V naší databázi nejdete celkem 101150 vůní od 7874 značek a 1427 parfumérů

No. 08 Une Rose Chyprée Tauer Perfumes

No. 08 Une Rose Chyprée
pro ženy pro ženy
složení:
absolut damašské růže, esenciální olej z damašské růže, vavřín, skořice, bergamot, citron, klementinka, zelená bourbonská pelargónie, labdanum, větvičník, pačuli, vetiver, vanilka
doplňující informace:

kolekce Homages

Tito uživatelé vůni: Mají (15) Chtějí (1) Chtějí zkusit (4)
Diskuze:
Komentáře Komentáře k vůni (4):
Avatar
03. leden 2019 viktorka_od splavu píše:

nádherná, úžasně proměnlivá, sytá, s neskutečnou výdrží... mohla bych vršit superlativy, ale raděj přispěju dojmy a pocity:
hrubě sekané citrusy a čerstvé světle zelené konečky smrkových větviček
bum! ležím naznak mezi sazeničkami v lesní školce, kolem sebe rozsypané rozmačkané citrony, vysypaly se ze síťovky a rozbily o pařízek, vytéká z nich šťáva. hořká a sladká současně.
odpočívám ještě pořád otřesená po pádu. slunce svítí slabě... odněkud se line vůně kosatců a růží... láká mě abych vstala a šla za ní
vcházím pod stromy a jdu šerým chladným lesem, podzimní les.. chlad, listí, mech..
až přijdu k jeskyni. je to alibabova jeskyně. loupežníci vaří v kotli orientální voňavou směs, koření, vonné pryskyřice, zlato se blyští všude kolem, horko od kotle, odlesky plamenů. můžu se ohřát a dostanu i skořicový koláček máčený v medu a vanilce.. zatímco venku ledový vítr honí vlhké listí.. nakonec usínám vzadu, daleko za ohněm, chráněná v teple, přikrytá vzácnými koberci, s talířem cukroví, vanilkovými rohlíčky, skořicovými šneky, anýzovými sušenkami...

Avatar
19. prosinec 2018 alibi píše:

Pro mne je Une Rose Chyprée ztvárnění melancholické růže. Ostré citrusy v úvodu přivádí růži ruku v ruce s aldehydy (omlouvám se pane Tauere, ale to mýdlo tam prostě cítím :-) Jdou vedle tmavého květu jako bodyguardi a svými žlutými obleky přitahují pozornost případných útočníků na sebe, jenom proto, aby se hlavní hvězdě večera nic nestalo. Ale v momentu, kdy se diva octne na pódiu, strážci ustoupí do pozadí. Ona, oblečená do tmavě rudých plesových šatů, ozdobená šperky z granátů, pokyne a dirigent mávnutím hůlky ze skořicového dřeva rozezní první tóny vánoční skladby. Publikum vydechne okouzlením, vzápětí vdechne růžovo-skořicovou vůni a s překvapením zjistí, že letité polstrované sedačky v hledišti boří nohy do mechu a spadaného listí.

Avatar
14. březen 2015 wendulka píše:

Jóó, Andy umí i chyprovky a dobře. Vlastně je to dle mého názoru bezproblémově nositelná vůně, myslím ve srovnání s některými jeho modrými výtvory. Nejprve tu máme nazelenalé citrusové mydlinky, po jejichž odeznění mi zvolna pod nosem vykvétá růže. Paradoxně není tak mocná a výrazná, jak jsem čekala, malinko ji zastiňuje muškát a nevím, jak to mistr Tauer dokázal, ale mně se ta kytka normálně začíná líbit. Obě květiny jsou pak posypány skořicí a ještě nějakým pikantním kořením, to si však netroufám blíže určit.

Hurá, konečně tu jsou ty chyprové tóny větvičníku a pačuli spolu s uklidňujícím jemně kouřovým labdanem, v nichž se obě květiny zcela ztrácí. Vetiver se sice jen mihne, zato je opravdu krásný. Nakonec vůni rozehřeje lehce zakouřená balzámová ambra s nepatrným hořkoslaným nádechem, která vrací na scénu růži. Podle toho, co psala domenica o pravé ambře v Encens Mythique d´Orient si troufám říct, že i zde se nejspíš jedná o ambergris.

Avatar
31. leden 2015 andry píše:

Tohle je jedna z těch vůni, kdy doslova a bez sebemenší nadsázky platí, že stačí malá kapka a vůně vás zahalí… Kam se intenzitou hrabe Lutens, Montale, Amouage,… A taky je to jedna z těch vůní, kterou potřebujete vyzkoušet, 1) máte-li rádi růže, 2) máte-li rádi velké vůně.

Une Rose Chypree je hebká a sametová, jako měkká lesní půda s mechovým kobercem, pokrytá provlhlým listím a zbrocená krvavě rudými okvětními plátky desítek, ba stovek růží, které sem vítr zavál ze zahrady na kraji lesa za nízkou zídkou, kde ve večerním pološeru kvetou a uvadají a rodí se nové. Vítr sem občas zavane i jejich sytou vůni, která se potom proplétá mezi letitými kmeny, tiše jako když lehce našlapujete bosýma nohama.

Une Rose Chypree postrádá ostrou citrusovou svěžest, ovocnou sladkost či mýdlovost, které občas růži doprovázejí. Je to naprosto uhlazená, teplá a nasládlá, příjemně autentická růže s trochou vlhké zemitosti pačuli a mechu, klidné dřevitosti suchého cedru a mléčného santalu, intimností hořkosladké ambergris (trvám na tom, že poslední tři jmenované složky tam jsou, složení nesložení) a špetkou teple kořenité pikantnosti jemně podmalované umírněnou kombinací drhnoucího bergamotu a vetiveru. S vývojem růže ustupuje spíš do pozadí a zůstává jako mlžný opar nad ostatními složkami, nenápadná, ale zřetelná. Nic nekřičí, nic nevyčnívá. Chvíle ticha v malém čichovém ráji.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Tom Ford
od: daniela, 17.únor 2019
Guerlain
od: ModestMourek, 17.únor 2019
Stéphane Humbert Lucas 777
od: wendulka, 17.únor 2019
Guerlain
od: domenica, 17.únor 2019
Tauerville
od: Cervanek, 17.únor 2019
Sana Jardin
od: wendulka, 16.únor 2019
Parle Moi de Parfum
od: wendulka, 16.únor 2019
Tom Ford
od: Beverly, 16.únor 2019
Roger & Gallet
od: jerry, 16.únor 2019
Guerlain
od: jerry, 16.únor 2019
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod