databáze 126890 vůní od 8715 značek a 1654 parfumérů

Mon nom est rouge Majda Bekkali

Mon nom est rouge
značka: Majda Bekkali
parfumér: Zarokian, Cécile
rok: 2012
určení: unisex
hlava: citron, růžový pepř, aldehydy, kovový tón, elemi, pepř
srdce: turecká růže, pelargónie, koření, kardamom, kmín, skořice, zázvor, kadidlo
základ: cedrové dřevo, santalové dřevo, ambra, vanilka, světlý tabák, labdanum, pačuli, tonka, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
viktorka_od splavu (02.4.2018 )

hříšná vůně:-O
podvečer v klášterní zahradě, vyhřáté a suché, velká síta s kuličkami pepře a svazky koření se suší pod střechou, rozeschlé větve starého stromu se sklání k zemi.. truhlíky s muškáty, záhony růží, z povzdálí se line jemný kouř pálících se pryskyřic... vskrytu až docela vzadu v rozpálené kamenné zdi kovová branka, na kovovém stolku sklenky s červeným vínem, čekám tiše, maličko upíjím, hraju si s nezapálenou cigaretou. a už přichází ON... přidrží si sutanu, opatrně se ohlédne.. nikdo nás nevidí lásko

Avatar
Dalia (02.2.2018 )

Květ podzimu ...

Orientálně laděná vůně odhalující kouzlo královny květin velmi přitažlivou formou. Pro mě je tato kompozice převážně o růži, koření a dřevitých akordech. Příjemně suchá sladkost se nechává rozehřát teplem těla a vytváří decentní obláček kolem své nositelky. Mon Nom est Rouge je velmi ženská, velmi dospělá, velmi smyslná a naprosto dokonalá pro teplejší podzimní dny nebo letní večery.

Avatar
ntiti (30.8.2017 )

Moje první asociace na tuto vůni v podstatě líčí podobný příběh popisovaný zde Vendulkou, jen z jiného úhlu...
Růže.....ano, Mé jméno je červená růže - růže hozená do kostela....růže obětovaná....Zprvu je cítit silně dřevitě pokmínové elemi, a jako bychom z pytlíku koření a pryskyřic vyhodili vlahou růži - potud Epic, ale potom ty pryskyřice někdo zapálí v kadidelnici a vůně se vydává trochu jinou cestou. Nikoli orientálně kořeněnou cestou po hedvábné stezce k úbočím Himalájí, ale skrze obláčky kouře z vonných pryskyřic vidím (s)padlou růži na dlažbě snad orientálního chrámu a mladého duchovního, který ji zvedá. A jakoby mu připomněla zapomenutou dívku, spěchá s růží do své cely, schovává ji do dřevěného sekretáře hned vedle neumytého hrnečku od zázvorového kořeněného čaje, do poličky s pergamenem a perkem, tuší, se zbytky prachového pigmentu, se zaschlou kapkou krve.... s tajemstvím vepsaným do sametových stránek kouzelné knihy.
Vydrží hříšně dlouho a postupem doby je stále krásnější.

Avatar
jerry (27.8.2017 )

Počáteční svěží růže se smísila s růží na prach usušenou, sladce kořeněnou, s dřevitým stonkem a rozemnutym zeleným muškátovým lístkem. A vše zahalil závoj ledového bílého pižma. Originální a velmi luxusní vůně, hřejivá a tak trochu i hříšná... Typově připomíná Cabaret, ale ve vyšším levelu.

Avatar
wendulka (24.10.2015 )

V případě této vůně byla parfumérka Cecile Zarokianová pověřená, aby vytvořila vůni inspirovanou a nazvanou po stejnojmenném románu Orhana Pamuka (nositel Nobelovy ceny za literaturu). Jedná se o příběh z prostředí tureckého Istanbulu 16. století, který se točí kolem pátrání po vrahovi a motivu jeho činu, kromě toho se však v knize rozvíjí i milostný příběh, je zde oslavováno i turecké umění iluminace (hlavní zavražděný hrdina je totiž předním iluminátorem rukopisů) a důležitým motivem je samozřejmě i červená barva. Vůně má tedy odrážet exotickou rozmanitost orientu a točit se kolem této symbolické barvy krve.

A skutečně temně červenou tu máme už od prvních tónů, kdy vás přivítá sladce kořeněné, teplé červené víno kontrastující s kovově chladnými aldehydy. Postupně nám to víno začíná v krůpějích dopadat na rudou růži a květinově sladký muškát (v této fázi připomíná Epic a taky Lyric) a nádherně ji osvěží. Po chvíli se nám obě červené krásky usuší a zahřejí se v prachovém obláčku nasládlé skořice a jemně pikantního zázvoru. V základu se nám tato kořeněná růže zahalí do směsi orientálních dřev, lehounkých tónů z kouřících pryskyřic, krémové vanilky a jemného tabáku. Navrch si k tomu bere sametově zelený kabátek.