databáze 117130 vůní od 8402 značek a 1582 parfumérů

Ormonde Woman (Eau de Parfum) Ormonde Jayne

Ormonde Woman (Eau de Parfum)
značka: Ormonde Jayne
parfumér: Schön, Geza
rok: 2002
určení: pro ženy
hlava: kardamom, koriandr, tráva
srdce: jedlovec, fialka, absolutní jasmín
základ: vetiver, cedr, ambra, santal
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Miru (31.10.2018 )

...slaďoučce hustě zelenkavá, delikátně dřevitá, měkoučká, mechově hebká, třpytící se jako raní rosa na jehličnanech, zlatozeleně balzamická,
objímající a konejšivá,
současně svým způsobem ale i hravá, jak vítr schovávající se mezi stromy v lese...,
fialkovojasmínově nasládlá s lehoulinkým mediciálním podtónem,
ne živočišná a přesto teplá.
Ormonde Woman Ormonde Jayne
je ta nejlepší máma a partnerka, ale pořád má i svoji svobodu...

Avatar
wendulka (26.3.2016 )

Vůně od Gezy Schoena mě většinou míjejí kvůli jejich přehnané vzdušné dřevitosti, která je pro mě až rušivá. U Ormonde Woman je to jinak. Už díky úvodní kombinaci pikantního kardamomu, koriandru a trávy na mne působí píjemně étericky a vyvolává představu travnaté louky, jíž se brouzdáte bosky těsně po dešťové přeháňce. Na malou chvilku mám dokonce dojem, že se v ní schovává i pár mrkvových natí.

Po rozvonění je však jasné, že je to nasládlá jedlová pryskyřice, která společně s krotkým vetiverem připomíná pálící se klesí a přesouvá mne z louky do cedrového lesa na mechouvý palouček, pokrytý sametově zelenými lístečky fialek - v tomhle směru souhlasím s andry se zmínkou o Bois de Violette s tím, že Ormonde Woman je daleko víc "vílí". Kdyby nebyla tak zoufale intimní jako Ta-if, nejspíš bych si ji už dávno pořídila.

Avatar
kwitek (07.3.2015 )

Zatím asi nejlepší od této značky, ten jedlovec je spíš takový náznak pryskyřice. Dřevitá, pár kvítků s kořením a jemná pryskyřice. Nevtíravá, tělová, intimní, ale drží dobře. Milovníkům dřevitých tělovek (třeba sobě :-)) doporučuji

Avatar
andry (16.2.2015 )

Taková vílí, lehká, ale zřetelná, asi jako by někdo namíchal lesní tajemnost Bois de Violette a vítr mezi stromy z 04 Petrana. Jako tanec bosýma nohama v chladném ránu na mechu pokrytém jinovatkou, kde občas vykoukne stéblo trávy, které akorát vyrašilo ze země, případně drobný kvítek, který víla probudila k životu. Kolem paloučku rostou cedry a jejich klidná, suše dřevitá vůně se mísí ze závany prachového koriandru a vetiveru.