšem víc krotil)… Protože už jsem k tomu leccos stačila načíst, jsem ovlivněna onou fotografií, která byla údajně inspirací, a s klidem si představuju to naplavené dřevo na pláži, které občas opláchne vlnka slané vody. Kolem to šumí a občas se ozvou racci a támhleta žena přetáhne přes hlavu lněnou tuniku a jde domů, protože už se stmívá a začíná být chladno. A spolu s ní odchází fíková vůně rozehřátého těla zkrápěného sprškami z vln. Bois Naufragé je nápaditá, jemná, přesto zřetelná, nesladká vůně podvečerního posezení u moře.