databáze 142566 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Olyssia Sylvaine Delacourte

Olyssia
značka: Sylvaine Delacourte
parfumér: Delacourte, Sylvaine
rok: 2019
určení: unisex
složení: pižmo, hořký pomeranč, mandarinka, petitgrain, kardamom, italský pomerančový květ, egyptský jasmín velkokvětý, haitský vetiver, santalové dřevo

Fleur d'Oranger Collection

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
slniecko (14.3.2020 )

Toto zachraňuje mandarinka s pižmom. Spod nej sa síce ozýva podobne nepríjemná kolínska ako v Oranzo, ale paradoxne skôr krotí túto kombináciu v jej pokusoch napodobniť mandarínkový bonpar. Mandarínkový bonpar síce napokon zvíťazí, ale v podstatne miernejšej podobe ako hrozilo. V každom prípade to nie je niečo, čo by ma nadchlo, ale aspoň som nebola až tak znechutená, ako pri horeuvedenej.

Avatar
alibi (17.12.2019 )

Teplá vůně, musková, nikoho neurazí. Je příjemnou kyticí bílých květů. Jasmín ani pomerančový květ nejsou řvavé, ani indolické. Nechybí v ní mandlově krémové dřevo. Ostré citrusy z úvodu brzy vyvanou a nechávají jen lehkou stopu po nasládlé mandarince. V závěru v kytici převládá jasmín a s ním přichází i jemné živočišno.

Avatar
Fleur (25.11.2019 )

Souboj v koupelně. Jako první zaútočí muž, jehož zbraní je silný lihový závan vody po holení s neroli a kardamomem. Žena kontruje nasládlým jasmínem. Atmosféra nebezpečně houstne, v komiksovém provedení by teď všude třaskaly hvězdičky z pomerančů. Ale žádná přestřelka netrvá dlouho, takže po syté a jiskrné desetiminutovce se oba soupeři unaví, klesnou na koupelnovou předložku a ve vzduchu zůstane jen pižmová pára s bílými květinami. Remíza mezi konceptem vůně a její realizací.