databáze 117220 vůní od 8403 značek a 1585 parfumérů

Original Musk Blend No. 1 Kiehl's

Original Musk Blend No. 1
značka: Kiehl's
parfumér:
rok: 1963
určení: unisex
hlava: bergamot, pomerančový květ
srdce: růže, lilie, ylang-ylang, neroli
základ: tonka, pačuli, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
andry (25.3.2020 )

Vůně údajně vytvořená dle vonného oleje z 20. let, nalezeného na konci 50. let v lahvičce označené jako „Love Oil“.
Začíná hřejivým, přítulným, živočišným pižmem - jako zjednodušený drydown Lutensova Muscs Koublai Khan. Postupně se přidává jemná vůně mýdla a holičství (Antico Caruso od Profumum Roma), náš hrdina se přišel vymydlit a zkulturnit a voní, jako když Kublaj se svou šílenou feromonovou aurou vyleze ze sprchy. A na závěr lazebnických úprav se mu dostane masáže olejem s vůní klasické kytice opulentních květin, kde převažuje ylang, pomerančový květ, růže, podmalovaných dřevitým pačuli (např. Civet od Zoologist v drydownu).
Ačkoli by člověk čekal prostě pižmovku, vůně je vrstevnatá, s krásným vývojem, a byť nemá tu super hloubku vintage vůní a nikovek na podobu s vintage aspirující, ten nádech něčeho spíš klasického než moderního je neskutečně přitažlivý.

Avatar
slniecko (10.7.2017 )

Navzdory zloženiu, je to fakt len trolinku umelo pôsobiace pižmo, ktoré sľubuje názov. Pôsobí krémovo, ale nie úplne kozmeticky, resp. krém takto výrazne voňajúci by mi asi dosť šiel na nervy. Ako parfém ok, aj keď teda nie moja šálka kávy. Proste za mňa radšej Niveu.