databáze 110859 vůní od 8246 značek a 1541 parfumérů

Nudiflorum (Extrait de Parfum) Nasomatto

Nudiflorum (Extrait de Parfum)
značka: Nasomatto
parfumér: Gualtieri, Alessandro
rok: 2018
určení: unisex
složení:
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ModestMourek (25.1.2019 )

Nasládlý krémový jasmín doplněný doutnajícím dřevem, závan ovocného jasmínu a po půl hodině hladká uzená oudová kůže, podobná jako v parfému V Collection: V3 (Royal Diwan Group), která se prolíná s kouskem nahořklé pryskyřice a uhlazuje pižmem. Není to špatné, ale čekal jsem zajímavější vůni, navíc tento druh kůže je můj nejméně oblíbený. Výdrž přesahuje 6 hodin.

Avatar
Korsičanka (23.1.2019 )

Temně zakouřenou pryskyřici během 2 minut vytlačuje z povrchu mé kůže jasmín, který střídavě vítězí a prohrává. Není to středomořský jasmínový keř ani květy našeho pustorylu, jsou to kvítky rostliny stejného jména jako parfém: jasminum NUDIFLORUM.
Přetahuje se časem nejen s kouřovými tóny, vycházejícími z okolních komínů, ale se zelenými lístky břečťanu rašícími v proutí - vždyť je chladný duben.
Jasmín nahokvětý je totiž převislý keř bez listí. Obvykle zdobí ploty, tady se pod něj schovalo staré kožené křeslo, rozpraskané a polité terpentýnem.
Možná sem chodíval pán domu kouřit, možná na křesle odpočívali řemeslníci v montérkách, nebo na něj kapala míza z jehličnanu, tyčícího se hrdě nad keřem...
Jasminum nudiflorum si však jde neoblomně za svým - prodírá se plevelem a kopřivami opuštěné zahrady a vydechuje zvláštní vůni - nevůni.
A pak že prý jeho květy nevoní:)

Avatar
slniecko (16.9.2018 )

Čakala som variáciu na ikonickú, ale už ukončenú Nudu, konieckoncov názov k tomu zvádzal nielen podobou, ale aj významom (Jasminum nudiflorum = Jazmín nahý, v zime kvitnúci jazmín). Nič nemôže byť vzdialenejšie realite. Čo ma teda čakalo po nástreku?
Chypré tóny so zväzkom aromatických bylín, mach, trochu vlhkej černozeme. Ale možno to mala byť príprava tej atmosféry - mokrá hlina nasiaknutá topiacim sa snehom, do toho prvé stopy tej najúpornejšej zelene,ktorá zvládne aj drsné podmienky. Akurát ten jazmín sa nedostavil, ak tam teda vôbec mal byť.