V naší databázi nejdete celkem 102455 vůní od 7918 značek a 1435 parfumérů

Stilettos on Lex Jul et Mad

Stilettos on Lex
pro ženy pro ženy
složení:
HLAVA: citron, hruška, švestkový likér
SRDCE: konvalinka, fialkové lístky, absolutní růže, otočník, kosatec, karafiát
ZÁKLAD: pižmo, madagaskarská vanilka, indonéské pačuli, atlaský cedr
Tito uživatelé vůni: Mají (39) Chtějí (3) Chtějí zkusit (5)
Diskuze:
Komentáře Komentáře k vůni (9):
Avatar
12. leden 2019 ModestMourek píše:

Svěží citrusy oslazené hruškou a růží, sametové fialkové listy, pudrový kosatec, prašné pačuli a kousek jemně živočišného dřeva atlaského cedru. Povedená dámská vůně, ovšem její výdrž se pohybuje pouze kolem 2 hodin.

Avatar
17. listopad 2018 Dalia píše:

Duhovka ... vibrující radost teplého slunečného dne, život kolem i ve mně. Barevná opalizující vůně, která mi navždy bude připomínat krásný rozpuk jara, jeden den naplněný sluncem na prahu velké životní změny. Navždy mi bude připomínat Brno a hradby pod Petrovem.

Avatar
04. březen 2018 alibi píše:

Úvod je ve znamení sladkého nektaru z hrušky malinko prohřátého švestkovým likérem a osvěženého citrónovou šťávou. Lehounce vodní vyznění vnáší použití konvalinky a fialkových lístků a přísahám, že tam cítím i malinkou stopu fialky samotné. Nakonec se švestka s pačuli, tělovým pižmem, fialkovými lístky a cedrem spojí do vůně opadaných květů tamaryšku po první jarní přeháňce.

Optimistická vůně. Sladce dřevitá, lehce pudrová, orosená a přitom obsahuje květinově ovocný nektar. Že to nejde dohromady? Ale ano, vyzkoušejte! :-)

Avatar
01. září 2017 viktorka_od splavu píše:

růže a čisté neštiplavé mýdlo
dáma
křupavá chlazená hruška.. kompotovaná, ale ne rozvařená, pěkně s hřebíčkem, ledová... lehký poprašek pudru a vrací se mýdlové květinky
lezhce nakyslé konvalinkové mýdlo. příjemné, optimistické
jestli je Ananda/M.Micalef dobrá nálada pro holky, tak tohle je nálož optimismu pro Dámy.. jiskřivá, svěží, čistá bílá nažehlená halenka, dlouhé štíhlé nohy v lodičkách na jehle... klapklapklap...
přesně takhle bych si představovala nějakou ryze dámskou vůni od chanelu, třeba No. 5, jako perfektní vymydlenou štíhlou pečlivou konzervativní dámu s uhlazeným mikádem...

Avatar
14. červenec 2017 Cervanek píše:

LUXUS po francouzsku. Trošku starodávná vůně zralé hrušky s konvalinkou v bílém pižmu s lístečky fialek. Připomíná mi nadýchaný dezert ovoněný hřebíčkem a podávaný na terase jedné pâtisserie v přímořském letovisku na jihu Francie na malé oslavě s přáteli, kde fouká teplý cedrový fén za zpěvu cvrčků. Překrásná jarní či letní vůně, co dodává pocit lehkosti a svěžesti.

Avatar
15. březen 2017 jerry píše:

Studená svěžest a v ní suchá nešťavnatá hruška na suchém nasládlém krémově pižmovém polštářku, který zasypaly zelené fialkové lístečky, pár sladkých okvětních plátků s lehkým ovocně kompotovým nádechem a vše překryl pudrový závoj. Vůně ve stylu chytré horákyně - ani květinová ani ovocná, ani sladká ani nesladká, ani svěží ani suchá...ode všeho je trochu a tvoří to celek, v němž do sebe všechno dokonale zapadá. Jarní vůně, romantická, radostná, plná optimismu a "barevná"...

Avatar
08. únor 2017 andry píše:

Moučná hruška mi i přes zjevnou rozdílnost v kvalitě surovin neodbytně připomíná ve své době velmi oblíbenou Perceive od Avonu. Dokreslena je papírovým pačuli, za něž má u mě bod, a dál květinovým, nepříliš sladkým pudrem pastelových barev, který vlhne a těžkne. Vanilky a bílého pižma je tu nadávkováno akorát pro nasládlou nadýchanost. Pačuli volně přechází do hladkého, suchého cedrového dřeva a na něm kvetoucí kořenitý karafiát vůni pozvedá do zajímavých kvalitativních výšin. Co ovšem nechápu je to, čím má jako evokovat podpatky na libovolné avenue. Svým způsobem velmi příjemná, ale současně bych ji nenosila ani omylem.

Avatar
17. srpen 2016 Miru píše:

Citron - měkký, sladký, veselý
Hruška - máslová, nerozbředlá, rozpustilá
Husté, nadýchané jedlo...
Mňam
Konvalinky - opatrné, jemné, něžné
Fialky/celé rostlinky - křehce temné, potvůrky
Cedr - křupavě éterický
Chtělo by se říci svěže květinová vůně...
...jenže díky fialkám se Stilettos on Lex posouvá do roviny jemně hříšné, svádivé -
pravidelně cvakavý rytmus jehel na dlažbě metropole,
šustění luxusních tkanin a spěchající dech, téměř neslyšný jak tikot hodinek...
City vůně.

Avatar
30. červenec 2015 wendulka píše:

Název této vůně má údajně souvislost se spoluzakladatelkou této značky Madalinou Stoica, zkráceně Mad, která začínala svou kariéru v kosmetickém průmyslu v New Yorku a její cesta vedla každý den přes známou Lexington Avenue, zkráceně Lex a pochopitelně na vysokých podpatcích (stilettos). Jak si tedy tuto dámu představit?

Jako ovocnou a květinovou určitě, chypre už méně, spíš vůbec, nicméně úvodní směs svěžího citronku, pocukrovaném moučnatou hruškou je vcelku originální. Mnohem hezčí je však kombinace křehké konvalinky, orosených okvětních plátků růže, pudrového kosatce s kapkou aldehydů a "sametově" zelených fialkových lístků.

Je to romantické a zároveň elegantní, což podtrhuje i pudrově pižmový základ s trochou suchého cedru a špetkou madagaskarské vanilky s tím jejím typickým podtónem sušené smetany. A ještě musím zopakovat a dodat, že i přes tu pudrovost je vůně v podstatě něžná, nijak nedrhne, na jaro ideální.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Bvlgari / Bulgari
od: jerry, 26.březen 2019
Profumum Roma
od: Renusatko, 26.březen 2019
Les Parfums de Rosine
od: jerry, 26.březen 2019
Jo Malone
od: jerry, 26.březen 2019
Miller Harris
od: jerry, 26.březen 2019
Frapin
od: jerry, 26.březen 2019
Hermès
od: jerry, 26.březen 2019
Robert Piguet
od: Miru, 25.březen 2019
Chanel
od: Miru, 25.březen 2019
Hermès
od: gonga, 25.březen 2019
Nejnovější novinky
20. březen 19

Dnes jsem byla prozkoumat novinky ve Vavavoom a jsem nadšená. Právě naskladnili bytové vůně od…

komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…