databáze 115490 vůní od 8360 značek a 1572 parfumérů

Vanille Insensée Atelier Cologne

Vanille Insensée
značka: Atelier Cologne
parfumér: Schwieger, Ralf
rok: 2011
určení: unisex
hlava: ruský koriandr, italský citrón, limeta
srdce: egyptský jasmín, slovinský větvičník, haitský vetiver
základ: ambra, anglický dub, madagaskarská vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (20.10.2019 )

Sladce kouřová vanilka s rumovým nádechem hned na na začátku je vysloveně povedená. Rozvoněla se do podoby na troud vysušeného dřeva poprášeného vanilkovým prachem.

Avatar
ModestMourek (17.3.2018 )

Po závanu koriandru následuje delikátní nasládlá sametová vanilka osvěžená velkou dávkou limetkové šťávy a kouskem hořké citrónové kůry, která postupně přibírá kouřové tóny vetiveru, mírně dřevnatí a prohřívá se nahořklou ambrou. Je to jemná gurmánská vůně vhodná pro ty, kdo snesou vanilku. Pro mou manželku je v ní vanilky stále příliš mnoho. Výdrž při 25 °C přesahuje 6 hodin.

Avatar
wendulka (08.4.2015 )

Ha, starší hubenější, v jistém smyslu light sestra Ambre Nue. Jen tady máme víc štiplavého koriandru a citrusově sladší limetku. Pravda, chybí ty ruličky skořice, vanilka je tu méně sladká se sušenou smetanou navíc (ano, na oficiálních stránkách asi fakt nekecají, tahle vanilka bude opravdu z Madagaskaru soudě podle shalimarovské limitky), ale ta ambra s medovou krustou, prašným kouřem a suchými dřevy, ta se nezapře. Takže pro koho je Ambre Nue už plnotučná, zkuste to s touhle odlehčenou zakouřenou ambrovanilkou. Jen v intenzitě a výdrži pochopitelně ve srovnání s Ambre Nue zaostává.

Avatar
andry (31.1.2015 )

Na začátku nás přivítá téměř nesladká vanilka s pár kapkami čerstvě vymačkané citronové šťávy, ale záhy se přidá až na prach vysušené dřevo a sice lehký, ale štiplavý a hlavně neodbytný kouř. Ten o hodně později ustoupí a zůstává suchá, velmi dřevitá, nesladká vanilka.

Avatar
MirkaU (14.1.2015 )

Kovově chladná vanilka nesladká a negurmánská, s lehce větrovým podtónem. Tak asi po hodině se přidá dřevo a zemitě kouřový až trpký tón a zlehka, ale opravdu jen zlehka vůni proteplí aniž by zesládla. Stále je to ale studené a velmi pánské imho. Myslím, že na chlapovi musí být prostě božská.