databáze 141230 vůní od 9436 značek a 1800 parfumérů

01 Moscow Guerlain

01 Moscow
značka: Guerlain
parfumér:
rok: 2011
určení: pro ženy
hlava: pelyněk, borovicové jehličí, švestka, červený rybíz, bergamot, citron
srdce: jasmín
základ: tonka, santal, vanilka, bílé pižmo

řada Une Ville, un parfum; EdP, flakon o objemu 100 ml, výroba ukončena

Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (29.11.2020 )

Kombinace nemožného - vůně svěží a zároveň lehká vanilkově gurmánská s podtónem sladkých mandlí. Po úplném rozvonění navíc malinko suše jehličnatá. Kombinace na první pohled nesourodá, na počich však velmi příjemná.

Avatar
daniela (15.9.2020 )

Ovocně svěží mix, převážně růžový, se světle zeleným nádechem, postupně přecházející do rybízového a malinového sirupu v kvalitním guerlainovském podání. Lehce svěží sladkost je čistá a úhledná, působí na mě skoro až disciplinovaně a formálně, viděla bych ji třeba ke kostýmku do práce nebo na "kancelářský" pracovní pohovor, kdy chce člověk udělat ten nejlepší dojem. Po úplném rozvonění už vůně působí měkčeji, kostýmek můžeme vyměnit za domácí oblečení, pohodlné, nicméně pořád slušivé a přitom hezky barevné :)

Avatar
Fleur (14.1.2018 )

Přeslazený jasmín, rybízový džem, štiplavost větrově zeleného jehličí, vláčné karamelové bonbóny. Kde se vzal ten nápad uspořádat Vánoce uprostřed léta? Teprve, když se začne pronikavý rybíz a krémově hutný jasmín usazovat v základu z tonky a vanilky, mohu vzít vůni na milost. Její závěr je totiž guerlainovsky sytý a bez rušivých tónů.
Zdá se, že vůně předběhla svou dobu. Kyselé bobulky rybízu tonoucí v moři sladkého jasmínu u pralinkových břehů totiž proslavila až La Vie est belle, kterou Lancome uvedl na trh v roce 2012. Moscow je ve srovnání s ní podstatně kultivovanější, její gurmánské složky jsou v základu dokonale propojeny a postupně se vytrácejí v lehkounkém dřevitém oparu.