databáze 128596 vůní od 8799 značek a 1667 parfumérů

Maze (Eau de Parfum) Al Haramain

Maze (Eau de Parfum)
značka: Al Haramain
parfumér:
rok: 0
určení: unisex
hlava: bergamot, davana, pelargónie, pomeranč, růže, vermut, citrón
srdce: jasmín, hřebíček, pomerančový květ, orchidej, růže, šafrán, santalové dřevo, cedr
základ: ambra, květinové tóny, kašmírové dřevo, pižmo, ovocné tóny, pačuli, pralinka, santalové dřevo, tonka, cedr
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Dalia (19.3.2021 )

Můj svět …
Stačí se zlehka opřít o chlad stářím poznamenaného kování železné brány a přede mnou se otevírá šerosvět tajemné zeleně. Bříšky prstů pohladím rzí potaženou symetrii nejrůznějších spirál a na pár chvil si s plnou intenzitou uvědomím tiché plynutí věků …
Vstupuji do jiného světa, v němž jsou smysly zostřeny blízkostí jedinečné syrovosti přírody, kterou lze vnímat každou buňkou v těle a s každým vdechnutím přichází lačná touha pojmout ji do sebe co nejvíce. A tak dýchám …

Maze se otevírá ve svěže zelených tónech vlhké trávy, které jsou vzápětí obohaceny kořeněnou dřevitostí. Úvodní tóny citrusově zelené svěžesti procházejí proměnou, v níž se celá kompozice na pár chvil ocitá ve výrazně dřevitém duchu balancujícím až na hraně typicky pánských akcentů.

… vlhkost stoupající z hustého travního porostu, skrze kterou vzlíná zemité aroma mokré půdy, chladivé a trochu temné. A zatímco dlouhá stébla trávy polehávají pod náporem své mokré tíhy, kolem rostoucí změť dřevin se halí do vlhkých par a prosycuje je svým vlastním dechem …
… hořkost.
Sotva znatelný šelest drobných lístků je odpovědí na nečekanou přítomnost studeného vánku. Několik z nich se zachytilo na rukávu mých šatů, rozemnu je v dlani a vše obklopující směsice vůní je obohacena o zvláštně příjemný a kupodivu suchý závan čajovosti.

Krásné srdce Maze pozvolna přichází a příliš se již nemění. Sladce dřevitá suchost jemně sálající z pokožky zlehounka doutná a stoupá stále výš jako tenoučký proužek dýmu a stejně jako on, tak i sama vůně vykouzlí v nitru zvláštní pocit klidu. V Maze je skryt smutek nad končícím létem a zároveň radost, jež je vdechnuta do představ o nadcházejících krásách barevných variací podzimu … krása zralosti.

Jsem šťastná.

Avatar
ModestMourek (02.7.2019 )

Sametové citrusy se prolínají s avivážovými květinami a alkoholově hřejivým šafránem, který přechází na mírně zapařené pižmo. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

Avatar
alibi (28.6.2019 )

Svrchní tóny sice splňují moje očekávání - citrusové osvěžení - hořká citrusová kůra, hořký pelyněk, citronové geránium, závan sladkého dezertního vína, vše podbarvené docela příjemným tlejícím dřevem. Ale potom se vůně bohužel uhladí, a to mírně trpké a hořké vyvane. To, co vás bude provázet po většinu dne je květinový parfém s mírně živočišným oudem a pižmem. Opravdu nechápu, jak jsem si mohla myslet, že s tak komplikovaným složením dostanu jednoduchou citrusovou vůni :-) Z květin je dominantní pomerančový květ, ze dřev dokážu z oudového vyznění vypíchnout nejvíce cedr. Cedr s dezertním vínem pro mne vytvářejí dojem, že se dřevitá silice v podobě olejové skvrny houpe na hladině vína. Je tropický letní den, slunce zesiluje vůni květů a tlejícího dřeva, vysušuje vláhu z listů keřů a všude kolem bzučí hmyz.

Avatar
jerry (07.6.2019 )

Sytá a hustá nahořklá rozdrcená citrusová kůra zalitá olejnatou pryskyřicí, beze stopy citrusové nakyslosti. Odlehčuje ji jemný avivážový (v tomto případě prosím bez jakékoliv stopy pejorativnosti) květinový nádech s listy černého rybízu. A nebyla by to pravověrná arabka bez špetky oudu...ale je ho opravdu jen špetička, navíc v podobě dřevité a velmi mírumilovné. Vůně nejen svěží, ale do letního vedra vysloveně osvěžující. A ač je to EdP, je stejně vláčná jako olejové parfémy (ona totiž olejová opravdu je). Poměr cena/výkon je v tomto případě neuvěřitelně příznivý.

Avatar
Cervanek (07.6.2019 )

Citrusovo-dřevitá s růží, neindolickým jasmínem, troška šafránu s cedrem, s krásnou pralinkovou tonkou, zalitá hřebíčkovým vermutem. Proměnlivá, lehce balsamická díky davaně a zároveň osvěžující, nesladká, nehořká, tajemná, velmi příjemná. S dlouhou výdrží. Příjemná změna oproti tzv. evropským "arabkám" a společník do veder. Poměr cena/výkon excelentní.