Prin Lomros

23. prosince 2021 07:46
Online slniecko admin
Avatar
17625 příspěvků moje polička 02. listopadu 2022 01:08

Prin

Homa (हवन) 

To je toho oudu a živočíšnych tónov na mňa priveľa. Trochu mi to evokuje momenty, keď mi niekto v detstve chcel ako mestskému dieťaťu pri výlete na vidiek ukázať maštaľ a urobiť mi tým radosť...a čudoval sa, keď som mazala preč. Vraj aké bojazlivé dieťa...no, tak tým to nebolo....Neskôr vôňa AJ drevenie a zelenie, ale márnosť nad márnosť...tá maštaľ je tam furt...

Saringkarn (ศฤงคาร)

Ťažká, starobylá vôňa. Nebyť (našťastie veľmi decentne dávkovaného oudu), ktorý kričí "novou módou", by to mohol byť kľudne nejaký starý, hladký, hustý lektvar, prepracovaná stará vôňa s ružou, pižmom, kožou, kadidlom a dubovým machom. Keď sa veľmi sústredím, tak cítim trochu tmavej čokolády, ale napodiv ten dojem skôr umocňuje.

Arsalan

Nieeee, toto je zase oudovka na Xtú...akože tu sa to snažia prebiť kvety, ale je to marný, je to marný, je to...marný...

Anatolia Anatolia

Tá istá krásna gurmánka ako anatolia, ale tentokrát trochu zadymená (nie, ja som dnes náhodou nič v kuchzni nespálila;) ). V podstate Anatolia s kadidlom, a tá jediná zložka to posúva do úplne iného uhlu pohľadu. Je to chladnejšie, je to podstatne menej jedlé, je to ako deka kostolného adidla s nasládlymi podtónmi ako podstavcom. Spolu sa to krásne uhladí do jemnej, elegantnej a hladkej kadidlovej vône.

Nocturnal Poetry

Už len veľmi malá troška, z ktorej sa mi podarilo trochu odsať papierikom, takže len s rezervou: kadidlo, tabak, kvetinové tóny a niečo, čo by mohli byť sušené slivky. Skôr hutná, ale príjemná vôňa.

Online slniecko admin
Avatar
17625 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 01:01

Strangers Parfumerie

Lumberjack Cologne 

Nádherná žiarivá, jasnožltá, nesladká citrusová vôňa. Ako na slnku dozretý citrón. do toho trochu citrusovej kôry, trochu mydla, a trochu stromovej kôry. Toto je možno drevorubač, ale dnes má voľno a vymydlený ide za lepším programom.

Roasted Coffee Cigarette Whisky Come and get your Suede Honey Baby

Zase raz perfektná káva. Zrnková, pražená, tmavá. tentokrát žiadna krémovitosť, podávajú sa k nej nepresladené napolitánky (oukej, môže to bzť ten popcorn, ale za mňa napolitánky). Aby to nebolo príliš hutne gurmánske, trochu čistého suchého sena. A drží ako pribité.

Sangre Dulce

Sangria rozhodne a dulce ale že brutálne. toto je niečo ako kombinácia klasickej španielskej Sangrie (ktorá je už tak či onak dosť sladká), našeho vareného vína s klinčekmi a škoricou a keďže došiel cukor, niekoho napadlo v tom rozpustiť megasladký jahodový lekvár. Znie to divne, ako to po sebe čítam, utekala by som o stodvesto od vône s takýmto popisom, ale...ono je to dobré!!! Ak niekto zvládne fakt sladké vône, tak táto má svoj pôvab a charizmu.

Comme Un Carrousel

Je To Tam!!! Neznačková kola, tuzemák, červená malinovka, ľahké červené víno, kolotočéééé, sladkosti na strelnici, ujo ktorý fajčí fajku, takú tú sladkotabakovú, turecký med, vreckové "navrch"  špeciálne vyfasované na jarmok, kamaráti, spoločné prerátavanie, na čo komu ešte vyjde, hundranie, že vzduchovka na strelnici je určite zahnutá "strieľaj vždy viac vľavo dole", trblietavé hračky z lacného plastu a ručne balené lepkavé lízatká, ktoré hygienická stanica bezpečne nevidela, plastové rúrky naplnené už stvrdnutými farebnými žuvačkovými guľôčkami, dvadsať rokov staré hity na milión decibelov....detstvo a vzrúšo proste!!!

Salted Green Mango

Mala by to byť reminiscencia na nejaký špeciálny typ manga, "mango bao". To neposúdim, nikdy som tú česť nemala, tak to skúsim popísať podľa vecí, ktoré poznám. Tuhá zelená kôra z nezrelého citrusu, morské riasy nori, šťavnatá dužina, ale aj tuhá suchá zelenosť vetiveru. Závan morskej vody. Skvelá výdrž.

Gheorghe

Prázdniny na vidieku. Na slnku vysušené pohrabané seno, omamne voňajúce kvety, med od medára.....a nádherný, nádherný karafiát. Už len pre ten by mi tá vôňa stála za to. A áno, sú tam aj ďalšie krásne zložky, trocha tabaku, ktorý akcentuje to seno a sladké živice, ktoré sa spájajú s medom do nádherného akordu, ale ten dych berúci nádherný karafiát si proste ukradol moje srdce a tú vôňu chcem. A pri každom privoňaní k pokožke ju chcem viac a viac. Konečne karafiát, ktorý je hladký, hebký, len primerane korenistý, ale ani nejdúci do nepatričného zelena, proste karafiát ako zo starej Bellodgie, akurát kým tam bol ako šaty z tmavočerveného zamatu uprostred plesovej sály, tu je ako žiarivý nádherný kvet uprostred až rajsky krásnej a ničím zlým nepoškvrnenej pastorálnej scény. Nádherné a potrebujem to.

Online slniecko admin
Avatar
17625 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 01:01

Strangers Parfumerie

Oliver

Druhý Prinov parfém ktorý skúšam a je inspirovaný knihou Call me by your name. Postava Olivera je zvláštna. Celý čas pôsobí ako nevinný, temperamentný, zamilovaný tínedžer, ktorý náhle a prudko vzplanie láskou k len o trochu staršiemu - ale skúsenejšiemu -  študentovi, až ku koncu sa zdá, že veci mohli byť predsa len trochu inak. Vôňa s jeho menom začína zostra, ostrými citrusovozelenými tónmi ľahko staromódnej kolínskej, ktorá ale pokračuje drsnou, poriadne staromódnou kolínskou. Do toho vetiver, tóny dubového machu a drevá. Nie, nie...toto nie je vôňa Olivera...toto je vôňa jeho otca, ktorý sa do neho pomerne evidentne projektoval.

Euphories

Nádherná mandarinka s vanilkou, čakala som mandarinkový kompót, ale nie, tu je to veľmi čerstvá, veľmi živá mandarinková dužina, akokeby tie jednotlivé bacuľaté vlákna oranžovej dužinatej hmoty vyliezali spod poprašku vanilkového cukru a vyhrievali sa na slnku. Do toho ďalšie dobroty, kakao, také to holandské v krabičke s krojovanou slečnou, trocha rumu, lieskovce, omamne exotické kvetenstvo, trošku voňavosladkých korenín...áno je to eufória...

Kira Kira きら きら

Zase - len malá kvapka vysosnutá papierikom: Krásne, žiarivé ovocné tóny, nashi hruška a jablko sú jasné aj z papierika na svetlom, hladkom podklade. Toto by si zaslúžilo bližšie zoznámenie.

Prin

Varuek

Začalo to dobre, najprv závan niečoho zelenoovocného , zaujímalo by ma, čo to mohlo spôsobiť...potom temné tóny kože, kadidla, tmavých driev, borovicovej živice...a áno, oud tak oudovatý, ako len môže byť. Našťastie nie toľko, aby to prekryl úplne, ale dosť na to, aby to všetko "zababral". Temný hvozd skoro ako od Tolkiena, akurát Tolkien nám síce porozprával, koľko toho Hobiti jedli, ale taktne zamlčal, že to potom museli aj vykakať.

Online slniecko admin
Avatar
17625 příspěvků moje polička 13. listopadu 2022 23:29

Strangers Parfumerie

Scotch Peat 

Jeseň. 

Šušťavé opadané lístie, pod tým trošku vlhká a už trochu studená hlina, tlmené jesenné jesenné slnko náhle žiarivo prerazilo spomedzi mrakov. Lišajníky na starých stromoch, a už vysušené zbytky nepokosených tráv na okraji poľnej cesty. Zabudnutý stoh slamy. Teplý čaj s medom a horalka.

No dobre, môže to byť aj jednoducho slad do rašelinovej whisky, ale henten obraz hore sa mi páči viac.

Parfum Prissana

Savitri 

Druhá polovica 19.storočia, niektoré z veľkomiest na severe USA. Veľkopriemyselník (možno železničný magnát), ktorý má ramená širšie ako ostaní veľkopriemyselníci, jeho brada je ostrejšie rezaná ako brada ostatných veľkopriemyselníkov, a jeho pohľad je pohľadovatejší ako pohľady ostatných veľkopriemyselníkov, sedí vo svojej kancelárii, ktorá je väčšia ako ostatné kancelárie, vyššie ako všetky ostatné kancelárie, drevo, ktorým je zariadená je drevenejšie ako v ostatných kanceláriách, jeho tvídový oblek je tvídovejší ako....eee....no proste tvídovejší....našťastie práve v tomto momente ale nefajčí, inak by jeho cigara bola cigarovejšia ako ostané cigary...(a určite by mala jeho monogram na etikete!!!).....a dokonca mu niekto zákerne vyvetral. No proste kopa dubového machu, vetiveru, driev a do toho jemný aj keď ľahunký závan čistého vzduchu s práve rozkvitnutými kvetmi, ktorý sa síce nepresadí, ale zabezpečí prísun aspoň nejakého kyslíka. Viem, že to po tomto úvode nebude znieť presvedčivo, ale vôňa je to fakt dobrá.

Natsumeku

Toho gáfru som sa bála a bolo to mnoho strachu pre nič. Akurát to zelé trochu odľahčuje. Inak je to nádherná zmes citrusov pripevnená k zemi skôr nahorklými kvetinovými kvetmi ako héliový balónik malým závažíčkom. Človek si ho všimne len letmo, ale je sakra dôležité. A tu je aj trochu levandule, tiež s gáfrovým podtónom. Drydown mäkko jemne hladko drevito sladký.

Tiwa

Veľmi zaujímavá zmes nahorklého ovocia (takým tým správnym spôsobom nahorklého, nie prezretého...) s trochou zázvoru. Do toho zeleň, drevené tóny a veľmi zaujímavý bylinný tón, čo bz teda ako mohli byť zmienené celerové semienka, ale reálne som nikdy neovoňala celerové semienka, takže len hádam. Táto vôňa sa chechce do tváre všetkým akože "aromaterapeutickým" vôňam, lebo pôsobí zároveň podobne balzamovito bzlinne, ale aj naozaj parfémovo a čo sa tej parfémvej kvality týka, tak im už ani neukazuje chrbát, proste toto nestojí ani za súťaž.

Ma Nishtana

Šafrán, malá trocha kože, korenia, drevo. Najprv takáto celkom príjemná zmes, potom sa ale zleje do nádherného akordu  kvalitnej luxusnej hrubej kože. Takej ktorá je na okrajoch len "odseknutá" a neozašitá, aby vyniklo, že viac netreba. Výborné.

Nefer

Suché čierne korenie, kadidlo, myrha...pôsobí to až trochu mysticky. 

Thichila

Toto je zaujímavé...a je v tom niečo, čo cítim v parfémoch značky Siam. Potom jemné biele kvety v spojení so živicami a trocha oudu, ktorý ma neteší, ale v tomto prípade je to množstvo znesiteľné.