databáze 110932 vůní od 8248 značek a 1541 parfumérů

Moon Dance Juliette Has a Gun

Moon Dance
značka: Juliette Has a Gun
parfumér: Ricci, Romano
rok: 2014
určení: pro ženy
hlava: bergamot
srdce: růže, tuberóza, fialka
základ: pačuli

Luxury Collection

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
alibi (28.1.2018 )

Za vůní hustou tak, že by se dala krájet a dost možná ještě dál, je palouček kouzelný. Ve dne je docela obyčejný, ale sotva ho večer přikryje černočerná tma, začnou se tam dít podivuhodné věci. Nejdříve to v kalíšcích květů tuberózy zažbluňká, ve fialkách zašelestí, zlomený růžový stonek lupne, ve starém hrbu hrkne a teprve potom se objeví vílí stařena. Je to bábí lektvarů znalá a už nedočkavě vyhlíží, až se na nebi zatřpytí první hvězda. Ví, že bez měsíčního svitu její čarování nemá žádnou sílu. Při minulém úplňku voňavý lektvar připravila a při tomto úplňku díky němu zvrátí běh času. Zase bude krásná a žádoucí tak, až bude všechny muže při pohledu na ni jímat závrať. Měsíc právě vychází, přišla její chvíle. Začíná tančit...

Ta vůně je hustá. V dobrém slova smyslu.

Takže si zkuste představit marmeládu z růžových lístků, čokoládového pačuli a fialkových bonbónků, lehce okořeněnou pikantností bergamotu a pomerančového květu. Přidejte k tomu omamnou ovocnou tuberózu a jemné pižmo, které splyne s bělostnou kůží a dostanete Moon Dance. Koktejl pro luxusní kurtizánu, které muži leží u nohou. Komplimenty zaručeny.

Marmeláda z růžových lístků, pačuli a pomerančového květu v Moon Dance mi připomněla Coco Mademoiselle a možná i trochu samotnou Coco (Chanel). Ale tam, kde je Coco Mademoiselle koketní květinová dívenka a Coco odměřená chypré dáma, jde Moon Dance rovnou na věc. Je to ženská každým coulem a dává to patřičně na odiv. Svádět nevinností dívek nebo důstojností dam se nesnaží. Jednoduše SVÁDÍ!

Taky mě napadlo postavit Moon Dance i vedle sladké La Vie Est Belle (Lancome). Ale ve srovnání s Moon Dance je LVEB příliš prvoplánová a dá se říci dokonce vulgární.

Avatar
Miru (12.4.2016 )

Tahle vůně je
proradná ale sofistikovaná
děvka...
Krásná!.
...Coco Chanel x Narciso Rodriguez For Her EdP x Anonimo Veneziano.
Na Moon Dance bude mít málokterá žena
koule...
...tohle je
WOMAN.
(nedělal ji naaahodou zas Francis K. .?..)

Avatar
wendulka (31.3.2016 )

Už loni mi při prvním zkoušení na papírku nápadně připomněla Coco a teď na kůži se mi to jenom potvrdilo. V Moon Dance byl akorát místo mandarinky použit bergamot, vynechala se skořice, zůstal jen koriandr, ale jinak je tu stejná růže s jasmínem, pomerančovým květem a ylangem. Jen sem přimíchali navíc jen krotkou tuberózu, švestky a malinký úlomek fialkového bonbónu. Ponechali dokonce i stejný pačuliový základ s ambrou, místo orientálního opopanaxu přidal bílé pižmo a vypustil tonku s vanilkou a santalem. Přesto ani přes všechna tahle škatulata to opisování od Chanelu pořád nezapře.