databáze 124270 vůní od 8629 značek a 1632 parfumérů

Rose Flash Tauerville

Rose Flash
značka: Tauerville
parfumér: Tauer, Andy
rok: 2014
určení: pro ženy
složení: absolutní růže, ambrové tóny, dřevité tóny

10 ml roll-on a 30 ml balení s rozprašovačem, koncentrace čistý parfém, dostupný exkluzivně jen pro švýcarský a americký trh

Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Biely kvet (26.7.2020 )

Za súmraku na čistinke, obklopenej vysokými starými smrekmi, tancujú víly. Do čarovného elixíru, ktorý varia v starom kotli, zvedavo nakukuje veľký mesiac. Okrem tisícov a tisícov ružových lupeňov sú v kotli ešte rôzne tajné ingrediencie. Omamná vôňa, stúpajúca až k vrcholkom stromov, víly s pôžitkom vdychujú. Vôňa je tak silná a víly z nekonečného tanca tak unavené, že postupne, jedna po druhej, zaspia....Keď sa s brieždením zobudia, zistia, že elixír poriadne zhustol. To mu však na kráse neubralo, skôr naopak. Tajné ingrediencie, primiešané doň, mali tajnými zostať navždy....

Jedna z víl však neodolala charizme slávneho parfuméra a tajomstvo prezradila. Za trest sa premenila na ľudskú bytosť. Ale vďaka nej môžeme aj my cítiť tú krásnu, hustú, omamnú vôňu ruží v parféme ROSE FLASH.

Prezraďte, ktorá z vás to bola?

Avatar
viktorka_od splavu (15.2.2020 )

růže veselá, radostná, optimistická
vtrhne do dveří bez zaváhání se zvonivým smíchem a všechno kolem se rozzáří růžovými slunečními paprsky, jak vám jedním rychlým sáhnutím útlé ruky s dokonalou růžovou manikůrou nasadí růžové brýle
vidím přes ně roztomilého pejska, který si hraje na slunci
veselé štěňátko, které se honí za vlastním ocáskem
(pravda, není dvakrát chytrá a je trochu lineární:-)
ale její radost je nakažlivá
vyvolává úsměv na rtech, upřímný, spokojený
tady, na dvorku zalitém sluncem, kde si hraje šťastné štěně mezi záhony růží a malin, šťastný, sladký svět - růžové místo k životu
až vám bude smutno, nasaďte si Andyho růžové brýle a budete se celý den usmívat, věřte mi!

Avatar
daniela (01.10.2019 )

Růžový záblesk - a smrt. Možná byl ten záblesk červený. Temně rudá růže, hustá marmeláda, rozinky, portské. Ráj, do kterého člověk vstoupí nečekaně, bez varování, a už není cesty zpět. Ale je to tak krásné, že člověk ani neví, proč by měl vůbec chtít zpět. Obklopený tou nejkrásnější vůní tmavě červené královny květin, ochutnávající tu nejvýtečnější marmeládu, spousty rozinek a bezednou sklenku z broušeného křišťálu s temně rudým portským vínem. Vůně barevného podzimu. Po rozvonění také dřevěné kostelní lavice, mírně zatuchlé a nasáklé letitým používáním kadidla. Během chvíle úplné ztišení, klid - a nic. Nevím, jestli na mně vůně nedrží, ale asi po hodině čichového ráje už nic necítím a tak se musím přestříkávat. Až pak večer před usnutím najednou zjišťuju, že vůně pořád voní ve vlasech, jako růže v malinové marmeládě. Překvapivě do malin spadla i jahoda a vůně má lehký nádech moderního chypré (typově jako La Panthere Legére de Cartier).

Avatar
ModestMourek (16.3.2019 )

Sladká jásavá růže podbarvená sušeným ovocem, špetkou koření a několika zelenými lístky. Intenzita zabijácká, dělá se mi z ní nevolno.

Avatar
Fleur (25.1.2019 )

Růže si během nepřítomnosti Malého prince krátila dlouhou chvíli pojídáním dortíků s malinovým želé a ztloustla tak, že by si ji po návratu klidně mohl splést s baobabem. Prozradila ji jenom její vůně s meziplanetárním dosahem: růžově sladká se zeleným žilkováním, ambrovou hřejivostí a pačuli. Ale pozor, otylá růže se také může zpotit!

Avatar
wendulka (18.10.2015 )

Jestli jsem se něco za dobu zkoušení Tauerových vůní naučila, je to fakt, že Andy to s růžemi rozhodně umí a tady mi to dokazuje už počtvrté. Podobně jako v případě Une Rose de Kandahar se jedná o růži s gurmánskými aspekty, ale je pojatá úplně jinak. Dalo by se souhlasit s tím, že je asi nejsladší, což z ní ovšem rozhodně ještě nedělá bezproblémově nositelnou vůni, protože pořád je to ten samý Tauer, co tak rád pracuje hlavně i s vetiverem a ten se ne vždy ke každé kůži chová přátelsky :) .

Rose Flash začíná trpce svěží zelení, čerstvě vymačkanou citronovou šťávou a typickým Tauerovým hořkým bergamotem, který se během chvilky změní v broskev. Nejprve je to broskev nezralá, jež se během pár sekund změní v přezrálou a pořádně masitou. Ale i v této poloze setrvá jen několik minut, jelikož jí promícháme s vanilkou, zkaramelizovaným cukrem a pár kapkami rozpuštěné mléčné čokolády, aby z ní vytvořil broskvovou zavařeninu a teprve do ní přidáme okvětní plátky růže.

Jen nezapomínejme, že je to Andy, takže o nějaké čistokrevné gurmánské růži tady nemůže být vůbec řeč, jelikož právě zde vstupují do hry kouřové a kožené tóny lehce drhnoucího vetiveru a tabáku a dělají společně s broskvovými slupkami z Rose Flash typickou tauerovskou záležitost, která se v tom horším případě může zvrhnout i do odéru plného popelníku. Můj případ to naštěstí není.

A po tabákově-vetiverové jízdě vás už čeká velké finále masivních růžových poupat s vůní, balancující znovu někde mezi zkaramelizovaným cukrem, chlupatou broskví, avšak tentokrát už i hustým coca-colovým koncentrátem (heliotropin?). A nejen to, tahle růže je totiž v dojezdu znovu nejen gurmánská, ale i hřejivě ambrová a dřevitá. Taktéž se nemusíte obávat o intenzitu a výdrž, tentokrát jde o čistý parfém, takže pouhé čtyři střiky kolem vás vytvoří oblak, který vás bude obklopovat 5 až 6 hodin.