Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12863 příspěvků moje polička 02. března 2024 07:33

Fleur Děkuji za doporučení. Získala jsem z popisu Li stejný dojem

alibi Určitě. Jen se oteplí, přicválám.

Offline alibi blogger
Avatar
3972 příspěvků moje polička 02. března 2024 10:53

Fleur

četla jsem tvůj článek o první návštěvě Alexandra ve Vava. Určitě se tehdy choval jinak a víc v pohodě než podruhé, to mi opravdu připadal nějak zablokovaný. Ani jednou jsem ho neviděla se usmát. Třeba měl jen špatný den. Teď byl milý a i víc gestikuloval.

Offline alibi blogger
Avatar
3972 příspěvků moje polička 02. března 2024 10:53

Korsičanka

Pro tebe Elysion nee :)

Offline Korsičanka
Avatar
12863 příspěvků moje polička 02. března 2024 10:59

Fleur Li má pravdu, předsedo.

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 03. března 2024 00:28

alibi super...pamatam si, sko ma dostalo freudian wood. skoda, ze som tam nemohla byt 

Offline alibi blogger
Avatar
3972 příspěvků moje polička 03. března 2024 11:10

slniecko opravdu škoda 

Offline jerry
Avatar
9076 příspěvků moje polička 05. března 2024 09:05

The Collector: Silver Ombre (Alexandre.J) - na začátku griotka - jemná uhlazená, bez špetky ostrosti. Postupně se z griotky vynořila dřevitá sladká pryskyřice s trochou šafránového prachu a se stopovým množstvím sladkého oudu. Po rozvonění se vrátil zpátky likér smíchaný s ambrou a v něm ponořená šafránová růže. U značné části vyzkoušených vůní Alexandre.J jsem žehrala na to, že mezi exkluzivky nepatří. Silver Ombre je jedna z výjimek.

Offline Miru
Avatar
13878 příspěvků moje polička 08. března 2024 12:18

Animalique Byredo

...krásně vzdušně delikátně nakoženělé se současným uvědoměním si hebké nasládlosti fialek a akvarelově zelenkavého bergamotového mikrodrhnutí.

Vůně po chvilince jemně potemní tabákovými šmouhami a ultranenápadně naslanělou ambrou - což vnímám jako velmi příjemné.

...narvat si kytici mimózových květenství, švihnout s nimi přes koženej vohoz a se vzdorně zdviženou bradou, s nebezpečně ztvrdlým pohledem a s pevně sevřenými sladkými rty odejít středem...

Škoda, že "barevnost" vůně po nedlouhé době zmizí a na kůži zůstává jen pach do měkka vydělané kůže.

Animalique měla velký potenciál, ale odflákli to, nejspíš je to ke konci tvorby přestalo bavit..?.

((pche, už vím, kde to vobšlehli - Ganymede EdP bez mandarinky. Jenže nakonec se Animalique jaksi rozpadne na mizernou kombinaci kůže cedru a nevimčeho))

Offline Miru
Avatar
13878 příspěvků moje polička 08. března 2024 12:31

Gioiosa Profumum Roma

Vanilla Powder Matiere Premiere, Bake Akro.

...upečená vanilková bábovka, vlahá, na dřevěném prkénku.

Nedočkavě si vylomíte kus se zvlněného tvaru, nacpete do pusy a zapijete čajem s trochou mléka a kapkou amaretta.

Éto vsjo.

 Hm, příjemné, chutné, ale nic objevného. Jedinou výhodu bych viděla v případě, že vydrží alespoň víc jak dvě hodiny oproti výše zmíněným vůním, jež zdechnou po hodině.

Offline Miru
Avatar
13878 příspěvků moje polička 08. března 2024 12:58

Tubereuse Astrale Maison Crivelli

...proslazená skořice - jemně sytě lahodná chuť této kombinace ozvláštněná kmínem, jenž má téměř kožené podtóny, a nebo ne

- to si mezi prsty jen tak mimoděk drhnete práškem z kmínu drceného,

v ústech vanilkovoskořicovou pěnu a na patře se vám pak spojuje se vzdušně plnou chutí hedvábného cistu -

měkce pryskyřičnaté tóny vsakující se do navláčnělých, jinak houževnatých listů pačuli,

vonících i tmavě hnědými  afrodisiakálními lusky,

hustou tmou hvězdné oblohy a

teplem těla...

Tuberozu jako takovou přímo nevnímám, ale nejspíš její vlastní krev obtéká tím, co cítím

a vše dohromady se

stává

erotickým lektvarem...

...vůně nehorázná

přejíždět

palcem

přes

rty

úst

lehce

pootevřených

a

topit 

se

zkrocená

moři

doteků

tvých...

(komu se líbí L´Interdit Intense, Interdit Rouge - tak tohle je VIP level)

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 09. března 2024 08:51

Atelier Materi Santal Blond 

Lineárnì mléčně dřevitá průsvitná snìcì o citrusech, jasmìnu a kořenì...vůně jen tak do počtu.

Offline jerry
Avatar
9076 příspěvků moje polička 14. března 2024 09:51

Erotikon (Pigmentarium) - dřevitá nesladká skořice původně evokovala vánoce, ale temná nasládle kouřová ambra ji poslala jiným směrem. Přesně typ vůně, pro kterou mám slabost...

Offline Miru
Avatar
13878 příspěvků moje polička 16. března 2024 19:18

Heures d´Absence Louis Vuitton

...rozemnutá čerstvě posečená tráva a v ní rozemnuté květy růží - syté, naovocnělé,

ve chvilince květová sytost červených a oranžových odstínů utlumí, protože je ohladil bublinově mýdlový jasmín.

Nekomplikovaná líbivá květinová vůně s měkkými aldehydovými polštáři v bublinovém provedení.

Typově něco jako Forever and Ever Dior, původní.

(jako pro mě silná nuda. Ale pro hodně mladou nevěstu, tak asi jo...)

Offline Miru
Avatar
13878 příspěvků moje polička 16. března 2024 19:29

Mille Feux Louis Vuitton

delikátní. Velmi příjemné...

...delikátní vonokvětka podmalována jemnými tahy štětcem obarveným měkoučkou tenoučkou luxusní kůží, jež chvílemi přechází téměř do jelenicového semišova a

zpočátku barvy pastelově okrové žluti se mění, tmavou antracitovými šmouhami a přidává se tlumená velmi tmavá malinová magenta, do jejíž kaluže někdo strouhnul ultrajemný šafránový prach...

...mazlivá a tělová.

Lehoulince přitažlivě mazlavá.

Opravdu delikátní vůně. 

A lahodná...

Offline Miru
Avatar
13878 příspěvků moje polička 16. března 2024 19:36

Spell On You Louis Vuitton

...vůně začíná nádherně - fialkové květy, jejich vůně, ale spíše těch bledých fialek s ultra jemnou, téměř delikátní dřevitostí, opět bledých, kosatců a možná díky jasmínu je zde přítomna jakási hedvábná mýdlovost, mydlinkovost, luxusní roztomilá, něžná čistota - oblá, pružná, světlá, jasná...

...jenže pak - cvak - a máme tu asi tři vteřiny takový ten chlípný, mléčně živočišný tón z vůně Concrete Comme des Garcons, a to jsem si říkala, tyjo, to bude asi hodně dobrý!?..,

jenže pak zase - cvak - a máme tu divnoovocenku obecnou, namýdlovělou, líbivou, urputnou a 

bezemoční.

Offline Miru
Avatar
13878 příspěvků moje polička 16. března 2024 19:39

...jako, asi jsem fakt zmlsaná, rozežraná.

Ne. Jsem prostě velmi náročná na vůně.

A tohle, vůně značky LV - to je VIP snobárna. Velmi

průměrně průměrná kvalita za nechutný prachy.

Jo, a za tuhle chvíli, resp. od doby, kdy jsem začla psát postřehy(viz tři vůně výše) doteď - tak všechny tři výtvory se tak nějak rozpadají do nijaka.

Ale urputnost jim zůstává, i ona průměrnost

Offline Miru
Avatar
13878 příspěvků moje polička 17. března 2024 05:39

ad Mille Feux

...ta vůně mi od začátku něco děsně připomínala!, něco, co  už jsem cítila.

Nemohla jsem si vzpomenout. Tak jsem klikla na práci parfuméra a 

ejhle - jeho Tuscan Leather Tom Ford má velmi podobné složení a k tomu trochu z Hot Couture...

Není to poprvé, kdy parfumér svoji už vytvořenou vůni, trošinku pozmění a vydá ji jako novou u jiné značky.

Trapné...

Offline leonardo
Avatar
5 příspěvků moje polička 17. března 2024 11:27

Neda mi nekdo Louis Vuitton mikinu zdarma?

Offline jerry
Avatar
9076 příspěvků moje polička 17. března 2024 15:42

Genesis (Pigmentarium) - nasládlé vzdušně svěží zelené byliny, po rozvonění zeleně ovocný vítr ovoněný ledovou sladkou konvalinkou a fíkovým mlékem. Jednoduché a jednoduše úžasné....

Offline Biely kvet
Avatar
4034 příspěvků moje polička 17. března 2024 17:51

jerry Tú mám v túžobníku, úžasná je!