databáze 141130 vůní od 9432 značek a 1798 parfumérů

N°22 (2007) (Eau de Toilette) Chanel

N°22 (2007) (Eau de Toilette)
značka: Chanel
parfumér: Polge, Jacques
rok: 2007
určení: pro ženy
hlava: konvalinka, neroli, aldehydy
srdce: jasmín, růže, ylang ylang
základ: haitský vetiver, bourbonská vanilka

kolekce Les Exclusifs

Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (15.1.2020 )

Začátek je je „vůně staré elegantní dámy“ - to nemyslím nijak pejorativně, to je prostě typ vůně. Stejně na mě působí No.5 - a ostatně tomu je 22 zpočátku dost podobná (zejména v podobě aldehydové nálože). Po odeznění aldehydů se objevily mírně svěží citrusy (ale ne jako vysloveně ovoce, ale spíš v podobě rostliny - něco jako je verbena), což pravděpodobně bude „práce“ neroli. Vůně postupně zjemněla a mírně zesládla - zřetelně rozeznatelná je těžká sametová růže s teplým dřevem. Po dvou hodinách se rozležela do mýdlova. Pro mě je No. 22 trochu rozporuplná vůně - v některých momentech se nemohu rozhodnout, jestli mi víc voní nebo víc nevoní (což se mi snad u žádné vůně ještě nestalo). V každém případě je ale zvláštní, tajemná…

Avatar
Dalia (14.1.2020 )

Já madam …

Ostrá do citrusova laděná mýdlovost dá nosu slušnou ránu, přinejmenším tomu necvičenému, a aby toho nebylo málo, tak nám mydlinky na pár okamžiků ještě zhořknou. Ovšem kdo se nelekl, ten neutekl a dobře udělal. Netrvá to dlouho a už tu máme skutečně krásné květinové srdce vonící až nektarově, které je zlehka proslazené nadýchanou vanilkou.
Nepřístupná madam? Ale kdež, to je jen na oko ...

Avatar
slniecko (04.11.2018 )

Výrazná, starosvetská aldehydovka, bez zmyslu pre humor, zato s pevným charakterom. Je to pre mňa istota do situácií, keď chcem pôsobiť silne,nezraniteľne obrnene. Akoby mi dávala oporu. Alebo brnenie?

Avatar
wendulka (02.5.2015 )

Souhlasím s jejím připodobněním k pětce už jen pokud jde o ten jiskřivý aldehydový začátek s hořkým neroli. Květinová skladba je ovšem jiná. Oproti pětce je tu jasmín trošinku, ale příjemně živočišný a nedostává tolik prostoru na úkor "mýdlového" ylangu, téměř neomamné tuberózy bez všech těch ovocných podtónů, které často mívá, a lehounce voskové růže s křehkými zelenými lístky. Celá vůně tak i ve spojení s teplým kadidlem působí mnohem hřejivějším dojmem. "Pudrová" vanilka zase jemně zvýrazňuje přirozenou sladkost květin.

Jen je škoda, že kouř z kadidla a vetiveru tu a tam jako žiletky protnou ostré kovové záblesky, za něž je patrně zodpovědná jedna z dalších poloh růže, což trochu narušuje celkovou vřelost. Tím pádem to taky neznamená, že komu se nelíbí No. 5, že by pro něj No. 22 byla sázka na jistotu, je to pořád Chanel. Do původní podoby se srovná až v drydownu, kdy vanilka nepatrně zhoustne.