databáze 141145 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Stilettos on Lex Jul et Mad

Stilettos on Lex
značka: Jul et Mad
parfumér: Piot, Dorothée
rok: 2012
určení: pro ženy
hlava: citron, hruška, švestkový likér
srdce: konvalinka, fialkové lístky, absolutní růže, otočník, kosatec, karafiát
základ: pižmo, madagaskarská vanilka, indonéské pačuli, atlaský cedr
Diskuze:
Komentáře k vůni (12)
Avatar
cashic (17.9.2020 )

hrušková šťáva, pak orosená konvalinka - a zůstává dlouho takhle jednoduchá, jen se přidá úplně bledá růže a pudrový kosatec... a pačuli, suchá, zatuchlá kávovost umíchaná s pižmem, mléčným dřevem, vanilkou a malým karafiátkem do frappé... italsky elegantní a ženská, svěží, víkendově radostná vůně, má v sobě zelenkavost z Terrasse à St-Germain a podobnou atmosféru, jen je rozmáchlejší, uvolněnější tou ovocností... jako rozpohybovaná kolová versus áčková sukně... když to tak čtu, vnímám ji podobně jako Ellen...

Avatar
daniela (21.6.2019 )

Stilettos on Lex je ovocně květinová vůně, připadá mi jako příjemná, celkem obyčejná univerzálka. Ideální na den, kdy chce žena hezky vonět, ale vůní nijak nevyčnívat. Třeba na pracovní školení: doma se ráno osvěžíme ledovým zeleným čajem s příchutí melounu, posnídáme toast s jahodovým džemem (vůně houstne) a vypijeme černou kávu (tu opravdu cítím, i když jen na pár vteřin). Na školení jdeme do vysoké kancelářské budovy, kde s překvapením zjistíme, že nás školitel vede do proskleného atria s botanickou zahradou. Podává se tu opět jahodový džem a také ovoce: nakrájené broskve, hrušky, jablka, hroznové víno... voní zeleň a konvalinky i lehce kořeněné květy neznámých rostlin. Dokonce je tu jezírko a vodní fontánka, vzduch je díky tomu lehčí, než by všechny ty vůně mohly napovídat. Lidé přecházejí sem a tam, postávají a poslouchají školitele. Kromě ovoce tu každý dostane i bonbóny bon pari - mix těch klasických oranžových, žlutých, červených a zelených. Dvě hodiny utekly jako nic - to školení nakonec vypadá úplně jinak, koho by napadlo, že bude v kostýmku a lodičkách na vysokých podpatcích přecházet v úžasné zahradě a jíst ovoce.

Abychom ale mohli všechny ty vjemy a vyslechnuté znalosti vstřebat, přece jen se pak uchýlíme i do těch kancelářských prostor vedle, kde dostaneme pěkně naostřené dřevěné tužky a jdeme si všechno zapsat na papír. Tady pak jíme bon pari a vnímáme pudrové vůně zúčastněných žen. A je nám dobře. Ještěže nás sem poslali, nakonec je z toho pohodový den, i když to školení trvá více než 4 hodiny.

Stilettos on Lex mi asi nejvíc připomíná vůni Lumiere d'Orient od Gres.

Avatar
Ellen (17.6.2019 )

Stilettos on Lex na mě působí nesmírně optimisticky a radostně, přitom chic. Živá voda z lahodné hrušky, hebké fialky, kouzelné konvalinky, pylová a medová… osvěžující, povznášející.

Jako když jdete na vysokých podpatcích po městské dlažbě a cítíte se spíš unaveně než radostně a nohy těžknou, ale s tou vůní z vás veškerá (zemská) tíže spadne a vy přímo tančíte ladným krokem a všichni se za vámi otáčejí. Což je vám ale úplně jedno, protože vy si hovíte ve vlastním světě a k té radosti nepotřebujete nikoho dalšího.

A tu dlažbu mám ale spíš starobylou a pořád se mi do představ vtírá Itálie.

Avatar
ModestMourek (12.1.2019 )

Svěží citrusy oslazené hruškou a růží, sametové fialkové listy, pudrový kosatec, prašné pačuli a kousek jemně živočišného dřeva atlaského cedru. Povedená dámská vůně, ovšem její výdrž se pohybuje pouze kolem 2 hodin.

Avatar
Dalia (17.11.2018 )

Duhovka ... vibrující radost teplého slunečného dne, život kolem i ve mně. Barevná opalizující vůně, která mi navždy bude připomínat krásný rozpuk jara, jeden den naplněný sluncem na prahu velké životní změny. Navždy mi bude připomínat Brno a hradby pod Petrovem.

Avatar
alibi (04.3.2018 )

Úvod je ve znamení sladkého nektaru z hrušky malinko prohřátého švestkovým likérem a osvěženého citrónovou šťávou. Lehounce vodní vyznění vnáší použití konvalinky a fialkových lístků a přísahám, že tam cítím i malinkou stopu fialky samotné. Nakonec se švestka s pačuli, tělovým pižmem, fialkovými lístky a cedrem spojí do vůně opadaných květů tamaryšku po první jarní přeháňce.

Optimistická vůně. Sladce dřevitá, lehce pudrová, orosená a přitom obsahuje květinově ovocný nektar. Že to nejde dohromady? Ale ano, vyzkoušejte! :-)

Avatar
viktorka_od splavu (01.9.2017 )

růže a čisté neštiplavé mýdlo
dáma
křupavá chlazená hruška.. kompotovaná, ale ne rozvařená, pěkně s hřebíčkem, ledová... lehký poprašek pudru a vrací se mýdlové květinky
lezhce nakyslé konvalinkové mýdlo. příjemné, optimistické
jestli je Ananda/M.Micalef dobrá nálada pro holky, tak tohle je nálož optimismu pro Dámy.. jiskřivá, svěží, čistá bílá nažehlená halenka, dlouhé štíhlé nohy v lodičkách na jehle... klapklapklap...
přesně takhle bych si představovala nějakou ryze dámskou vůni od chanelu, třeba No. 5, jako perfektní vymydlenou štíhlou pečlivou konzervativní dámu s uhlazeným mikádem...

Avatar
Cervanek (14.7.2017 )

LUXUS po francouzsku. Trošku starodávná vůně zralé hrušky s konvalinkou v bílém pižmu s lístečky fialek. Připomíná mi nadýchaný dezert ovoněný hřebíčkem a podávaný na terase jedné pâtisserie v přímořském letovisku na jihu Francie na malé oslavě s přáteli, kde fouká teplý cedrový fén za zpěvu cvrčků. Překrásná jarní či letní vůně, co dodává pocit lehkosti a svěžesti.

Avatar
jerry (15.3.2017 )

Studená svěžest a v ní suchá nešťavnatá hruška na suchém nasládlém krémově pižmovém polštářku, který zasypaly zelené fialkové lístečky, pár sladkých okvětních plátků s lehkým ovocně kompotovým nádechem a vše překryl pudrový závoj. Vůně ve stylu chytré horákyně - ani květinová ani ovocná, ani sladká ani nesladká, ani svěží ani suchá...ode všeho je trochu a tvoří to celek, v němž do sebe všechno dokonale zapadá. Jarní vůně, romantická, radostná, plná optimismu a "barevná"...

Avatar
andry (08.2.2017 )

Moučná hruška mi i přes zjevnou rozdílnost v kvalitě surovin neodbytně připomíná ve své době velmi oblíbenou Perceive od Avonu. Dokreslena je papírovým pačuli, za něž má u mě bod, a dál květinovým, nepříliš sladkým pudrem pastelových barev, který vlhne a těžkne. Vanilky a bílého pižma je tu nadávkováno akorát pro nasládlou nadýchanost. Pačuli volně přechází do hladkého, suchého cedrového dřeva a na něm kvetoucí kořenitý karafiát vůni pozvedá do zajímavých kvalitativních výšin. Co ovšem nechápu je to, čím má jako evokovat podpatky na libovolné avenue. Svým způsobem velmi příjemná, ale současně bych ji nenosila ani omylem.

Avatar
Miru (17.8.2016 )

Citron - měkký, sladký, veselý
Hruška - máslová, nerozbředlá, rozpustilá
Husté, nadýchané jedlo...
Mňam
Konvalinky - opatrné, jemné, něžné
Fialky/celé rostlinky - křehce temné, potvůrky
Cedr - křupavě éterický
Chtělo by se říci svěže květinová vůně...
...jenže díky fialkám se Stilettos on Lex posouvá do roviny jemně hříšné, svádivé -
pravidelně cvakavý rytmus jehel na dlažbě metropole,
šustění luxusních tkanin a spěchající dech, téměř neslyšný jak tikot hodinek...
City vůně.

Avatar
wendulka (30.7.2015 )

Název této vůně má údajně souvislost se spoluzakladatelkou této značky Madalinou Stoica, zkráceně Mad, která začínala svou kariéru v kosmetickém průmyslu v New Yorku a její cesta vedla každý den přes známou Lexington Avenue, zkráceně Lex a pochopitelně na vysokých podpatcích (stilettos). Jak si tedy tuto dámu představit?

Jako ovocnou a květinovou určitě, chypre už méně, spíš vůbec, nicméně úvodní směs svěžího citronku, pocukrovaném moučnatou hruškou je vcelku originální. Mnohem hezčí je však kombinace křehké konvalinky, orosených okvětních plátků růže, pudrového kosatce s kapkou aldehydů a "sametově" zelených fialkových lístků.

Je to romantické a zároveň elegantní, což podtrhuje i pudrově pižmový základ s trochou suchého cedru a špetkou madagaskarské vanilky s tím jejím typickým podtónem sušené smetany. A ještě musím zopakovat a dodat, že i přes tu pudrovost je vůně v podstatě něžná, nijak nedrhne, na jaro ideální.