Esther Kamatari jako nová beauty ambasadorka Guerlain

Avatar od wendulka, 5. června 2015

místo pro zralou krásu

Tak když tady Hoolinkah začala s těmi novými tvářemi, je třeba říct, že u Guerlainu se taky bude obměňovat. Po Natalii Vodianové je tu nová tvář - konečně. A ne len tak ledajaká: Esther Kamatari. Tahle 64-letá dáma je nejen spisovatelkou, je dokonce i bývalou burundskou princeznou, která se po převratu v téhle malé východoafrické zemi v 70. letech minulého století dostala do Francie a stala se zde první afroamerickou topmodelkou vůbec. Přestože nadále žije ve Francii, za poslední roky se Esther snaží být politicky a humanitárně činná i ve své rodné zemi Burundi.

(http://reveil-fm.com)

Nevím jak vy, ale pokud jde o mě, narušit šňůru super slavných celebrit (někdy bohužel i laciných) a mladých aktivních supermodelek zralou ženou a ještě k tomu osobností, to je podle mě od Guerlainu překvapení a odvážný krok, jemuž musím chtě nechtě dát palec nahoru.

Diskuze:
Guerlain (Značky)
Komentáře k článku (10)
wendulka
wendulka (06.6.2015 )

domenica: Já vím :) . Ale zároveň myslím na to, že důvodem, proč Vodianová stále nemizí, budou nejspíš ty zájmy na ruském trhu. Takže proto jsem navrhla tu variantu, že pokud se teda nakonec nebude jednat o úplnou výměnu, mohli by si ji nechat jen pro to Rusko. To bych tak ještě brala :) .

domenica
domenica (06.6.2015 )

wendulka: Samozřejmě, tak těsnou paralelu, jakože když Michelle Asie, tak Esther Afrika, jsem na mysli neměla, :) . Jen, že příchod nové beauty ambasadorky ještě nemusí znamenat odchod "staré" (služebně) Natalie. Ale mohl by, a dost lidí by to potěšilo. :-)

wendulka
wendulka (06.6.2015 )

domenica: Tak o Michelle Yeoh vím, že ta působí jen v Asii, ale protože Esther žije už víc jak čtyřicet let ve Francii nějak nepředpokládám, že by měla působit jen v Africe. Působení nevýrazné Vodianové u Guerlainu po tak dlouhou dobu je pro mě záhadou, jediným vysvětlením jsou pro mě zájmy firmy na ruském trhu. Takže pokud by to mělo být tak, že tu bleduli si nechají jen pro Rusko a zbytek zastane Esther, já se teda zlobit nebudu :) .

To mě napadlo, že jedním z důvodů mohlo být i tohle, i když už je to doba. Každopádně ta volba je mi sympatická zejména tím, že na rozdíl od těch ostatních firem se Esther dost výrazně odlišuje věkem. Přece jen těch modelech, bývalých modelek a celebrit v mladším věkem, které žijí ve Francii, je určitě celá řada.

No tak plnokrevná Indka nebo Pákistánka by byla bezesporu nejideálnější, jenže to by tu asi nesměl být ten ruský trh a Vodianová.

domenica
domenica (06.6.2015 )

A vy si fakt myslíte, že s příchodem Esther odejde Natalia? Nejsem si jistá, ale bylo by to fajn. Ještě lepší by bylo, kdyby ji nahradila nějaká plnokrevná tmavovláska s mandlovýma očima, nejlíp Indka nebo Pákistánka, a okamžitě by přetočili promo video k Shalimaru. :-)
Jinak, těch firem, které při výběru své tváře uvažovali podobně, je teď opravdu docela dost. Třeba Lancôme (L´Oréal) a jejch tvář Lupita Nyongo.
Navíc, Guerlain má ještě co žehlit (nebo mají ten pocit), pachuť aféry J.-P. Guerlaina ještě pořád visí ve vzduchu.

http://guerlinade.cz/2015/06/06/aktualitka-nova-beauty-ambasadorka-guerlainu-esther-kamatari/Hoolinkah
Hoolinkah (06.6.2015 )

Myslím, že v případě Rihanny jde jen a pouze o to, že je populární a vzbuzuje pozornost. U Diora se nedivím už ničemu. Stačí se podívat ještě na Givenchy a Kenzo. Pro Arnaulta jsou to prostě jen dojný krávy.
Guerlain je o něco málo světlejší výjimkou a tady by se ten skrytej podtext asi hledat mohl. Je to ale skutečně pěkná ženská, tak proč ne. Případná snaha říct tím něco víc je ovšem jako tvrdit, že bratři Čapkové jsou představitelé "typických" Čechů. Na optimistický idealisty to zapůsobí, temnější duše to může naopak odrazovat.
Osobně mi ale pobledlá a pohublá (vždyť to bylo chodící lůno!) Mumtaz Mahal "vadila" víc.

barbucha
barbucha (05.6.2015 )

Tetina vypadá velmi dobře, navíc osobně oceňuju snahu zviditelnit i starší ročníky :-) ale jako správný xenofob si musím postesknout, že dvě velký evropský firmy musely sáhnout zrovna po (fakt nechci říct barevný) typicky ne-evropský reprezentantce. Politická korektnost, nebo nám tím (zrovna za současný situace) chtějí něco naznačit? :-)
Nastěnka Vodianová taky nebyla nic moc, samozřejmě. Ale to by se v našich domovech důchodců nenašla jiná kandidátka? :-)

wendulka
wendulka (05.6.2015 )

Miru: Jo, to já proti šokování nic nemám a vítám ho, pokud je ovšem příjemné. To o Rihanně říct nemůžu. V tomhle případě teda jo :) (moje máma je jen o rok starší).

evik77
evik77 (05.6.2015 )

Já to rozhodně oceňuji. Krása ženy nespočívá ve velikosti pasu či poprsí, věku a jiných atributech oceňovaných dnes u modelek. Snad i jiné firmy si vezmou z Guerlaina příklad.

slniecko
slniecko (05.6.2015 )

SUPER!

Miru
Miru (05.6.2015 )

...no, vždyť to říkám - je třeba zákazníka "probudit", šokovat...
Dior má Rihannu,
Guerlain vsadil na zralost a životní zkušenost, ovšem "šokovat" musí taky - takže exotická ebenová kráska.
Jo, proč ne.?
Ženy chtějí být krásné a potažmo šťastné napříč světadíly, bez ohledu na barvu pleti, náboženství či rodinný stav