Vaše nejnovější parfémové úlovky / Co jste si naposled koupily za vůni?

10. srpna 2014 12:35
Offline Miru
Avatar
13878 příspěvků moje polička 12. ledna 2024 04:03

chimaera 

...koukala jsem na složení obou vůní - Khamrah i Khamrah Qahwa a

flakon mi evokuje od Kiliana Angel´s Share.

Ovšem složení Khamrah vnímám jako mix, ano, Angel´s Share a k tomu ale ještě i Jardins de Misfah.

(myslím, že už jsem na ně někde recenze četla a od nákupu naslepo mě odrazuje to, že někteří zmiňují jistou chemičnost, většinou v úvodu - což u vůní Lattafa není poprvé...)

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 15. ledna 2024 22:26

Ve slabé chvilce jsem podlehla a k čerstvě pořízené záložní šedesátce Verveine Cédrat od Jeanne en Provence ještě ve slevě přikoupila flakon Salute! od Parfum d' Empire. Ať žijí zásoby citrusů

Offline Korsičanka
Avatar
12863 příspěvků moje polička 15. ledna 2024 22:29

Vosina Salute!

Offline Fleur blogger
Avatar
6107 příspěvků moje polička 16. ledna 2024 07:52

Vosina Salute! je moje stálice

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 16. ledna 2024 17:10

Korsičanka Asi po měsíci bylo jasné, že jen u toho odstřiku nezůstane, za něj ještě jednou moc díky! Ale honila jsem pak hodně jiných věcí a na flakon zapomněla. Až do toho osudného newsletteru.

Fleur Ano, je moc pěkná. Vydržela jsem si sedět na rukách jen jeden večer

Offline jerry
Avatar
9076 příspěvků moje polička 30. ledna 2024 20:04

Až se léto zeptá, jestli mám CPO. Mám jich dost a pořád je to málo:

Ambre of Yemen 3x (dlouho nebyla a co když zase nebude)

Black Magic (už se nedělá)

Relax (Song of India) - to byla láska na první počich 

Offline Petya Charmite
Avatar
199 příspěvků moje polička 30. ledna 2024 22:12

Na Parfumo konečně Xerjoff Via Cavour 1

Offline chimaera
Avatar
38 příspěvků moje polička 31. ledna 2024 19:39

Miru 

tady jsou dojmy, napsané, než jsem se vrátila sem (pamatovala jsem si, že na ni byl někdo zvědavý, ale už ne přesně co bylo ve zprávě - a recenze měly pravdu, jistá chemičnost tam je, u mě později, ale je pravda, že ne tolik, jako to mám u jiných Lattafek - v podstatě od nich dávám jen původní a bílou Raghbu a nově z řady Niche Emarati Antique).

Datle na navoskovaném dřevěném tácu, co je mírně cítit leštidlem, zapudrované mletými sušenými meruňkami. Lehký dotek koření, ale jestli je to kardamom nebo zázvor, to bych nepoznala. Pokud káva, tak jako kávový bonbon. Dva.

Tonkový semiš. 

Naštěstí není hrubá a neohrabaná, jak někdy arabky umí být, má jistou prachovou hebkost, podobnou načechrané hromádce peří nebo kožíšku perského kotěte. Postupně ještě sládne, prohřívá se vanilkou, a dokonce náznak svěžího jasmínu, působí trochu jako zjevení, není příliš silný, ale tančí okolo a čas od času se připomene.

Při náčichu zblízka mě do nosu kousne takové to umělé arabské pižmo, ale naštěstí v obláčku kolem těla ho necítím.Hned po nákupu mě nijak zvlášť za srdce nevzala, byla dost slabá, nechala jsem ji dva týdny stát a recenze je až z těchto dojmů. Angel's Share, jak si ho pamatuji, příliš nepřipomíná, JdM neznám. Asi si ji nechám a budu doufat, že to pseudopižmo nebude sílit a budu ji ještě zkoumat.

Offline Miru
Avatar
13878 příspěvků moje polička 01. února 2024 06:21

chimaera 

...tak zní to celkem dobře. Jen pak je to o té jisté chemičnosti, jak kdo a jak intenzivně ji vnímá...

Děkuji!

Offline jerry
Avatar
9076 příspěvků moje polička 09. února 2024 19:50

Je toho čtvrt litru, tak snad chvíli vydrží 

Offline Miru
Avatar
13878 příspěvků moje polička 09. února 2024 21:23

jerry 

Offline Korsičanka
Avatar
12863 příspěvků moje polička 10. února 2024 09:41

jerry Krása! Jestli voní alespoň tak jako mléko, budeš veeelmi přitažlivá

Offline jerry
Avatar
9076 příspěvků moje polička 10. února 2024 10:30

Korsičanka 

Voní opravdu krásně, identicky jako č p.

Ja už ho měla odzkoušený, takže to byla sázka na jistotu.

Offline Fleur blogger
Avatar
6107 příspěvků moje polička 10. února 2024 11:58

jerry To je skvělý nákup , bude ti moc slušet!

Offline jerry
Avatar
9076 příspěvků moje polička 10. února 2024 12:26

Fleur Miru 

Dekuju.

Offline marieu
Avatar
4500 příspěvků moje polička 16. února 2024 14:11

Koupila jsem si u Astier de Villatte Mantes La Jolie v malém balení, nemám co na léto... a balení vonných tyčinek. Jsem deprimovaná a potřebuju zvednout náladu.

Offline Fleur blogger
Avatar
6107 příspěvků moje polička 17. února 2024 14:44

marieu Tak jsi mě s nákupem předběhla, plánuji ji na jaro.

Tedy původně jsem si ji chtěla pořídit už teď, ale po cestě do Vavavoom jsem lovila mobil v kabelce a tou skloněnou hlavou (s vlněnou kapitánkou naraženou přes jedno oko) jsem to vzala přímo do plechové cedule jakéhosi dopravního značení. Byla to taková bolest a šok, že jsem měla sílu už se jen otočit a vrátit domů. Ta čepice mě nakonec zachránila, protože jsem skončila jen s boulí.

Astier de Villatte má jedny z nejhezčích vonných tyčinek, ale s tím bych domů opravdu nemohla. Jaké jsi pořídila? 

Offline marieu
Avatar
4500 příspěvků moje polička 17. února 2024 15:01

Fleur ach, velmi soucítím...! Ještě, že to je jen boule. Já před 14ti dny nabrala zevní hranou zápěstí hranu dveří. Dva dny jsem sotva udržela hrnek v ruce a ruka mi promodrala zepředu dozadu. Byla jsem naštěstí doma s nemocnou dcerou. Ale ještě minulý týden na sále jsem to cítila. Koupila jsem si Stockholm incense. Už před časem jsem zacítila touhu koupit si japonské vonné tyčinky, ale nenašla jsem u nás kloudnou nabídku, takže když jsem teď objednávala ten parfém a viděla jejich další nabídku, váhala jsem jen nas výběrem. Nakonec padla volba na Stockholm Incense. Mám problém s představou té vůně- ne složením, ale vyzněním po zapálení. Těším se na balíček, pokud jsem se trefila parfémem, určitě si výhledově objednám větší balení a vyzkouším zas nějaké další tyčinky. Františky (Matějovy vonné františky z Křivoklátu) a kužílky od Meadows doma prošly v pohodě, tak snad to nebude problém.

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 20. února 2024 11:10

Offline Korsičanka
Avatar
12863 příspěvků moje polička 20. února 2024 11:50

Poéma No, konečně, zlato