databáze 120000 vůní od 8503 značek a 1610 parfumérů

Note de Yuzu Heeley

Note de Yuzu
značka: Heeley
parfumér: Heeley, James
rok: 2017
určení: unisex
hlava: grep, mandarinka, yuzu
srdce: mořské řasy, mořská sůl
základ: haitský vetiver, bílé pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
ModestMourek (20.9.2020 )

Sladkokyselá mandarinka doplněná hořkým grepem a yuzu přechází přes závan zelených zemitých řas na mírně slaný, sametově dřevitý závěr. Projekce je slabá, výdrž se pohybuje kolem 2 hodin.

Avatar
andry (19.4.2020 )

Štavnaté citrusy až aromaterapeuticky přináší dobrou náladu, kolem vane slaný vítr od moře a všechno je fajn. Ten perfektní začátek ovšem netrvá zase tak dlouho - později se rozvine v poměrně obvyklý slaný vetiver - ty krystalky soli vyloženě drhnou v nose - s tóny mořské vody plné zelených řas. Veškeré ovoce je fuč a nikde ani sladko, ani teplo, z citrusů zbyla jen usychající nahořklá kůra...

Avatar
euridike (12.4.2020 )


Pokušení
slaný škrábnutí
studená tráva v tobě
popleteně vzdychne...
//Načerno – Zuzana Navarová//

Dlouho jsem si hledala slova pro tuhle vůni... Pak jsem na ta pravá narazila ve chvíli, kdy jsem se vracela ke starým deníkovým zápiskům, zvláštní, ale je to tak...
„Odpoledne zvonek, trochu jsem se obávala /tušila, doufala, co já vím, všechno najednou/, že je to Jenjávímkdo ... Ne. Byl to C., nevěděla jsem úplně, co s tím, tak nějak jsem myslela, že jsme si to všechno vyříkali. A jeho "můžu s tebou mluvit, jen na chvíli, prosím", jasně, pustím ho dál, když mu otevřu dveře bytu, vidím v jeho ruce piknikový košík, jeho "pojď ven, někam k vodě, vím, že je vítr, ale to tobě přece nevadí, máš to ráda, já se rád dívám na vítr ve tvých vlasech, tak pojď ven, není tam zima, jen vítr, ale to už jsem říkal, viď...". Střih. Jsme venku. Vítr a písek a slano ze všech stran, sedíme mezi kameny, pijeme jeho domácí citronádu, je silná, hořkosladká, to já vlastně taky, nechce se mi mluvit, nic se mi nechce, ani myslet, co bude, až dopijeme, protože pak přijdou asi slova, to bude ta wolkerovsky těžká hodina, nakonec zbude lehká nahořklost na patře, až se budeme vracet domů, takže co teď, co potom, věčné otázky, no jako vždy...“

NOTE DE YUZU - citrusy všech barev, velikostí, chutí, vůní, v nich hořko a sladko a kyselo a trpko, zemitě slano...

Avatar
gonga (28.6.2019 )

Nádherná, povznášející, náladu vylepšující vůně. Pro mě je její používání něco jako aromaterapie, člověk se hned cítí lépe, když se do ní zahalí. Vedle Sel Marin další velice povedená citrusová vůně od Heeleyho, ovšem Sel Marin působí svým akcentem na slanost a mořské řasy poněkud rafinovaněji, Note de Yuzu je přímočará a veselá a evokuje mi Středomoří, Sel Marin už trochu zadumaný, evokující spíš Bretaň. Rád mám obě. Bohužel výdrž je, zejména vzhledem k ceně, spíš slabší.

Avatar
slniecko (12.8.2018 )

Nádherná citrusová vôňa, doslova ohňostroj citrusov na začiatku, ale nie sladkých, ani priamočiaro horkých, skôr šťavnatých, osviežujúcich, ovocných. Ako čerstvo odtrhnuté zo stromu, K tomu jemný závan zelene a mora. V horúčave, v ktorej som ju skúšala nedržala nejako extra, ale na citrusovky tohoto typu ešte celkom slušne.

Avatar
wendulka (12.4.2018 )

Osobně na citrusovky příliš nejsem, na slané vůně snad ještě méně, no takhle autentickou jiskřivou sladkokyselou mandarinku jsem snad ještě ve vůni nepotkala. Ano, Orange Sanguine sice věrně interpretuje rituál, kdy loupete pomeranč a odlamujete jednotlivé půlměsíčky, ale citrusová složka v ní poměrně rychle vyprchá. V Note de Yuzu nepolevuje!

Jen ponořením se s ní do chladné lázně s mořskou solí, řasami a vetiverem se nám čerstvě oloupaná mandarinka promění v neméně autentický grapefruit a slanost tak drží na uzdě, přičemž v závěru lázně nechybí ani ošetření tělovým krémem, zastoupeným kosmetickým pižmem. Ano, naprosto souhlasím s alibi a Mitzi, tohle je perfektní životabudič!

Avatar
Mitzi (22.11.2017 )

Krásně výstižný výraz od @alibi "životabudič", to je přesně ono!
Pár vůní s yuzu jsem už za poslední roky vyzkoušela, zaujaly mě, ale žádná kromě L'Eau par Kenzo pour Homme mě takhle nenadchla. Akord citrusů s mořskou solí je už v Sel Marin, ale tam je opačný poměr (vyšší slanost, citrusy hrají druhé housle mořské vodě s řasami, připadá mi spíš pánská). Oranges and Lemons, Say the Bells at St. Clement's je podle složení bližší sestřičkou, ale ve skutečnosti je odlišnější.
Kdysi před lety jsem si naslepo koupila dámskou L'Eau par Kenzo v naději, že to bude "ono". Nebylo, šla dál. Podle mě je tohle konečně dámská verze mojí milované L'Eau par Kenzo pour Homme... a taky nádherně vypadá v tom bílo-žlutém provedení. Jako koncentrát Léta sbalený na zimu.

Avatar
alibi (06.10.2017 )

Společná práce módního domu Maison Kitsune a parfémového domu Heeley. Hlavní myšlenkou bylo předat pozitivní energii značky a zdůraznit spojení japonské a francouzské kultury. Vůně Note de Yuzu odkazuje na tradiční rituál "Yuzuburo", což je uvolňující lázeň provozovaná Japonci v den zimního slunovratu, ve které jako žluté kachničky plavou tyto svěží citrusy.

Vůně je v první fázi dokonalá sladkokyselá mandarinka i s kůrou a peckami, velmi veselá. Připomíná mi bonbónové dropsy z dětství ve tvaru půlměsíčků. Pak se přidávají chladné krystalky soli a ledové pižmo. Díky vetiveru, který doplňuje malinko dřevitosti se citrusy drží na scéně velmi dlouho. Kyselé štěstí. Jako když se smějete tak, až vám tečou slané slzy. "Životabudič".

Zdá se, že je to citrusovka dělaná na zimu. Chlad jí dělá dobře. Jak se začala v místnosti prohřívat na mé kůži, tak mandarinku postupně prolínal a převládal vlhký chladný mořský vzduch. Ale když jsem vyšla do chladu, zase se mandarinka i s kůrou vrátila zpět a převážila tu slanost.