databáze 128710 vůní od 8813 značek a 1667 parfumérů

Quelques Fleurs Royale (Eau de Parfum) Houbigant

Quelques Fleurs Royale (Eau de Parfum)
značka: Houbigant
parfumér: Bienaimé, Robert , Houbigant, Jean-François
rok: 2004
určení: pro ženy
hlava: bergamot, grep
srdce: jasmín, růže, tuberóza
základ: ambra, santalové dřevo, bílé pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ntiti (29.5.2017 )

Souhlasím s Vendulkou - přes opojný květinově naléhavý začátek se dostanu k indolickému jasmínu a dál nemůžu. Na mé kůži to celé téměř žlukne sladkým krémem a musím to umýt.

Avatar
andry (06.8.2016 )

V úvodu byla jakákoli svěží či citrusová část přeskočena a bez okolků se objevily líčidlové Růže s tváří napudrovanou nasládlým, fialkovo-kosatcovým jemně namletým pudrem. Vůně Růží ve víru podvečerních příprav na večírek ke Gatsbymu. Jak nervozita stoupá, pudrové Růže sládnou víc a víc, zahalují se akáciovým medem, který jako by na nich vytvořil křehkou, okem neviditelnou krustu. Čas se zastavil, když Růže vchází k hostiteli do zahrady, plné očekávání, co večer přinese. Všude kolem je množství dalších květin, které dorazily dříve; v pudru a v medové krustě jsou v ten prchavý okamžik jako sochy, neopatrný dotyk a krásná kompozice se zničí, okvětní plátky zlomí - než se opět dají do pohybu v elegantním víru tance. Med, jímž se každá květina halí, se rozplývá v horkých pohledech očí nově příchozích. Růže se rozptýlí mezi ostatní květiny a nakonec, zahřáté bílým pižmem, se zemdleně usadí na lůžko ze santalu a benzoinu; některé z nich se slunečným Jasmínem v náručí.

Avatar
wendulka (22.1.2015 )

Tak nějak nevím, co si myslet název se tváří hodně vznešeně, ale připadá mi, že zde došlo k něčemu podobnému jako u Gucci Glorious Magnolia . Začátek ve znamení svěžího růžového grepu má v kombinaci s gumovým jasmínem a broskvovou tuberózou rychlou tendenci žvýkačkovitět. A ten umělý žvýkačkový tón mě už neopustil ani v krémově dřevitém základu s jemně hřejivou ambrou. Asi nejsem správný typ na takové vůně.