Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Online mitford sister
Avatar
1408 příspěvků moje polička 01. května 2024 13:42

Garfie už jsem si objednala dva ty ježky!

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 01. května 2024 13:59

Garfiekrása a škoda, že už končíme. Tuhle se mi o tom zdálo, že šteluji do vázy ikebanu. 

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 01. května 2024 16:23

mitford sister Pak se pochlub výtvory. Já se sice učím teorii, ale pak to kolikrát stejně přinesu domů a udělám to nějak nahodile. I když musím říct, že poslední dobou už se i trochu snažím a dokonce jsem se i naučila stříhat a vyzahovat, při tom mi na začátku kurzu krvácelo srdce! 

continuity No jo...za chvíli mi končí už i lekce. :-(

Online jerry
Avatar
9073 příspěvků moje polička 01. května 2024 16:25

Garfie 

Ikebany se mi líbí všechny - já jsem na tyhle věci naprosto levá, tak o to radši se dívám na povedené výtvory ostatních.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 01. května 2024 18:16

Garfie 

Ty strelicie se mi taky docela líběj... jinak mě ikebana nebere protože mi přijde taková umělá až násilná, nejsem si většinou jistá že ty použitý kytky k sobě patřej (což by asi měly, ne? jako že by v přírodě rostly na stejným záhoně, ve stejnejch podmínkách i roční době ). 

Můj otec byl šílenej japanofil, poté co strávil asi půl roku na Expu v Ósace kdysi, doma jsme měli viset všude ty kaligrafie, i ten roztaženej navoskovanej deštník visel od stropu a nutil nás chodit i v těch dřevákách (prstový ponožky incl.) a ikebanu miloval... i mě donutil chodit dva roky na japonštinu (naučila jsem se pozdravit a poděkovat ), ale nějak mě nic z toho nechytlo, nepochybně jenom k mý škodě.

Vy si ale Japonsko užijte

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 02. května 2024 06:19

barbucha Jako víš co, já se vlastně k té zálibě v Japonsku dostala taky z donucení, když jsem se seznámila s mužem, už byl do Japonska nadšený, možná kdyby pracoval pro Filipínce, tak vás tady teď se stejným nadšením zasvěcuju do tajemství Manily!

Když jsme se sem poprvé stěhovali, tak jsem si mohla vybrat, jestli být vzpruzlá, nebo si to tu oblíbit a vybrala si to druhé. :-) Ale poprvé jsem tady byla bez dětí, měla úplně super práci, která mě nutila Japonsko poznávat, hodně jsem cestovala po vlastní ose, prostě jsem měla čas si vytvořit vztah. Jinak spousta cizinců to tady jen nějak přetrpí, nebo si užívají takový ten mezinárodní život v Tokyjsko-jokohamské kolonii. A nedivím se jim, protože občas to je opravdu těžké. 

mitford sister Ty jo, chlubila jsem se tady vůbec, že jsem si konečně koupila nějaké to haori? Hodím je do nákupního vlákna. 

Offline Tabea
Avatar
4732 příspěvků moje polička 02. května 2024 06:35

Včera jsem viděla v televizi posledního ninja velmistra Hatsumi Masaaki, rok narození 1931. Ukazovali, jak pořád ještě trénuje. Dost mě na něm zaujal fialový přeliv.

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 02. května 2024 06:58

Tabea On je hrozně cool, že jo!

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 02. května 2024 11:13

Garfie 

Vybrala sis správně, zpruzenej a trpící návštěvník je na nic, škoda promarněnýho času... navíc ta osobní zkušenost je určitě lepší a zajímavější než nějaký furt nucení...

Online mitford sister
Avatar
1408 příspěvků moje polička 02. května 2024 15:40

Garfie dej, jsem zvědavá:)

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 06. května 2024 11:00

Včera jsme slavili pravoslavné Velikonoce, teda já ne, ale byla jsem pozvaná na oslavu na pláži (kousek od soukromé císařské vily) a byl to úplně super den! Sešlo se nás asi 40, vedro bylo k padnutí, všichni jsme se spálili a přecpali a ještě jsme měli výhled na Fuji!

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 06. května 2024 11:03

A hráli jsme tradiční letní japonskou hru Suikawari, rozbíjení melounu. :-)  Trochu se to podobá piňatě, děti s makou na očích se snaží trefit do melounu a rozbít ho. Komu se to podaří, je vítěz, o meloun se všichni podělí. 

A ještě sem dám na chvíli super fotku dcery....

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 06. května 2024 12:04

Garfie to musel byt uzasny den! A dceru zdravim, ja jsem (kdysi daaavno) moc rada lezla po stromech!

Offline andulka01
Avatar
10775 příspěvků moje polička 06. května 2024 12:07

Garfie kouzelný den! A pohled na Fidji přes moře s plachetnicema

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 06. května 2024 15:11

Garfie ten výraz k masce sedí dokonale :))

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 06. května 2024 15:41

Garfie ooo to vypada super

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 06. května 2024 20:11

Garfie Je, to jste měli fajn den. A jídlo na pikniku vypadá velmi nejaponsky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 06. května 2024 21:21

Garfie ta fotka na strome je fakt bozi!!

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 06. května 2024 23:58

rozarka Přesně! Mám vyfocené skoro všechny děti, ale tahle fotka je nej! 

Kokoska Já taky! Chodívala jsem se na strom dokonce ještě učit na maturitu! 

brrr Vlastně tam Japonců bylo dost málo. :-) Oni Velikonoce neslaví a už vůbec ne pravoslavné. Organizovala to Rumunská parta a pozvali jen pár přátel, Japonců tam bylo tak pět, odhaduju. Jídlo bylo co kdo přinesl a fotka už je dost probraná varianta, strávili jsme tam celý den, jídla bylo mooooc!

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 07. května 2024 00:01

A zatímco děti chodily do školy, muž měl teď dva dny státání svátek, takže jsme trochu vypadli mimo civilizaci, na japonský venkov...foceno v úplně náhodných bezvýznamných dírách. :-)