databáze 117220 vůní od 8403 značek a 1585 parfumérů

Tonka Impériale Guerlain

Tonka Impériale
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2010
určení: pro ženy
hlava: bergamot, mandlové máslo, rozmarýna
srdce: jasmín, tonka, světlý tabák
základ: kadidlo, cedrové dřevo, borovice

kolekce L'Art et la Matiere

Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
daniela (13.1.2020 )

Navonět se touhle vůní po ránu ještě za tmy je jako dát si panáka, nebo aspoň kapky proti kašli (Bromhexin). Je to síla, ale pod alkoholovým příkrovem je ukrytá hořkost a sladkost zároveň - mandlový likér a tonka připomínající vanilku (není to přímočaře vanilková vůně), tabákové listy, seno, lehký náznak perníčků, ambrová pryskyřice. V zimě vnímám vůni více alkoholovou a tmavou (mandlový likér, sklenka brandy...). V teplém počasí mi připadá "světlejší", se zlatým, medově tabákovým nádechem, připomíná mi vůni Botrytis (Ginestet). Ovšem Tonka Impériale má nezaměnitelný guerlainovský styl, je zajímavé, jak krásně zapadá mezi ostatní vůně ze stejné řady (Cuir Beluga, Spiritueuse Double Vanille...).

Avatar
Miru (12.9.2018 )

Nádhera.
Tohle je krémovka z krémovek ta nejkrémovatější…!
Hustá, nešizená,hladce a sytě sladká, se stopičkou bylinného likéru.
Mmm…! Žádné sáhodlouhé rozkládání vůně na kůži - ta krása vystartuje hned, rozvalí se labužnicky na kůži a vrní si jak právě namlsaná kočka na polštáři…
V této vůni je ambra DOKONALÁ.
Dodává teplo, hloubku, přítulno.
Jednotlivé květy nevnímám, spíš květinovobylinno naloženo a macerováno kvalitní vanilkou.
Rukopis guerlainů je nepřehlédnutelný! - jen jsem přivoněla, hned mi naskočila vůně Angelique Noir…,
i když mají společnou pouze vanilku, ta jistá společná nóta tam je.
…království za vůni…
Velice podobná (a i shodné složky by se našly) je vůně od S. Lutense Fourreau Noir !,
méně podobná,ale na jakési stejné vlně je i Douce Amére SL

společné mají byliny naložené v čemkoli sladkém, jakousi proslazenou bylinnou likérovost.
A NE nepodobná je i vůně Angé ou Démon (zde proslazená mateřídouška, šafrán…)
(já jsem vždycky tak ráda, když si konečně vzpomenu, co mi vůně připomíná/kde jsem už něco podobného cítila…)
16/04/10

Avatar
jerry (11.9.2018 )

Hedvábná ambra s mandlí a vanilkou - začátek je doslova k sežrání. Postupně dostalo svou šanci kadidlo - v podobě vznášejícího se obláčku rozfoukaného větrem.

Avatar
Dalia (15.3.2018 )

Čas adventu ...

Doušek hřejivého likéru a na patře se usadí máslově hebké příjemno. Zavoní snítka tabáku a z krbu se přidá vůně borovicového dřeva. Jen zavřít oči a příst jako kočka.
Tajemná, hutná, jantarová svůdnice.

Avatar
wendulka (11.1.2015 )

Moje seznamování s touto vůní bylo poněkud delší. V počátečním období jsem měla pocit, že je příliš sladká, příliš sytá a hustá. To vše je pryč a místo ní je tu mnohovrstevnatá hořkosladká kompozice s gurmánskými tóny s hřejivou ambrou.

Na začátek je tu trocha nahořklé bergamotové svěžesti a aromatických zelených bylinek a pak už před vámi defiluje vůně Amaretta, mandlovo-tonkového krému s kapkou Cherry, karamelu a zlatavého medu. Jsou tu i okvětní plátky růže obalené ve vrstvičce marcipánu, dokonce by se tu daly najít i ty perníčky, avizované na oficiálních stránkách. Nejsou to sice vánoční slepované perníčky, které znám od mojí babičky, spíš takové ty s tenounkou cukrovou polevou, co koupíte v každém supermarketu s nápisem Gingerbread, ale to vůbec nevadí, já miluju i ty.

A jako protiváha k této sladkosti tu je vůně sušeného tabáku, překvapivě vzdušného cedru a sena. Shora se nad vším vznáší lehounký kadidlový opar a zespoda zase zahřívá pryskyřičnatá ambra. Všechno, co se o této vůni píše, že se tam dá najít, tam skutečně je, když vydržíte hledat a nedáte se. Paráda!