databáze 117073 vůní od 8401 značek a 1581 parfumérů

Soavissima Profumum Roma

Soavissima
značka: Profumum Roma
parfumér:
rok: 1996
určení: pro ženy
složení: pudrové tóny, bílé květiny, ambra
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
daniela (15.2.2019 )

Pro milovnice pudrových vůní naprostá nutnost aspoň vyzkoušet. Soavissima je pudr od začátku do konce, je sladký, lehce květinový a hutný. Po několika hodinách má pudr i lehce prašný "ocásek". Nejvíce mi připomíná Teint de Neige (bez toho ostrého začátku) a pudrový tón z Flower by Kenzo EdP.

Avatar
jerry (26.1.2016 )

Nasládlé svěží květinové mýdlo, poprášené pudrem. Vůně do značné míry připomíná No. 5 EdT. Ovšem pak přišel odklon do zelené chypre, "vylepšené" velmi autentickým mýdlem s jelenem. Až po několika hodinách nastalo očekávané - jemné květiny v ambro-vanilkovém závoji. Finále je nádherné, ovšem cesta k němu je dlouhá a dramatická...

Avatar
wendulka (17.4.2015 )

Na oficiálních stránkách se dozvíte o vůní jen toto: Její přítomnost stále přetrvává. Její spodnička zanechala jasnou stopu. Stopu intenzivní vůně, která zapálila nekonečné plameny. A já vlastně nemohu jinak než souhlasit, hned při prvním přivonění se mi totiž vybavila tato scéna z filmu "Jak přicházejí sny":

Žena ve vzdušných bílých šatech stojí ve slunečním svitu na květinové louce, vítr si pohrává s jejími dlouhými vlasy, chystá se ulehnout k odpočinku na deku plněnou prachovým peřím. Mlhavá vzpomínka na spřízněnou duši.

Dostupné složení hovoří sice jen o bílých květinách, kosatci a ambře, ale tentokrát si dovolím zatipovat, že je toho malinko víc a rozvést to. V úvodu přichází jemně štiplavé levandulové mýdlo. Po nich už před vámi defiluje kytice bílých květů: lehce živočišný jasmín s medovou nasládlostí (představte si ten z A La Nuit, naštěstí jen v pětinové síle/intenzitě), pomerančový květ a téměř neznatelná růže. Skrze ně už začínají zvolna prostupovat pudrově/prachově pryskyřičnaté tóny ambry. Ke květinám se přidává křehký kosatec a celá kytice padá do hromady prachového vanilkového peří.

V základu se pryskyřičnatost ambry trochu zintenzivní, vanilková sladkost mizí, místo toho se přidává trocha zemitosti (trocha pačuli nebo možná suchý vetiver) s nepatrným náznakem cherry likéru. A já už konečně vím, kde vzal Francois Demachy částečnou inspiraci pro Miss Dior Le Parfum, protože v téhle fázi mi okamžitě naskočila (a Soavissima je staršího data).

Vzpomínka na spřízněnou duši už ovšem pomalu mizí a zůstal jen vyhaslý krb se sušše pryskyřičnatým prachovým obláčkem. Chci znovu zpátky tu vzpomínku a cítit se zase andělsky krásná.

Avatar
Miru (24.1.2015 )

...velká květinovo pudrová, echt ženská vůně, s podprahovými gurmánskými akcenty.
...měkká, sytá, hutná a květinově křehká pudrovka jak vyšitá.
?/10/10