databáze 115184 vůní od 8355 značek a 1572 parfumérů

Rive d’Ambre Tom Ford

Rive d’Ambre
značka: Tom Ford
parfumér: Gillotin, Olivier
rok: 2013
určení: unisex
složení: bergamot, citron, hořký pomeranč, pelyněk, máta, kardamom, koňakový olej, balzám tolu

kolekce Atelier d’Orient, řada Private Blend, výroba ukončena, v roce 2019 k došlo k limitované reedici v tzv. Reserve Collection

Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
daniela (24.4.2019 )

Rive d'Ambre mi evokuje letní odpoledne, kdy jsme příjemně znaveni výletem a nalákal nás stánek s občerstvením. Sedli jsme si k dřevěnému stolu a na osvěžení popíjíme žlutou limonádu (pomerančovou). Pozorujeme, jak limonáda perlí, bublinky vyskakují nad hladinu v kelímku a nám je dobře, nikam nepospícháme, jen si užíváme tu pomerančovou perlivou chuť a také vůni dřevěných stolů a lavic, do kterých praží sluníčko. Vůně je vyloženě unisex, je univerzální v nejlepším slova smyslu.

Avatar
wendulka (02.5.2015 )

Vůně je údajně spojená s jistou asijskou tradicí představující vzácné citrusy jako dary. No a musím říct, že ač nejsem zastánce svěženek, tato se Tomovi opravdu povedla. Není to žádná unylá umělá citrusovka. Tohle je autentická, doslova jiskřící čerstvě vymačkaná citronová šťáva se štiplavým kardamomem, jemně nasekanými čerstvými bylinkami, mrkvovou natí a sušenou mátou.

Netrvá dlouho a dokonce tu najdeme i jeden vyloupnutý měsíček citrónu, posypaný tak třemi zrníčky vanilkového cukru. Po rozvonění se nám citrusy schovají do krabičky ze suchého dřeva, natřené tenounkou vrstvou cukrově-ovocného laku. Nakonec se zahřejeme sklenkou koňaku, promíchaném se špetkou ambry a suchými pryskyřičnatými tóny.

Avatar
jerry (10.4.2015 )

Sladce svěží bylinková vůně s oslazenou citronovou šťávou, po rozvonění doplněná sladkým senem a dřevem impregnovaným sladce kořeněnou pryskyřicí.