databáze 142566 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Mon âme 1907

Mon âme
značka: 1907
parfumér:
rok: 2018
určení: unisex
hlava: bergamot, pomeranč, davana, mandarinka
srdce: fialka, pačuli, konvalinka, růže, kosatec
základ: santalové dřevo, cedrové dřevo, tonka, pižmo

na rok 2018 predbežne limitovaná edícia 1000ks

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
zdensy (05.11.2018 )

Na úvod vybafne medicinální tón, jakoby vůně náplasti schované roky v lékárničce. Vzápětí vyleze surový kořen kosatce s jemně drhnoucím cedrem. V této poloze vydrží vůně asi hodinu, potom se rozplizne do nasládlého heřmánku s pánským akcentem. První hodina mě nadchla, věčná škoda, že se kosatec potom tak rychle odporoučel.

Avatar
wendulka (26.8.2018 )

Všechny dosavadní vůně značky mě víceméně míjely. Mou duši zasáhnul až tento počin. Je to totiž kosatcovka první třídy. Kosatec v ní je v úvodní fázi lehoulince mrkvový, zemitě pačuliový, doplněný čerstvě oloupanou mandarinkou, svěžím bergamotem, pomerančovou kůrou, fialkovým kořenem a něžnou konvalinkou.

Už po rozvonění ale začne postupně křehnout a s pomocí fialkových květů a růže se promění ve vůni luxusních líčidel na dřevěném toaletním stolku. Nadýchané bílé pižmo v základu pak dojem starodávné pudřenky ještě umocní, zatímco tonka přidá špetku sladkosti.

Avatar
alibi (10.8.2018 )

"Emócie, vnemy, obrazy, negatíva, pozitíva, všetko, čo zažijeme sa v nás ukladá vo vrstvách. Vrstva po vrstve, kúsok po kúsku v rôznych farbách a odtieňoch. Tie vrstvy formujú. Vytvárajú nás, našu dušu. Nič v nás nie je tak hlboko ako to, čo sme tam uložili."

V Mon âme je zpočátku něžný mrkvový kosatec naložený v jemném bergamotovém studeném čaji s pižmovým obláčkem. Postupně se více prosazuje jeho dřevitá a zemitá podoba a pižmo těžkne mastným cedrovým dřevem.

Avatar
slniecko (17.5.2018 )

Najprv čerstvá jarná varená mrkvička, ktorá sa časom rozloží do veľmi nežnej, jemnej krémovej vône. Pribudnú akési „vetrové“ závany, neviem, čomu to prisúdiť, či je v zložení aníz, alebo levanduľa, alebo to robí niečo iné. Vôňa je nesmierne hebká, ale akoby nadnášaná jemným vánkom. Monsieur Štefan ju nazval „šatkou vo vetre“, ja by som dodala, že šatka je hodvábna a slezovofialová. Časom priľnie k telu spôsobom typickým pre takéto vyššie koncentrácie. Po niekoľkých hodinách jemne spúdrovie. Občas zavanie niečo ľahko ovocné, čo mi pripomína nie úplne dozretú broskyňu. Výdrž telová, ale skvelá. Od pol šiestej večer do deviatej ráno.