V naší databázi nejdete celkem 102244 vůní od 7911 značek a 1435 parfumérů

Soavissima Profumum Roma

Soavissima
pro ženy pro ženy
složení:
pudrové tóny, bílé květiny, ambra
Tito uživatelé vůni: Mají (21) Chtějí (3) Chtějí zkusit (5)
Diskuze:
Komentáře Komentáře k vůni (4):
Avatar
15. únor 2019 daniela píše:

Pro milovnice pudrových vůní naprostá nutnost aspoň vyzkoušet. Soavissima je pudr od začátku do konce, je sladký, lehce květinový a hutný. Po několika hodinách má pudr i lehce prašný "ocásek". Nejvíce mi připomíná Teint de Neige (bez toho ostrého začátku) a pudrový tón z Flower by Kenzo EdP.

Avatar
26. leden 2016 jerry píše:

Nasládlé svěží květinové mýdlo, poprášené pudrem. Vůně do značné míry připomíná No. 5 EdT. Ovšem pak přišel odklon do zelené chypre, "vylepšené" velmi autentickým mýdlem s jelenem. Až po několika hodinách nastalo očekávané - jemné květiny v ambro-vanilkovém závoji. Finále je nádherné, ovšem cesta k němu je dlouhá a dramatická...

Avatar
17. duben 2015 wendulka píše:

Na oficiálních stránkách se dozvíte o vůní jen toto: Její přítomnost stále přetrvává. Její spodnička zanechala jasnou stopu. Stopu intenzivní vůně, která zapálila nekonečné plameny. A já vlastně nemohu jinak než souhlasit, hned při prvním přivonění se mi totiž vybavila tato scéna z filmu "Jak přicházejí sny":

Žena ve vzdušných bílých šatech stojí ve slunečním svitu na květinové louce, vítr si pohrává s jejími dlouhými vlasy, chystá se ulehnout k odpočinku na deku plněnou prachovým peřím. Mlhavá vzpomínka na spřízněnou duši.

Dostupné složení hovoří sice jen o bílých květinách, kosatci a ambře, ale tentokrát si dovolím zatipovat, že je toho malinko víc a rozvést to. V úvodu přichází jemně štiplavé levandulové mýdlo. Po nich už před vámi defiluje kytice bílých květů: lehce živočišný jasmín s medovou nasládlostí (představte si ten z A La Nuit, naštěstí jen v pětinové síle/intenzitě), pomerančový květ a téměř neznatelná růže. Skrze ně už začínají zvolna prostupovat pudrově/prachově pryskyřičnaté tóny ambry. Ke květinám se přidává křehký kosatec a celá kytice padá do hromady prachového vanilkového peří.

V základu se pryskyřičnatost ambry trochu zintenzivní, vanilková sladkost mizí, místo toho se přidává trocha zemitosti (trocha pačuli nebo možná suchý vetiver) s nepatrným náznakem cherry likéru. A já už konečně vím, kde vzal Francois Demachy částečnou inspiraci pro Miss Dior Le Parfum, protože v téhle fázi mi okamžitě naskočila (a Soavissima je staršího data).

Vzpomínka na spřízněnou duši už ovšem pomalu mizí a zůstal jen vyhaslý krb se sušše pryskyřičnatým prachovým obláčkem. Chci znovu zpátky tu vzpomínku a cítit se zase andělsky krásná.

Avatar
24. leden 2015 Miru píše:

...velká květinovo pudrová, echt ženská vůně, s podprahovými gurmánskými akcenty.
...měkká, sytá, hutná a květinově křehká pudrovka jak vyšitá.
?/10/10

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Zoologist Perfumes
od: teena-s, 21.březen 2019
Stéphane Humbert Lucas 777
od: blackviolet, 21.březen 2019
Atelier Cologne
od: ModestMourek, 21.březen 2019
Une Nuit Nomade / Une Nuit à Bali
od: ModestMourek, 21.březen 2019
Hermès
od: Fleur, 21.březen 2019
Amouage
od: jerry, 20.březen 2019
Serge Lutens
od: jerry, 20.březen 2019
Tom Ford
od: wendulka, 19.březen 2019
Hiram Green
od: ModestMourek, 19.březen 2019
Yves Saint Laurent
od: Yvraine, 18.březen 2019
Nejnovější novinky
20. březen 19

Dnes jsem byla prozkoumat novinky ve Vavavoom a jsem nadšená. Právě naskladnili bytové vůně od…

komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…