Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline catch
Avatar
211 příspěvků moje polička 01. dubna 2024 18:17

prďola samozrejme, chapem - kedy bude, vtedy bude ; ))

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 18:39

prďola prosimte, jak jsi psala ve vedlejsim vlakne o glykaci, to me moc zajima. Chtela jsem k tomu polozit doplnujici dotaz, neco jsem o tom cetla uz docela davno a podle vseho to vypada, ze napriklad strava a treba alkohol na to maji docela vliv (hladina glukozy v krvi). Vsimla jsem si toho u sebe, hlavne kdyz dlouhodobe jim relativne zdrave tak je plet hezci, a asi teda starne pomaleji? Kdyby jsi k otmu mohla neco napsat, to by bylo super.

Offline prďola
Avatar
3747 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 19:52

0zero7 Ono těch příčin, které zrychlují proces glykace je víc, ale strava (hlavně příjem cukru) i alkohol mezi ně určitě patří. Jak jsem si z různých studií načetla, tak průšvih pro pleť je hned dvojí - cukry se v krvi vážou na kolagen a elastin a výsledkem po několika mezikrocích jsou molekuly AGE (+ samozřejmě úbytek těch kolagenových a elastinových vlákem, které do procesu vstoupily); v dalším kroku mají tyto produkty glykace AGEs tendenci vázat se dál na okolní bílkoviny a způsobit tak jejich "zatuhnutí", které se projevuje jako další ztráta elasticity. Takže nic moc  

Proto jsem psala, že je dobré mít v krémech nejen složky podporující produkci kolagenu a elastinu, ale taky složky, které budou proces glykace minimalizovat.

Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 20:27

0zero7 prďola 

...jo, taky je dost poznat u žen, které rády casto a více pijí alkohol, že jim obličej jakoby "padá", ten kolagen jde do háje výrazně...

Offline Lenka22
Avatar
1654 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 20:54

prďola a které složky tu glikaci podporují?

Offline prďola
Avatar
3747 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 00:05

Lenka22 Asi máš na mysli složky, které minimalizují projevy glykačního procesu

Určitě nemám přehled o všech, ale toto jsou alespoň některé - opět uvádím nejdřív obchodní název a v závorce složení: Carnitine, Dglyage (Water, Propanediol, Lysine HCL, Lecithin, Tripeptide-9 Citrulline, Phenoxyethanol), Ameliox (Lecithin, Carnosine, Tocopherol, Silybum Marianum Fruit Extract, Glycerin, Alcohol, Water), Trylagen PCB (Water, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Tripeptide-10 Citrulline, Tripeptide-1, Lecithin, Xanthan Gum, Carbomer, Triethanolamine, Caprylyl Glycol), Bipure (Azelaoyl Bis-Dipeptide-10, Citrate buffer, Glycerin), Pep-Eye (nebo pod názvem Eyeseryl Solution B; Glycerin, Water, Acetyl Tetrapeptide-5 ), Rubixyl (Water, Glycerin, Hexapeptide 48-HCL), Strong skin (Water, Arginine PCA), Snow Algae (A. Coenochloris Signiensis Extract, Maltodextrin, Lecithin, Water)

Offline Lenka22
Avatar
1654 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 08:20

prďoladíky.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 17:12

prďola super info. Dekuji! Mas nejaky priklad na pripravek co proti glykaci bojuje a ma ingredience co o nich pises? (Moc zajimave tema). 

Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 07:01

prďola 

...tyjo, jsi chodící encylklopedie, neuvěřitelné!

A taky jsem moc zvědavá na ty výrobky, co 0zero7 

Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 07:17

pro zpestření -

dostala jsem vzorek, nic mi to neříkalo, ale serum, tak jsem to dala na obličej a

v práci na mě kolegyně pořád civěla(no, nenalíčila jsem se jako obvykle, resp. absolutně nic kromě řasenky, ani obočí ne, takže mě napadnul tento důvod...).

Po chvíli za mnou přišla a že prý, jestli jsem někde nebyla.?, na kosmetice nebo spíš na zákroku?, že mám ten obličej vypnutý, hladký, projasněný, méně skvrn, zklidněný, prostě fakt hezký(a to na žádné problémy netrpím).

Že prý na mě musela pořád koukat, že je to velký rozdíl oproti jindy!.

No, tak jsem šla googlit a hle, levné to není. No, na pleti to čaruje...:

https://50-ml.it/irene-forte-phytomelatonin-rejuvenating-serum

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 08:06

Miru tjo to bych se bala ze to je nejaky dryak, kdyz to po jednom pouziti dela takovy efekt:-))

Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 11:16

...no, mně, sice laikovi, na tom nepřipadá dryákovitého nic.?.

Offline prďola
Avatar
3747 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 11:17

0zero7 nz Já si všechno, co používám, míchám sama, takže produkty neporadím. Jen namátkou jsem se po něčem mrkla a třeba StriVectin-SD Eye Concentrate for Wrinkles má z pohledu aktivních složek skvělé složení, až na ten silikon...

A takhle končím skoro vždycky - je to hledání jehly v kupce sena a to mi míň času pomalu zabere míchání

edit: uf! hrubka, jak blázen!

Offline Nadik
Avatar
140 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 11:54

prďola 

Já používám StriVectin Multi-Action Restorative Cream, také jsou tam silikony, ale jinak zázračný preparát omlaďující! 

+ mám ještě StriVectin Super-B Barrier anti-age olej a je také skvělý!

Offline prďola
Avatar
3747 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 12:15

Nadik Dřív bývala zn. StriVectin hodně inovativní, používali moderní ingredience, které jiné značky dlouho ignorovaly. Teď ji nesleduju, tak snad tomu je stále

Na olejových produktech není moc co zkazit, v emulgacích mi silikon a pár dalších nesmyslů vadí. A taky mám často pochybnosti o tom, že produkty obsahuji ingredience aspoň v minimální účinné dávce. Ale to je můj úlet...

Offline letolet
Avatar
553 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 12:56

Miru a nevšimla si spíš kolegyně, že vypadáš perfektně i nenalíčená? Pardon kdyžtak, ale já si fakt neumím představit, jak blbě by kdokoliv z těch, co denně potkávám, musel vypadat, abych poznala druhý den tu změnu. 

Offline janis
Avatar
příspěvků moje polička 04. dubna 2024 13:02

prďola používáš arganový olej do svých krémů? Pokud ano, můžeš doporučit, kde mají kvalitní? Měla jsem x druhů a přece se ptám. Bych si jej právě přimíchávala do toho míchacího krémíku co jsem dala do toho druhého vlákna. Kukni se prosím na to složení. Je to přesně jak píšeš, že najít top produkt, kde ti nic nevadí, je jak hledat jehlu v kupce sena. Jsem se poslední měsíce na to zaměřila a je to opravdu problém. 

Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 13:19

letolet 

...to neee

Šla jsem na noční, takže bez pudru a bez nalíčeného obočí, které mám sama světle. Jen ty řasy. A pleť mám na svůj věk dobrou. Měla jsem na tváři jen to sérum.

Je hodně hutné, takový thy olej, spíše se musí do pleti vymačkat nebo silnými tahy nahoru zapracovat, ale efekt fakt evidentní Prostě asi fakt jako když někdo má injekčně dobře vpravenou kyselinu hyaluronovou

(kolegyně mě zná i nenalicenou s jinou kosmetikou...)

Offline prďola
Avatar
3747 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 13:21

janis Napsala jsem odpověď do původního vlakna. Ten alkohol je cetyl alkohol a to je jeden z nejběžnějších emulgátorů, to je ok

 Arganový olej kupuju v https://www.nature-store.cz/

Offline janis
Avatar
příspěvků moje polička 04. dubna 2024 13:36

prďola díky, já si to googlila a je to jak píšeš emulgátor. Na stránky kuknu, já jej mám ráda i občas na tvář. Ještě si říkám co tak přimíchat vit E?