databáze 118032 vůní od 8442 značek a 1588 parfumérů

Maze (Eau de Parfum) Al Haramain

Maze (Eau de Parfum)
značka: Al Haramain
parfumér:
rok: 0
určení: unisex
hlava: bergamot, davana, pelargónie, pomeranč, růže, vermut, citrón
srdce: jasmín, hřebíček, pomerančový květ, orchidej, růže, šafrán, santalové dřevo, cedr
základ: ambra, květinové tóny, kašmírové dřevo, pižmo, ovocné tóny, pačuli, pralinka, santalové dřevo, tonka, cedr
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
ModestMourek (02.7.2019 )

Sametové citrusy se prolínají s avivážovými květinami a alkoholově hřejivým šafránem, který přechází na mírně zapařené pižmo. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

Avatar
alibi (28.6.2019 )

Svrchní tóny sice splňují moje očekávání - citrusové osvěžení - hořká citrusová kůra, hořký pelyněk, citronové geránium, závan sladkého dezertního vína, vše podbarvené docela příjemným tlejícím dřevem. Ale potom se vůně bohužel uhladí, a to mírně trpké a hořké vyvane. To, co vás bude provázet po většinu dne je květinový parfém s mírně živočišným oudem a pižmem. Opravdu nechápu, jak jsem si mohla myslet, že s tak komplikovaným složením dostanu jednoduchou citrusovou vůni :-) Z květin je dominantní pomerančový květ, ze dřev dokážu z oudového vyznění vypíchnout nejvíce cedr. Cedr s dezertním vínem pro mne vytvářejí dojem, že se dřevitá silice v podobě olejové skvrny houpe na hladině vína. Je tropický letní den, slunce zesiluje vůni květů a tlejícího dřeva, vysušuje vláhu z listů keřů a všude kolem bzučí hmyz.

Avatar
jerry (07.6.2019 )

Sytá a hustá nahořklá rozdrcená citrusová kůra zalitá olejnatou pryskyřicí, beze stopy citrusové nakyslosti. Odlehčuje ji jemný avivážový (v tomto případě prosím bez jakékoliv stopy pejorativnosti) květinový nádech s listy černého rybízu. A nebyla by to pravověrná arabka bez špetky oudu...ale je ho opravdu jen špetička, navíc v podobě dřevité a velmi mírumilovné. Vůně nejen svěží, ale do letního vedra vysloveně osvěžující. A ač je to EdP, je stejně vláčná jako olejové parfémy (ona totiž olejová opravdu je). Poměr cena/výkon je v tomto případě neuvěřitelně příznivý.

Avatar
Cervanek (07.6.2019 )

Citrusovo-dřevitá s růží, neindolickým jasmínem, troška šafránu s cedrem, s krásnou pralinkovou tonkou, zalitá hřebíčkovým vermutem. Proměnlivá, lehce balsamická díky davaně a zároveň osvěžující, nesladká, nehořká, tajemná, velmi příjemná. S dlouhou výdrží. Příjemná změna oproti tzv. evropským "arabkám" a společník do veder. Poměr cena/výkon excelentní.