databáze 108148 vůní od 8148 značek a 1502 parfumérů

Rose Flash Tauerville

Rose Flash
značka: Tauerville
parfumér: Tauer, Andy
rok: 2014
určení: pro ženy
složení: absolutní růže, ambrové tóny, dřevité tóny

10 ml roll-on a 30 ml balení s rozprašovačem, koncentrace čistý parfém, dostupný exkluzivně jen pro švýcarský a americký trh

Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
daniela (01.10.2019 )

Růžový záblesk - a smrt. Možná byl ten záblesk červený. Temně rudá růže, hustá marmeláda, rozinky, portské. Ráj, do kterého člověk vstoupí nečekaně, bez varování, a už není cesty zpět. Ale je to tak krásné, že člověk ani neví, proč by měl vůbec chtít zpět. Obklopený tou nejkrásnější vůní tmavě červené královny květin, ochutnávající tu nejvýtečnější marmeládu, spousty rozinek a bezednou sklenku z broušeného křišťálu s temně rudým portským vínem. Vůně barevného podzimu. Po rozvonění také dřevěné kostelní lavice, mírně zatuchlé a nasáklé letitým používáním kadidla. Během chvíle úplné ztišení, klid - a nic. Nevím, jestli na mně vůně nedrží, ale asi po hodině čichového ráje už nic necítím a tak se musím přestříkávat. Až pak večer před usnutím najednou zjišťuju, že vůně pořád voní ve vlasech, jako růže v malinové marmeládě. Překvapivě do malin spadla i jahoda a vůně má lehký nádech moderního chypré (typově jako La Panthere Legére de Cartier).

Avatar
ModestMourek (16.3.2019 )

Výrazná růže podbarvená sušeným ovocem a kořením. Zkoušel jsem ji jen z papírku, na němž vyznívala hodně synteticky.

Avatar
Fleur (25.1.2019 )

Růže si během nepřítomnosti Malého prince krátila dlouhou chvíli pojídáním dortíků s malinovým želé a ztloustla tak, že by si ji po návratu klidně mohl splést s baobabem. Prozradila ji jenom její vůně s meziplanetárním dosahem: růžově sladká se zeleným žilkováním, ambrovou hřejivostí a pačuli. Ale pozor, otylá růže se také může zpotit!

Avatar
wendulka (18.10.2015 )

Jestli jsem se něco za dobu zkoušení Tauerových vůní naučila, je to fakt, že Andy to s růžemi rozhodně umí a tady mi to dokazuje už počtvrté. Podobně jako v případě Une Rose de Kandahar se jedná o růži s gurmánskými aspekty, ale je pojatá úplně jinak. Dalo by se souhlasit s tím, že je asi nejsladší, což z ní ovšem rozhodně ještě nedělá bezproblémově nositelnou vůni, protože pořád je to ten samý Tauer, co tak rád pracuje hlavně i s vetiverem a ten se ne vždy ke každé kůži chová přátelsky :) .

Rose Flash začíná trpce svěží zelení, čerstvě vymačkanou citronovou šťávou a typickým Tauerovým hořkým bergamotem, který se během chvilky změní v broskev. Nejprve je to broskev nezralá, jež se během pár sekund změní v přezrálou a pořádně masitou. Ale i v této poloze setrvá jen několik minut, jelikož jí promícháme s vanilkou, zkaramelizovaným cukrem a pár kapkami rozpuštěné mléčné čokolády, aby z ní vytvořil broskvovou zavařeninu a teprve do ní přidáme okvětní plátky růže.

Jen nezapomínejme, že je to Andy, takže o nějaké čistokrevné gurmánské růži tady nemůže být vůbec řeč, jelikož právě zde vstupují do hry kouřové a kožené tóny lehce drhnoucího vetiveru a tabáku a dělají společně s broskvovými slupkami z Rose Flash typickou tauerovskou záležitost, která se v tom horším případě může zvrhnout i do odéru plného popelníku. Můj případ to naštěstí není.

A po tabákově-vetiverové jízdě vás už čeká velké finále masivních růžových poupat s vůní, balancující znovu někde mezi zkaramelizovaným cukrem, chlupatou broskví, avšak tentokrát už i hustým coca-colovým koncentrátem (heliotropin?). A nejen to, tahle růže je totiž v dojezdu znovu nejen gurmánská, ale i hřejivě ambrová a dřevitá. Taktéž se nemusíte obávat o intenzitu a výdrž, tentokrát jde o čistý parfém, takže pouhé čtyři střiky kolem vás vytvoří oblak, který vás bude obklopovat 5 až 6 hodin.