databáze 119161 vůní od 8476 značek a 1596 parfumérů

Moon Dance Juliette Has a Gun

Moon Dance
značka: Juliette Has a Gun
parfumér: Ricci, Romano
rok: 2014
určení: pro ženy
hlava: bergamot
srdce: růže, tuberóza, fialka
základ: pačuli

Luxury Collection

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Dalia (13.9.2020 )

Bez tíhy těla tančím pro tebe
andělský chór mi k tomu zní
a melodie hvězd táhne mě do nebe
když s každým pohybem ztrácím se v ní …

Jemný ovocný tón přechází do květinových akordů. Vnímám růži, která je saténově hladká, ukáže se mi pudrová fialka a tuberóza je zde jen tichou společnicí. Cítím ji, ale prim nehraje. No a pačuli přidává zemitý chlad, noční svět.
Tohle je vůně, u které se dá snít. Magická, hedvábná a něžná.

Avatar
Luna (13.9.2020 )

Dlouho se na tu recenzi chystám, protože máloco vyvolá emoce tak hluboké, že by se v nich utopil doktor Mráček, aniž by kdokoli hnul prstem:

Tohle totiž není nic jiného, než tragická Rusalka bledá, verze 2019:
Rusalka zatouží poznat svět, vydá se do undergroundového baru v okresním městě a rázem se zamiluje do posledního žijícího bývalého metalisty s ustupujícím čelem jen proto, že jí během příjemného večera dává pocit výjimečnosti. Rusalka se mu náramně líbí. Je malá, štíhlá a její velké černé oči ho po celý večer hypnotizují. Ach, jaká škoda, že je z jiného světa, tolik by si přál, aby s ním začala žít a mohla s ním po nocích poslouchat Arakain...:D
Rusalka je cizím elementem také zcela pohlcena. Přestože nesplňuje ani jedno z jejích pěti "P" ze seznamu "Požadavky na manžela", jeho lásku opětuje.
Vše by možná mohlo končit sice ne klasickým, ale zato velmi zajímavým happyendem, nebýt velké tlusté čarodějnice, která posledního žijícího Arakaina již dlouhé roky tajně miluje. Zloba závist zášť a...Žárlivost. Všechny tyto vlastnosti totiž čarodějnice bravurně smíchá do lákavě vyhlížejícího koktejlu a naservíruje ho Rusalce s nebývalou ochotou a s přátelským úsměvem. Rusalka po jeho požití těžce onemocní, Arakain zpanikaří a spokojí se s vrabcem v hrsti v podobě čarodějnice a vše končí rozpačitým potleskem. Bylo tohle nutné?
Ne. Rusalka se po dlouhých měsících probouzí z komatu. Bude nakonec happyend? NE! Moon dance je totiž nádherná tragédie, kde si hrábnete na absolutní dno. Strašně, ale fakt strašně se mi líbí, ale ten smutek, který vyvolává je pro mě na hranici snesitelnosti. Bylo mi ctí...

Avatar
alibi (28.1.2018 )

Za vůní hustou tak, že by se dala krájet a dost možná ještě dál, je palouček kouzelný. Ve dne je docela obyčejný, ale sotva ho večer přikryje černočerná tma, začnou se tam dít podivuhodné věci. Nejdříve to v kalíšcích květů tuberózy zažbluňká, ve fialkách zašelestí, zlomený růžový stonek lupne, ve starém hrbu hrkne a teprve potom se objeví vílí stařena. Je to bábí lektvarů znalá a už nedočkavě vyhlíží, až se na nebi zatřpytí první hvězda. Ví, že bez měsíčního svitu její čarování nemá žádnou sílu. Při minulém úplňku voňavý lektvar připravila a při tomto úplňku díky němu zvrátí běh času. Zase bude krásná a žádoucí tak, až bude všechny muže při pohledu na ni jímat závrať. Měsíc právě vychází, přišla její chvíle. Začíná tančit...

Ta vůně je hustá. V dobrém slova smyslu.

Takže si zkuste představit marmeládu z růžových lístků, čokoládového pačuli a fialkových bonbónků, lehce okořeněnou pikantností bergamotu a pomerančového květu. Přidejte k tomu omamnou ovocnou tuberózu a jemné pižmo, které splyne s bělostnou kůží a dostanete Moon Dance. Koktejl pro luxusní kurtizánu, které muži leží u nohou. Komplimenty zaručeny.

Marmeláda z růžových lístků, pačuli a pomerančového květu v Moon Dance mi připomněla Coco Mademoiselle a možná i trochu samotnou Coco (Chanel). Ale tam, kde je Coco Mademoiselle koketní květinová dívenka a Coco odměřená chypré dáma, jde Moon Dance rovnou na věc. Je to ženská každým coulem a dává to patřičně na odiv. Svádět nevinností dívek nebo důstojností dam se nesnaží. Jednoduše SVÁDÍ!

Taky mě napadlo postavit Moon Dance i vedle sladké La Vie Est Belle (Lancome). Ale ve srovnání s Moon Dance je LVEB příliš prvoplánová a dá se říci dokonce vulgární.

Avatar
Miru (12.4.2016 )

Tahle vůně je
proradná ale sofistikovaná
děvka...
Krásná!.
...Coco Chanel x Narciso Rodriguez For Her EdP x Anonimo Veneziano.
Na Moon Dance bude mít málokterá žena
koule...
...tohle je
WOMAN.
(nedělal ji naaahodou zas Francis K. .?..)

Avatar
wendulka (31.3.2016 )

Už loni mi při prvním zkoušení na papírku nápadně připomněla Coco a teď na kůži se mi to jenom potvrdilo. V Moon Dance byl akorát místo mandarinky použit bergamot, vynechala se skořice, zůstal jen koriandr, ale jinak je tu stejná růže s jasmínem, pomerančovým květem a ylangem. Jen sem přimíchali navíc jen krotkou tuberózu, švestky a malinký úlomek fialkového bonbónu. Ponechali dokonce i stejný pačuliový základ s ambrou, místo orientálního opopanaxu přidal bílé pižmo a vypustil tonku s vanilkou a santalem. Přesto ani přes všechna tahle škatulata to opisování od Chanelu pořád nezapře.